Skocz do zawartości

Instalacja 13-pin


AgaMi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, moduł po wykryciu przyczepy wyłaczy przeciwmgielne w samochodzie i będzie kontrolawał zarówki kierunkowskazów w przyczepie. Mozna zrobic tak aby wyswietlał się hak na desce (jesli twoje auto ma taka opcję) ale musisz wiedzieć gdzie sie wpiąc w samochodzie a bez dokumentacji to nie takie proste -może na forach Lancia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój moduł jest jakiś cienki. Jak załącze przeciwmgłowe to palą się i na aucie i na budzie :krzykacz:

 

Nawiasem mówiąc dokonałem pomiarów elektrycznych.

 

Instalacja przeprowadzona przewodem 4mm od akumulatora do haka i od haka do lodówki.

Podczas pracy silnika na wejsciu do lodówki 13,6V po załączeniu lodówki 11,6 V Myślę że to dobry wynik. :dzieki:

 

Tylko co jest z tym moim modułem....? :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny moduł wykrywa przyczepę po obciażeniu żarówek (twój raczej właśnie tak to realizuje) jesli tak jest to automatycznie rozłączy przeciwmigielny w przyczepie.

 

Może też robić inaczej.

Testować jakie światła zostały uruchomione w samochodzie obciążając obwód prądem tak niskim, że testowanie żarówek nie wykrywa intruza.

Jeśli włączysz światło w samochodzie to moduł włącza odpowiednie światło w przyczepie.

P.mgłowe powinien wyłączyć odpowiedni obwód w gnieździe.

Obecność przyczepy można stwierdzić na podstawie pojawienia się "masy" na 12 styku. Tylko wtyczka musi mieć odpowiedni mostek pomiędzy 3 i 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalismy z włączoną lodówką troche kilometrów.

 

Wskazania voltomierza w aucie spadły z 13,9 do 13,5 (włączone swiatła, klimatyzacja, radio no i lodówka z przyczepie)

 

Czy wszytsko jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalismy z włączoną lodówką troche kilometrów.

 

Wskazania voltomierza w aucie spadły z 13,9 do 13,5 (włączone swiatła, klimatyzacja, radio no i lodówka z przyczepie)

 

Czy wszytsko jest OK ?

 

 

 

Tak jest OK, ale poprawisz bilans mocy o ok. 100 W gdy zamontujesz światła do jazdy dziennej, a o tyle mniej mocy z alternatora warto "powalczyć"

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy czy ktoś rozkręcał wtyczkę 13 pinową?? jak to się robi bo nie chce nic zepsuć.. :( pilne.. bo mam fazę na majsterkowanie. 13 pinowa bolcowa.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne rodzaje wtyczek , kręć najpierw nakrętką przy przewodzie to pierwsza która trzeba zwolnić , następnie tym elementem którym klinujesz czyli połową obudowy.

jak sobie nie poradzisz to daj zdjecie twojej wtyczki (z boku) , różne juz rozbirałem

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie daje rady.. poprostu odkręciłem jak mówiłeś od przewodu - ale to do sie klinuje w w gnieździe nie chce inaczej. klika się przy końcach i nic.. :( czy na siłę? czy śrubokręt ale nie wiem czy nie połamię.. oto zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się odkręcić, nic się nie podwaza itp. ta druga nakretka może mieć drugi gwint , próbuj bo może cieżko iść ,śrubokrętem zepsujesz.

Były jeszcze wtyczki takie,że musisz przekrecić i pociągnąc w tył ,popatrz od przodu (obok pinów) czy nie ma tam takiego systemu, wtedy przy odkręconej nakretece (tej malej która poszła) musisz nacelować na wycięcia (obok pinów) i pociągnąc obudowe do tyłu.

 

Cięzko to wytłumaczyć ale nic na siłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyciągnę imadło i klucz francuski do rur zobaczę czy wtedy pójdzie :( bo dzisiaj już jest ciemno. - qrczę bym zostawił ale wg mnie są luźne przewody i czasami pozycja przerywała jak ją ciągnąłem po kupnie.. i chyba ktoś zmostkował piny bo lodówka na 12V działa od razu (zasilanie stałe) a powinno być po przekręceniu kluczyka. :( jutro dalszy ciąg zmagać z wtyczką :) pozdrawiam. poinformuje Piotr czy dałem radę. :) każda złota myśl na wagę złota. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.