Skocz do zawartości

Grille Cadac


old

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiony grill Safari Chef właśnie dotarł, jest bardzo ładny.

 

Przyglądałeś się jak jest zasilany gazem palnik? Nie powinno być ciągłe podłączenie do palinka od strony dyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie bardzo rozumiem Twojego pytania, napisz dokładnie o co chodzi. Mogę zrobić kilka fotek grilla i podłączenia do węża. Węża i reduktora jeszcze nie kupiłem. W wyposażeniu była dodatkowo dysza na 50 mbar i końcówka do założenia węża.

 

[ Dodano: Sro 19 Maj, 2010 08:43 ]

Zapewne chodzi Tobie, że jest przerwa między dyszą a wlotem do palnika, tak zapewne musi być, chociaż na palnikach technicznych jakie posiadam na propan- butan w tym miejscu mam blaszki z regulacją dopływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu mam blaszki z regulacją dopływu powietrza.

 

właśnie o to mi chodziło - nie nam się na gazie ale trochę strach, że tak będzie "sikało" sobie, a jak nie trafi? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję coś takiego.Świetnie się sprawdza.Szybko i wygodnie.

 

Grill taki większy to ja mam, ale nie zawsze chce mi się go zabierać ze sobą a jak zabiorę i zrobię potrawy, to potem nie ma chętnych na jedzenie bo tego jest sporo. Dlatego szukałem małego składanego.

95000087690471714427.jpg

 

[ Dodano: Sro 19 Maj, 2010 09:43 ]

Wracając do Grilla Cadac

Zastanawiam się czy tam powinna być zamontowana taka blaszka do regulacji dopływu powietrza jak na tym palniku na dolny zdjęciu. Pytanie do posiadaczy Grilla Cadak, aby zobaczyli jak mają u siebie.

05806410799744653417.jpg

 

 

86280878762708810710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Gril gazowy Cadac Safari Chef LP właśnie zakupiliśmy. Jest fantastyczny zauroczyła mnie patelnia teflonowa płaska i karbowana do grilowania.

Będąc na zlocie w Warce grilowaliśmy na takim grilu. Sprawował się dobrze. W Szczecinie są problemy z dostaniem do grila reduktora odpowiedniego ale przez allegro jest dostępny za ok 35 zł z przesyłką. Butle gazowe są w różnych cenach od 65zł do 110 zł .

Należy mieć zawsze pewność, że mięsko grilowane nie ma tego zapaszku jak jest w przypadku węgla drzewnego. Smakuje jednakże tak smo pysznie, zależy jakich przypraw używasz.

 

PS. na Allegro te grile są do kupienia za 295 zł

 

Pozdrawiam i życzę miłego grilowania

Krynia

 

[ Dodano: Czw 13 Maj, 2010 12:56 ]

Zapomniałam jeszcze dodać, że na kuchence można gotować kiedy zdejmiesz z góry nakładkę grilową oraz gotować na parze np warzywa.

 

Krynia

 

Możesz podać gdzie kupić za 295 zł, znalazłem najtaniej za 340 zł.

 

Sorki, że tak długo nie odpowiadałam ale już się poprawiam

zamówiliśmy go na Allegro za 295 zł + przesyłka 17 zł. natomiast reduktor jest taki jak przy dużych butlach tylko, ze ma mniejszy gwint do przykręcenia go do małej 3kg butli koszt reduktora to 24 zł + przesyłka

 

Pozdrawiam

Krynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wracając do Grilla Cadac

Zastanawiam się czy tam powinna być zamontowana taka blaszka do regulacji dopływu powietrza jak na tym palniku na dolny zdjęciu. Pytanie do posiadaczy Grilla Cadak, aby zobaczyli jak mają u siebie.

 

Tam jest taka przerwa i już. Żadnej blaszki nie ma. Grill działa prawidłowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wracając do Grilla Cadac

Zastanawiam się czy tam powinna być zamontowana taka blaszka do regulacji dopływu powietrza jak na tym palniku na dolny zdjęciu. Pytanie do posiadaczy Grilla Cadak, aby zobaczyli jak mają u siebie.

