Skocz do zawartości

Majowy weekend w Bialowieży


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację Romans trochę mało o sobie ale już uzupełniłem co nie co :)

Na razie byłem tylko czytaczem forum teraz czas na zadawanie pytań :)

Dzięki za info na pewno sprawdzę tą miejscówkę może nas przygarną na parę dni

 

Jak pięknie, "Romans" !!! Jeszcze nikt, nigdy mnie tak nie nazwał  :skromny: Wszyscy tylko Romas i Romas !

Się normalnie, wzruszyłem.

 

Pytań zadawaj jak najwięcej, w myśl zasady że nie ma głupich pytań :]

Co prawda część tych pytań pozostanie bez odpowiedzi, ale z tego co dojdzie, to coś tam dla sobie interesującego odsiejesz.

Co do wypoczynku w Białowieży to napisz jakie masz preferencje, bo może ta NIMFA w Pogorzelcach nie spełni Twoich (Waszych) oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

agrokemping Pogorzelce - ja już byłem zestawem u nich w ogródku, ale rój trzmieli i pszczół wystraszył mi rodzinę (sierpień 2013) i się zawinąłem.

 

rozłożyłem się u Michała, a jest jeszcze dosłownie sąsiadujące z Michałem pole dla kamperów (gdzie również budkę rozstawisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, przynajmniej już wiem gdzie mam jechać. Puki co rozmawiałem z Panią z Bierozki i co prawda pokoje już ma wszystkie zarezerwowane ale pole stoi otworem i rezerwacji żadnych nie ma także chyba tam się zatrzymam w maju.

 

Sorry Romas za Romansa coś mi się z innym forum pokiełbasiło i nie doczytałem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat kempingów w Białowieży.

Nie jest tak dobrze jak przedpiścy podawali.

 

Kontynuując objazdówkę po Warmii, Mazurach i Podlesiu, dzisiaj opuściliśmy kemping "W zatoce" w Danowskich i skierowaliśmy się, zgodnie z planem, do Białowieży.

Kemping "U  Michała" owszem istnieje, kobitka, w bardzo już zaawansowanym wieku oznajmiła, że miejsca jeszcze są, po 55 zł od załogi (2 dorosłych, przyczepa, furmanka, bez prądu). Były bodaj dwa kampery na numerach D, autko z numerami CZ, kilka polskich rejestracji przyczep.

U sąsiada, na kempingu "Bieriozka" właściciel oznajmił mi, że za to samo życzy (czyli zestaw jw.) sobie 80 zł za dobę. Patrzę kemping niemal pusty, bodaj 3 namioty stały.

Dzwonię do Grudek, okazuje się, że kempingu już nie ma.

 

Zatem pomimo negatywnych na forum opinii o "wyczynach" właścicielki "U Michała" byłem zdecydowany tam się zatrzymać. Wracam zatem do stojącego na ulicy (na światłach awaryjnych) naszego zestawu, a żona mi melduje, że przed chwilką, od Michała wyjechał zestaw, z forumową naklejką (żona zapomniała jego forumowy nick),  widząc naszą forumową naklejkę zatrzymał się i powiedział by od Michałowej uciekać jak najdalej, bo to nieobliczalne babsko, nie trzymające się umowy i w ogóle szkoda słów.

Zatem radzi, nieradzi ruszyliśmy zestawem w kierunku centrum i przy pierwszym napotkanym gospodarstwie agroturystycznym zatrzymaliśmy się.

Trafiliśmy idealnie, malutkie pole namiotowe (zmieści się 4-5 zestawów i kilka namiotów), przystrzyżona trawa. Cena za dobę więcej niż atrakcyjna. Więc szybko wjeżdżamy, ustawiamy się. Jesteśmy na polu sami.

W pobliżu centrum, wracając z PTTK (poszliśmy po mapę szlaków Parku) znaleźliśmy jeszcze jedno gospodarstwo z polem namiotowym, ale i cena jak i mało podobające się nam pole nas by tam nie zachęciły do zatrzymania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane kilka fotek pola namiotowego na którym zatrzymaliśmy się.

Wczoraj pani domu uraczyła nas na śniadanie przepysznymi, aromatycznymi racuszkami na jabłkach. Miód w ustach.

Właściciele bardzo mili i życzliwi. Potwierdzają to korzystający z kwatery. Ponoć oferowane posiłki są doskonałe (my sami przygotowujemy strawę).

post-751-0-36885800-1469079619_thumb.jpg

post-751-0-64678800-1469079649_thumb.jpg

post-751-0-36893800-1469079682_thumb.jpg

post-751-0-54434700-1469079705_thumb.jpg

post-751-0-12519000-1469079752_thumb.jpg

post-751-0-53160600-1469079831_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, a jak z toaletami i natryskami?

Dzisiaj opuściliśmy Białowieżę, kierując się w stronę domu.

 

Ładnie wykonany (podłoga w kafelkach), sprzątany, schludny i czysty kompleks (WC, umywalka z lustrem, kabiną prysznicową) dla osób z pola namiotowego zlokalizowany jest na parterze budynku mieszkalnego. Ma osobne wejście wprost z placu.

Pobór wody na placu (widoczny na fotce z wanną).

