Skocz do zawartości

kamping w okolicach Szczawnicy ???


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jakiś Camping w okolicach Szczawnicy

 

Drogą trochę daleko, szlakiem przez Chwała Bogu i Wąwóz Szopczański to dość blisko Szczawnicy i piękna droga ale nie dla przyczepy no i ta nośność przeprawy pod Sokolicą :-) :-)- to tak żartem

A poważnie gdyby interesowała Cię druga strona 3 Koron to polecam Sromowce lub Cerveny Klastor

Jeśli interesuje daj znać wrzucę dokładniejsze namiary i relację z tych campingów

 

[ Dodano: Nie 06 Cze, 2010 17:17 ]

Sprawdzone w Sromowcach Niznych, czysto, ciepła woda, tanio :hehe:

http://www.laskowscy.fc.pl/index.html

 

Zgadza się to przyzwoity i bezpieczny camping, mogę go też polecić.

Jeszcze jak tam drzewka trochę urosną będzie b. fajnie, lekkim dla mnie minusem jest to że ten camping jest nad starorzeczem Dunajca a nie nad zasadniczym nurtem rzeki ale tu może ktoś skomentuje kto dłużej był u p. Laskowskich.

 

Ja ląduję zwykle ok. 2km dalej na polu przy OSP w Sromowcach nad samym brzegiem Dunajca gdzie standard jest niższy ale jakoś tak się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
PS. Kemping z prawdziwego zdarzenia- to tylko Polana Sosny. Reszta to sezonowe pola namiotowe.

 

Rzeczywiście Polana Sosny to camping wysokiego standardu.

 

Odcinam się na chwilę całkowicie od moich upodobań w Pieninach - wielokrotnie podawałem je na tym forum bowiem dla tematu nie ma to znaczenia.

 

Natomiast co do reszty - trzeba by najpierw zdefiniować co nazywamy campingiem a co polem namiotowym

 

Czy aby na pewno nie można by nazwać campingiem np. pola Państwa Laskowskich w Sromowcach Niżnych

oczywiście Polanie ustępuje on standardem na pewno jeśli chodzi o przyłącza mediów i zrzutu ścieków a co poza tym mu brakuje ?

 

Zatem co to jest pole a co to jest camping ?

 

Hotele też masz 1, 2,3, 4 i 5 gwiazdkowe i wydaje mi się że w odniesieniu do campingów też taka ocena byłaby sensowniejsza czyli np. camping full wypas to 5 gwiazdek nieco gorzej wyposażony to odpowiednio mniej gwiazdek.

 

Idąc dalej może właściwsze byłoby np. Polana=***** p. Laskowscy = *** przy OSP=*

 

Przeszukałem pół internetu i nie znalazłem ścisłej definicji co to jest camping a co pole namiotowe.

np. Wikipedia podaje:

Kemping – obiekt turystyczny położony na większym terenie, ogrodzony i strzeżony, na którym goście zatrzymują się na pobyt w namiotach, samochodach kempingowych i przyczepach kempingowych, ale mogą także korzystać z pawilonów, domków turystycznych lub innych obiektów stałych[1]. Kempingi umożliwiają przyrządzanie posiłków i parkowanie samochodów[2].

 

Pole biwakowe (pole namiotowe) – miejsce ogrodzone, umożliwiające nocleg w namiocie, które nie jest strzeżone[1]. Na polu biwakowym znajdują się punkty poboru wody pitnej, podstawowe urządzenia sanitarne i tereny rekreacyjne[2]. Pola biwakowe zapewniają m.in. zbiorową umywalnię i szalety.

Dobra Wikipedia to nie guru - zatem poważniejsza już encyklopedia PWN podaje:

kemping, ang. camping, forma rekreacji polegająca na obozowaniu w namiotach lub przyczepach kempingowych; także teren przeznaczony na obozowisko.