 

Tam jest taka przerwa i już. Żadnej blaszki nie ma. Grill działa prawidłowo.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo dziękuję za sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również przyłączam się do podziękowań. Tak na marginesie dopiero dzisiaj przyglądnąłem się uważnie urządzeniu i niestety odkryłem ubytek emalii na głownym naczyniu, które stawia się na palniku. Nie wiem czy uda mi się coś z tym fantem zrobić - dzwoniłem do sklepu, zrobiłem zdjęcia i wysłałem. Niby uszkodzenie mechaniczne ale powstałe nie z mojej winy. Dla jednych takie uszkodzenia nie mają znaczenia ale ja jakoś zwracam na takie szczegóły uwagę. Czy jest na rynku jakiś preparat naprawiający ubytki emalii? Szkoda aby nowa rzecz od razu zaszła w tym miejscu np. rdzą.

 

[ Dodano: Czw 20 Maj, 2010 15:59 ]

W kwestii mojego ostatniej wypowiedzi - dzisiaj dostałem informację ze sklepu - spakować i odesłać uszkodzony element - będzie wymiana. Jeżeli tak się stanie to z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep - pełen profesjonalizm i zrozumienie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różnią te grille na kartusze od tych na butlę ?

bo widzę że w obu jest wężyk :bukiet:

 

ten http://www.sklep-ogrod.com.pl/cadac-safari-chef-grill-gazowy-na-naboje-5w1-p-92.html

jest na kartusze, a ma normalnie wyprowadzenie na wężyk, nie można tam założyć reduktora do butli ?

 

kusi mnie taki sprzęt :-]:-]

 

edit: już chyba widzę różnice, te typowo na kartusze mają "gniazdo" od spodu

jak ten

1193443742.jpg

a drugi rodzaj to wyprowadzenie na wężyk pod zaworem i te są na kartusze i na butlę

safaricheflp_2.png

 

zgadza się ? :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model na kartusze jest tylko na kartusze, a ten na butle ma wężyk a na końcu wężyka można pewnie przez jakiś "dziwny" reduktor podłączyć kartusz.

 

W sumie to ten model na kartusze też jest niezłym pomysłem, kartusz kosztuje ok 5 zł wystarcza na 5h grillowania, jest mały i wyrzucamy do kosza ...

 

Do tego na butle trzeba reduktor + wężyk (50 zł) i nabijać drogo małe butle.

 

Ma ktoś na kartusze ? Warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pierwszy test. Obawy związane z "dziurą" pomiędzy dyszą, a kanałem zasilającym palnik były nieuzasadnione - palnik pali dobrze choć gazem czuć. Zasilałem grill z butli BP via adapter plus reduktor 30Mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to i ja sie pochwalę :ok:

 

udało mi się jeszcze zakupić grilla w sklepie ogrodniczym, za 289zł ;)

grill dotarł przed weekendem, wiec był czas na :ok:;)

i jest ;), była już karkóweczka, kiełbaska i super rybka ;)

więc zakup udany, a dalsze testy już na wyjazdach ;)

 

aaa jeszcze tylko muszę obmyślić, jak go podłączyć i będzie ;)

na razie kupiłem reduktor 37 do dużej butli i podłączyłem do 7kg z budki

docelowo chyba będę używał małej 2kg plus może rozgałęzienie z instalacji przyczepy

tu jest problem, bo w przyczepie mam reduktor 50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest problem, bo w przyczepie mam reduktor 50

Jak kupowałem to w woreczku była druga dysza własnie do instalacji 50mbar

 

a i owszem, jest :ok:

tyle że już kupiłem reduktor na 37mbar :ok:

musiałem ;);)

 

teraz pozostaje dokupić reduktor z rozdzieleniem na dwa węże, np coś takiego

9955230.jpg

 

a stary 50mbar z przyczepy, używać na przenośnej butli ;)

 

na razie będę używał małej 2kg w wersji przenośnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stary 50mbar z przyczepy, używać na przenośnej butli

 

na razie będę używał małej 2kg w wersji przenośnej

 

a inne uzadzenia w budce sa na mniejsze jak 50 mbar cisnienie?

sprawdz bo na reduktorze 37 mbar piec lub lodowka przystosowane do 50 mbar nie beda tak wydajne

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.