Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz tu

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=141809&sid=fde7fdbb95e55cb01fe3327f55ae0b19#141809

 

dostaniesz super materiały, mapę samochodową, katalog kempingów wraz z cenami:

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem w/w pakietu materiałów informacyjnych prosimy o podanie adresu, na który możemy przesłać nasze publikacje (e-mail: info@chorwacja.home.pl, należy podać adres korespondencyjny: imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy i miejscowość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze w Chorwacji ttrzeba brac jakies przejsciówki

Najważniejszą przejściówkę jaka trzeba zabrać wszędzie to wtyczka 16A 1-fazowa podłączona do przedłużacza.

http://www.sklep.betech.net.pl/images/oscgt/WP163_1674_4a5c261bd6562.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii no dzieki :):):) z tego to by bylo mozna ksiazke napisac :):):)

 

[ Dodano: Wto 18 Maj, 2010 20:24 ]

NICKT Dzieki za ten link.Katalogi przyszly expresem i sa extra !!!!!!! Dziekuje jeszcze raz. :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wybieram się pod koniec czerwca do Chorwacji z kempingiem, ale nie mam pojęcia gdzie się udać, proponowano mi wyspę Hvar, ale sama nie wiem, jeśli któś coś wie, doradzcie, bo to będą pierwsze wakacje za granicą i nie chciałabym aby było mocno drogo. A jak tam można się dogadać i czy Euro można płacić czy jeszcze są kuny?

 

[ Dodano: Pon 31 Maj, 2010 12:39 ]

Co jeszcze to chciałabym, aby wejscie do wody było płytkie, bo jadę z dzieckiem i w ogóle czy są tylko plaże kamieniste? Ale co do plaży to nie chcę się tym do końca sugerować, bo chcę żeby było ładnie i czysto na kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj www.cro.pl

A ja od siebie nie radze na pierwszy raz wybierac wyspy jest tyle fajnych miejsc na ladzie że niewiem po co pchac się z przyczepą akutat na Hvar-wąskie drogi dosyć przepaściste bez barierek zwykłym samochodem trzeba dobrze się nakręcić a poza tym dochodzi manewrowanie przyczepą na prom :ok:

Najładniej jest na pd ale okolice Pakostane też niczego sobie można sobie robić wycieczki Trogir,Sibenik,Primosten,Split,Makarska wodospady rzeki Krka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie nie radze na pierwszy raz wybierac wyspy jest tyle fajnych miejsc na ladzie że niewiem po co pchac się z przyczepą ...

 

Zależy jeszcze kiedy! Ja w ubiegłym roku byłem zmuszony do urlopu na początku sierpnia. Kiedy połowa nacji Włoskiej, Niemieckiej itd. rusza swoimi camperami, przyczepami i osobówkami na podbój CRO. Na lądzie masakra! Na BRAĆ-iu miło i w miarę spokojnie. Wyspy z racji naszych (i nie tylko) dziwnych przyzwyczajeń są omijane, może nie szerokim łukiem, ale ludzi jest na pewno mniej. Wyspy są zbawieniem dla poszukujących odrobiny spokoju. Co do trudności manewrowania na prom zależy oczywiście jaki prom ale te większe (np. ze Splitu) z powodzeniem przewożą TIRy, autobusy itd. Wjeżdżasz z jednej, wyjeżdżasz z drugiej. Co do krętych dróg to na lądzie też można znaleźć perełki :ok: np. zjazd z autostrady na dół w okolice Senj :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ziomek masz racje, że na pierwszy raz nie warto porywac się na wyspy, ale chciałabym aby wejście do wody było łagodne i czy w tym Pakostane tak jest?

A może ktoś coś może jeszcze polecić.

A jak wygląda z pogodą pod koniec czerwca i początek lipca i jaka jest temp. wody, czy jest już w miarę ciepła czy nie?

Jeszcze jak można się dogadać, w jakim języku i czy bez paszportu można tam pojechać?

Wielkie dzięki za odpowiedzi, ale pomoc jest mi niezbędna, bo jadę w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ziomek masz racje, że na pierwszy raz nie warto porywac się na wyspy, ale chciałabym aby wejście do wody było łagodne i czy w tym Pakostane tak jest?

A może ktoś coś może jeszcze polecić.

A jak wygląda z pogodą pod koniec czerwca i początek lipca i jaka jest temp. wody, czy jest już w miarę ciepła czy nie?

Jeszcze jak można się dogadać, w jakim języku i czy bez paszportu można tam pojechać?

Wielkie dzięki za odpowiedzi, ale pomoc jest mi niezbędna, bo jadę w ciemno.

 

Akurat mam trochę wolnego czasu w pracy to odpowiem :hehe:

 

Język: lepiej mówić po Polsku niż po Angielsku, zwłaszcza do starszych ludzi. Nasze języki są bardzo podobne, a jeszcze jak się doda do tego szczyptę Rosyjskiego, to jesteśmy w domu :hehe:

 

To bardzo "swojski" kraj i tak trzeba do nich podchodzić a na pewno nie będzie problemów komunikacyjnych. Uściski dłoni, uśmiechy itd. Kiedyś poznałem barmana "ksywa Rambo" (faktycznie podobny :ok: ) w nadmorskiej knajpce, jak się zamawiało rakije to przynosił dwie i pił z klientem, potem już dolewał na koszt firmy. Rzadko spotykane u nas :ok:

 

Poza tym odradzam mówić po Niemiecku oni podchodzą do Niemców bardzo "dziwnie". Starsza para Niemców produkuje się jaką chcą rybę "Bitte fisch ... gut ja ja itd." barman machnął ręką "Dobra dobra riba riba" i poszedł, dostali najdroższą jaka była a nie ta którą zamówili. Widocznie smakowało bo zostawili mu napiwek ... 50 centów. Podał mi te 50 centów i kazał rzucić do morza. Potem już zamawiałem "dobra riba" i "dobry drink kizi mizi" dla Żony. Zawsze podawał smacznie i tanio.