Jest możliwość korzystania z prądu (nie pytałem o cenę) bo elektrownię mamy na dachu przyczepy, ale widziałem wczoraj, jak podłączało się małżeństwo belgów, którzy przycupnęli na placu z namiotem.

A właściciel (w wieku +40), przesympatyczny gościu. Przegadaliśmy mnóstwo czasu, aż :klotnia: go żona, że nie udziela się w domu.

 

Małżeństwo prowadzi mały warzywniak (na potrzeby przygotowywania posiłków dla wczasowiczów zamieszkujących w pokojach). My podkradliśmy troszkę marchwi, którą podkarmiliśmy króliki.

 

Ahaś, na prawej stronie ulicy dosłownie ok 50 m. przed domem jest autobusowa zatoka. Można stanąć zestawem, przejść się obejrzeć plac.

Dodam, że z racji ograniczonej przestrzeni placu, przyczepą najlepiej ustawiać moverem lub ręcznie.

No i wjeżdżając trzeba uważać na relatywnie wąską bramę (droga wjazdowa idzie ukosem w stosunku do drogi). Mój zestaw 12,5 m. długości dał radę.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj opuściliśmy Białowieżę, kierując się w stronę domu.

 

Ładnie wykonany (podłoga w kafelkach), sprzątany, schludny i czysty kompleks (WC, umywalka z lustrem, kabiną prysznicową) dla osób z pola namiotowego zlokalizowany jest na parterze budynku mieszkalnego. Ma osobne wejście wprost z placu.

Pobór wody na placu (widoczny na fotce z wanną).

Jest możliwość korzystania z prądu (nie pytałem o cenę) bo elektrownię mamy na dachu przyczepy, ale widziałem wczoraj, jak podłączało się małżeństwo belgów, którzy przycupnęli na placu z namiotem.

A właściciel (w wieku +40), przesympatyczny gościu. Przegadaliśmy mnóstwo czasu, aż :klotnia: go żona, że nie udziela się w domu.

 

Małżeństwo prowadzi mały warzywniak (na potrzeby przygotowywania posiłków dla wczasowiczów zamieszkujących w pokojach). My podkradliśmy troszkę marchwi, którą podkarmiliśmy króliki.

 

Ahaś, na prawej stronie ulicy dosłownie ok 50 m. przed domem jest autobusowa zatoka. Można stanąć zestawem, przejść się obejrzeć plac.

Dodam, że z racji ograniczonej przestrzeni placu, przyczepą najlepiej ustawiać moverem lub ręcznie.

No i wjeżdżając trzeba uważać na relatywnie wąską bramę (droga wjazdowa idzie ukosem w stosunku do drogi). Mój zestaw 12,5 m. długości dał radę.

Dzięki za miejscówkę, tez chciałem pokazać rodzince te rejony. Byłem kiedyś kilka dni w mega klimatycznych domkach http://www.siolobudy.pl i szukałem właśnie miejscówki pod przyczepę gdzieś w pobliżu. Jakie tam były pyszne nalewki, jakie piwka miodowe zza wschodniej granicy, do dzisiaj miło wspominam to miejsce i okolicę!

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Witus na wlocie do Białowieży (na prawo droga do Grudek, w lewo do Białowieży; tuż za kempingami "U Michała" i "Bieriozka" jest stacja benzynowa ORLEN, a w jej budynku Hotel oraz........ Galeria trunków. Wszelaki wybór gorzały i piwa w tym zza wschodniej granicy. Jest tego naprawdę mnóstwo, rzekłbym stacja benzynowa jest w Galerii Trunków, a nie odwrotnie.

www.galeriatrunkowwschodu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Witus na wlocie do Białowieży (na prawo droga do Grudek, w lewo do Białowieży; tuż za kempingami "U Michała" i "Bieriozka" jest stacja benzynowa ORLEN, a w jej budynku Hotel oraz........ Galeria trunków. Wszelaki wybór gorzały i piwa w tym zza wschodniej granicy. Jest tego naprawdę mnóstwo, rzekłbym stacja benzynowa jest w Galerii Trunków, a nie odwrotnie.

www.galeriatrunkowwschodu.pl

Tęsknię żeby tam wrócić i próbować na miejscu przy ognisku. W domu nie ma frajdy.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Powolniak dzięki za opis, ale  z tym wjazdem to mnie trochę wystraszyłeś bo w tym roku już przerysowałem przyczepkę na wąskiej bramie na kempingu Taurus w Linownie nad Jeziorem Lubie na Pojezierzu Drawskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Powolniak dzięki za opis, ale  z tym wjazdem to mnie trochę wystraszyłeś bo w tym roku już przerysowałem przyczepkę na wąskiej bramie na kempingu Taurus w Linownie nad Jeziorem Lubie na Pojezierzu Drawskim.

Nie znam kempingu który wymieniłeś i nie znam Twoich umiejętności w manewrowaniu zestawem.

W każdym bądź razie, jak wspomniałem, swoim zestawem (12,5 m długości i 2,32 m szerokości przyczepy) ostrożnie wjazd pokonałem wjeżdżając i wyjeżdżając.

O ile mi się uda (bo dano już tego nie robiłem), to w wolnej chwili spróbuję na YT wrzucić filmik jak się wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.