 

Nawet definicje znaków drogowych podają to też nie całkiem jasno:

post-2203-0-58181200-1320458198_thumb.png - D-30 obozowisko (kemping) - czy zatem to pole ?

post-2203-0-94957400-1320458210_thumb.png - D-31 obozowisko (kemping) wyposażone w podłączenia elektryczne do przyczep

 

A teraz próba sklasyfikowania mojego miejsca w Pieninach :-)

Czym zatem jest preferowany przeze mnie nie całkiem ogrodzony kawałek terenu przy OSP w Sromowcach N.

na który można wjechać z budą i prąd podłączyć - nazwać polem czy kempingiem bardzo niskiego standardu ?

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KEMPING - teren zwykle zadrzewiony, strzeżony, oświetlony, mający stałą obsługę recepcyjną i wyposażony w urządzenia (sanitarne, gastronomiczne, rekreacyjne) umożliwiające turystom nocleg w namiotach, mieszkalnych przyczepach samochodowych, a także przyrządzanie posiłków oraz parkowanie pojazdów samochodowych. W zależności od wyposażenia i zakresu świadczonych usług wyróżnia się cztery kategorie kempingów: najwyższa - 4 gwiazdki, najniższa - 1 gwiazdka.
  • POLE BIWAKOWE - wydzielone miejsce w terenie zadrzewionym, niestrzeżone, oznakowane i ogrodzone prowizorycznie, umożliwiające turystom nocleg w namiotach. Na polu biwakowym znajdują się punkty poboru wody pitnej, podstawowe urządzenia sanitarne i tereny rekreacyjne.

http://www.intur.com.pl/klasyfik.htm

 

takie coś znalazłem

 

kiedyś w Jarosławcu kemping od pola różnił się tylko przyłączami prądowymi :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.intur.com.pl/klasyfik.htm

takie coś znalazłem , kiedyś w Jarosławcu kemping od pola różnił się tylko przyłączami prądowymi :bzik:

 

Chylę czoła z pokorą - źródełko poważne o ile nie najważniejsze - tekst jednolity z 2004 tej Ustawy jest tutaj ale klasyfikacja nie uległa z zmianie

duuużo mniej dylematów po lekturze i choć drobniutkie jeszcze są, potwierdza się również właściwość gwiazdkowej oceny po mojemu byłoby to tak:

post-2203-0-13671000-1320533434_thumb.jpg

i polem biwakowym a nie namiotowym (bowiem biwakowaniem będzie wyjazd z budą na łąkę bez prądu) bym nazywał wszystko co nie spełnia 100% kryteriów dla kempingu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odwiedziłem kemping "u Ewy" w Szczawnicy podczas majówki. Dojazd ciekawy. Trzeba skręcić w prawo z głównej drogi (Hołowczyc nie wiedział :oslabiony: i poprowadził z kilometr za daleko) i dojechać w dół do Grajcarka. Koło karczmy w lewo i dalej deptakiem wzdłuż strumienia jakieś 400 metrów po ścieżce do spacerów wyłączonej z ruchu. Kemping, a raczej pole namiotowe ciasne ale miejsce się znalazło. Podpięcie do prądu raczej bezproblemowe. Jeśli chodzi o infrastrukturę to kiepsko. 2 kabiny wc, czasem brak papieru. Brak umywalki. Jedno pomieszczenie z prysznicem. Nowe kafelki ale rdza na futrynie i pajęczyny. Stanowiska do mycia naczyć na zewnątrz 4. Brak ciepłej wody. Faktycznie właściciele cały czas na polu. W nocy cicho i spokojnie. Właściciele mają w planie zacząć sprzedawać piwo wkrótce rownież dla ludzi z zewnątrz więc to może się zmienić. Ale nawet jak zorganizowali mini potańcówkę i muzyką na żywo dla mieszkańców to "impreza" zakończyłą się ok 23. Położenie bardzo dobre. Przy samej ścieżce rowerowo-spacerowej ładnie przygotowanej. Ławeczki, latarnie, oswietlenie w kostce brukowej. Do wyciągu na Palenicę około 500 m. Blisko sklep...trzeba tylko wejść po schodach "na góre" do drogi.