 

Takich ciekawostek można tam wiele spotkać. Albo gdy lekko zbłądziliśmy z Żoną w górach Biokovo. Jakiś Chorwat pustelnik zaprosił nas do nabrania wody ze źródełka, poczęstował świeżymi owocami z ogrodu, i wskazął najkrótszą drogę na szlak. Drobne gesty ale bardzo miłe.

 

Co do paszportu, to tak można wjechać ale nie przez Serbie. Natomiast niemożna przekraczać granicy Chorwacko - Polskiej. Czyli załóżmy że ulegniesz wypadkowi (odpukać oczywiście) musisz być transportowana samolotem do kraju to już może być problem. Ja na granicy pokazywałem tylko dowód i to chyba za dużo sądząc po ich znużonych spojrzeniach. :ok:

 

Co do pogody to trzeba samemu śledzić, np. tu: http://meteo.hr/index_en.php

 

POZDRAV!

 

Nad Jadran tylko w ciemno! Przynajmniej wiesz co bierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Pakostane jest brzeg łagodny plaża raczej bardzo drobny żwirek w CRO nazywany piaskiem.

Pakostane leży może 1 km od jadranki więc nie ma hałasu dobiegającego z ulicy jest też deptak sklep rybny ,spożywczy i stoisko z owocami są knajpki ,lodziarnie pizzerie ludzi jest tak w sam raz nie depczą sobie po głowie :hehe:

Z pakostane możesz sobie zrobić wypady tak jak pisałam wcześniej do Trogiru Sibenika a nawet dalej

Możesz dalej na Makarskiej zorientować się który z campów ci pasuje i pobyć 1 tydzien w 1 miejscu a drugi tydzień dalej na pd :ok:

W CRO z tym łagodnym zejściem do morza to jest niewiele miejsc ,morze robi się szybko głębokie zaopatrz się w buty do wody bo możesz trafić na jeżowce a to już nie należy do przyjemności poza tym po tamtych plażach lepiej chodzić w obuwiu :hehe:

Ceny w sklepach średnio ok.60 % wyższe :ok:

Ogólnie jest ok na drogach i mają je lepsze niż niektóre nasze ale możesz stacjonarnie zostać na lądzie a wybrać się na wycieczkę np. na Hvar i sam ocenisz czy napewno tam chcesz jechać z ogonem :ok:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi, pasuje mi że da się dogadać po polsku, bo angielski to mam na etapie początkujący, a niemieckiego już nie pamiętam ze szkoły.

Decyzja będzie raczej taka, że zostaniemy na lądzie, aby muszę znależć fajne pole kempingowe, ale może i nawet tak zrobimy że troche w jednym miejscu i potem w innym, ale to samo wyjdzie na miejscu, aby z tym terminem trochę trudno się zdecydować czy koniec czerwca czy może połowa lipca, bo też nie chcę żeby woda była zimna i chcę żeby było ciepło.

Co do paszportu to jeśli można bez to tak pojadę, bo nie będę teraz robić na szybko, a dziecko ma paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Tak obserwuję wiele for i już :hehe: nie wiem: Czy do Chorwacji jest potrzebny paszport??

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro 02 Cze, 2010 19:18 ]

Witajcie

Tak obserwuję wiele for i już :hehe: nie wiem: Czy do Chorwacji jest potrzebny paszport??

Więcej pokopałem i Proszę :

 

http://pl.mfa.hr/?mh=408&mv=2537

 

Chyba że jestem w błędzie??

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro 02 Cze, 2010 19:34 ]

I tak rozwiało moje wahanie co do paszportu wyjazd na wakacje od 17 lub 18 lipca!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Byłem na Istrii w 2004 roku .Polecam kamping w Rabac koło miejscowości Labin . Jest to zachodnia strona Istrii np wyspy Cres . Rabac położony w pięknej zatoczce . Na kampingu rosły drzewka oliwne , więc nie trudno o miejsca zacienione . Własna plaża ( niestety kamienista ) .

Do prądu potrzebna przejściówka - można ją wypożyczyć w recepcji . Tanie sklepy w Labinie . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Chorwacji 9 razy od 2000 roku - paszport jest potrzebny, choć była umowa międzynarodowa, że turystycznie na dowód można wjechać, ale w razie jakichś kłopotów urzędowych, zdrowotnych itp., to trzeba mieć paszport. Pozdrawiam.

Co do kempingów, to rzeczywiście warto szukać prywatnych - dużo tańsze, a wszystko, co potrzeba jest. Dogadać się można bez problemu po polsku. Na przełomie czerwca/lipca nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnych miejsc. Więcej turystów przyjeżdża po pierwszej połowie lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.