 

Teraz ceny:

 

osoba 6 zł

 

przyczepa mała 6 zł

 

samochód 6 zł

 

prąd 6 zł

 

prysznic dodatkowo płatny - też 6 zł oczywiście :palacz: za 10 min.....można w dwie osoby :smirk:. Klucz wydaje właścicielka i nadzoruje czas.

 

klimatyczne 3 zł od osoby

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w czerwcu 2010 na wekend ale byłem ja oraz kolega z Opola to był luzik Widać na zdjęciach że ciasno ale temat wc prysznicy bez zmian reszta OK tzn blisko do centrum i na Palenice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacerując po Szczawnicy namierzyłem jeszcze jedno pole namiotowe : http://www.pieniny.turist.pl/pieninska6/

 

Prezentowało się sympatycznie. Mniej zatłoczone. Ceny ze strony internetowej całkiem całkiem.... :skromny: .Tuż przy łączeniu Grajcarka z Dunajcem. Blisko do początku trasy rowerowej wzdłuż Dunajca, 3 interesujące karczy w bliskiej odległości...fajne położenie szczególnie jednej z nich nad samym Dunajcem, ceny przystępne, dobre menu, miły klimat.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend majowy byliśmy u Państwa Laskowskich i jak dla nas było OK :)

 

No to pewnie się widzieliśmy.

 

 

Ja byłem 2-4 maja.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpłatny prysznic trochę nie halo ......

Co prawda moje pienińskie miejsce jest zupełnie gdzie indziej ale muszę potwierdzić - Polana to porządny kemping.

 

Natomiast tu co do postu Kol. ziomek:

Płatny prysznic na tej klasy kempingu działa na mnie podobnie jak płatna toaleta w dobrej knajpie czyli jak czerwona płachta na byka, czyż naprawdę nie można inaczej - doliczyć np. 3zł do osoby, przecież wiadomo nikt nie jest brudasem i każdy będzie korzystał z prysznica, takoż i we wspomnianej porządnej knajpie doliczyć np. 0,5 czy 1zł do piwa bo wiadomo że gość korzysta z toalety z częstotliwością wprost proporcjonalną do ilości wypitego piwa.

Cena robi się wtedy jaśniejsza i bardziej porównywalna. Być może ktoś uważa inaczej ale dla mnie jest to mocno wkurzające i lekko kamuflujące rzeczywistą cenę pobytu.

 

Choć w przypadku Polany i kempingów nastawionych i wyposażonych w przyłącza wody i kanalizacji to może i sensowne, wiele kamperów i przyczep ma własny prysznic i przy podłączach wody i kanalizacji korzysta z własnego, choć można to rozumować również tak: masz bieda budę bez prysznica płacisz więcej o dopłate za prysznic ponieważ buda z prysznicem zużywa tyle samo wody, daje też ścieki jak i ty kąpiąc się w płatnym prysznicu (to nie kwestia moich kompleksów bieda budy bo takowych nie mam lecz próba obiektywnego porównania).

 

Drugi minus (dla mnie) na Polanie to totalna patelnia, super by było kiedyś gdyby nasadzono i urosły jakieś drzewa.

Sklep - tak przydałby się jakiś mały sklepik z podstawowymi art. spożywczymi na każdym kampie.

Przystosowanie dla osób niepełnosprawnych - uważam za duży plus - niestety nie jest standardem w PL a powinien.

 

Wpisy w organizacjach które przytacza Kol. laik (nie piję tu do Polany) nie są zupełnie miarodajne, znam kempingi bez wpisów od których niektóre te powpisywane i utytułowane mogłyby uczyć się zarówno standardów obsługi ruchu turystycznego jak i właściwej gospodarskiej ręki.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podoba mi się kamp ale wnerwiaja mnie te prysznice,tak wiec może nie przyjadę,polecam ośrodek largo nad jeziorem wdzydzkim jest naprawdę fajny ale czas gdzieś indziej pojechać i świat dzieciom pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.