Skocz do zawartości

budowa zbiornika na wode


Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem zbiornik ( PE Fabryczny ) w bakiście 120 l - mam razem 160l w zbiornikach -oraz wykonałem z nierdzewki zbiornik na brudną - 200l pod podłogą - tylko dlatego, że nie mogłem kupić o takich wymiarach. Taniej Ci wyjdzie jak kupisz fabryczne. Będę w Polanicy, przyjedż, zobacz.

:ok: AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dyskusja widze ze sie ostro rozwineła, dlaczego miedz - a dlatego ze latwo z niej wykonac zbiornik.

Zbiornik chce wykonac pod wymiar skrzyni pod kanapa tak aby byl dokladnie wkąponowany i na nim jeszcze mozna byloby cos polozyc, wykorzystac pozostala przestrzen.

Miedz dlatego ich moze w przyszlosci bede chcial tam zamontowac grzalke wody i wtedy nie bede mial obawy ze grzalka moze mi stopic zbiornik i bez problemu bede mogl grzac wode do wyzszej temperatury np 60 stopni tak aby 2-3 osoby mogly wziac prysznic bez czekania az woda sie nagrzeje.

 

Planuje rowniez przerobic przyczepe - kosztem zmniejszenia lazienki/toalety/ - tak aby byla w niej osobno kabina prysznicowa z porzadnym natryskiem, a jak wiemy prz takim sposobie kąpania zapas cieplej wody szybko ubywa..., testowalem trume u siebie i powiem ze zapas cieplej wody szybko ubywa bez wykorzystywania ogrzewania i wstepnego jej podgrzewania, owszem temperatura wody wystarczy aby leciala ciepla przy standardowych kranach i pompkach ale jak zaloze pompe ktore szybciej bedzie czerpac wode jej temperatura drastycznie spadnie wiec dlatego planuje wykorzystywac zbiornik jako bojlej goracej wody lub zapas zimnej

 

zbiornik z tworzywa raczej tutaj odpada, gdyz nie chce miec zbiornika i plontaniny kabli i rurek ze zbiornika i przy kazdorazowym napelnianiu zbiornika wyciaganiu i odpinaniu wszystkiego a jak przegladalem oferty zbiornikow to wiekszosc z nich ma wspolny otwor do napelniania i zanurzania pompki.

 

dlatego bedzie zbiornik z szybkozlaczka i zaworem plywakowym do napelniania jak i z wyprowadzonym dodatkowym wlewem do klasycznego napelniania wiaderkiem, latwo tez bedzie mi w nim osadzic i wyskalowac fabryczny wskaznik poziomu wody

 

ceny tych gotowych zbiornikow z tworzywa wcale nie sa takie niskie i zakup blachy jest porownywalny z cena zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik chce wykonac pod wymiar skrzyni pod kanapa tak aby byl dokladnie wkąponowany

 

Jedna uwaga: po napełnieniu zbiornika zimną wodą na jego zewnętrznych powierzchniach pojawia się wilgoć. Jeśli dopasujesz zbiornik bardzo dokładnie to wilgoć będzie dostawać się wprost do ścian i na podłogę przyczepy. Jeśli pozostawisz trochę luzu to będzie szansa na przepływ powietrza i osuszenie bakisty.

 

Uwaga druga: w zbiornikach i instalacji wodnej zwykle rozwijają się bakterie i jeśli nie będziesz regularnie odkażał zbiornika i całej instalacji to już po pierwszym sezonie zarośnie ci totalnym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik chce wykonac pod wymiar skrzyni pod kanapa tak aby byl dokladnie wkąponowany i na nim jeszcze mozna byloby cos polozyc, wykorzystac pozostala przestrzen.

Gdzieś , kiedyś na forum było (lub mi się przewidziało) poruszane na temat zbiornika na dachu aby wykorzystać słońce do podgrzania wody.

Wydaje mi się ,że koncepcja nie jest do końca zła i niemożliwa do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

zbiornik z tworzywa raczej tutaj odpada, gdyz nie chce miec zbiornika i plontaniny kabli i rurek ze zbiornika i przy kazdorazowym napelnianiu zbiornika wyciaganiu i odpinaniu wszystkiego a jak przegladalem oferty zbiornikow to wiekszosc z nich ma wspolny otwor do napelniania i zanurzania pompki.

 

dlatego bedzie zbiornik z szybkozlaczka i zaworem plywakowym do napelniania jak i z wyprowadzonym dodatkowym wlewem do klasycznego napelniania wiaderkiem, latwo tez bedzie mi w nim osadzic i wyskalowac fabryczny wskaznik poziomu wody

 

Bodzio, ale gotowy zbiornik z tzw plastiku też może być osadzony na stałe, ze stałym wlewem, oraz zaworem pływakowym. Nie ma żadnej plątaniny węży i kabli i nie trzeba go wyciągać aby napełnić wodą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, ale gotowy zbiornik z tzw plastiku też może być osadzony na stałe, ze stałym wlewem, oraz zaworem pływakowym. Nie ma żadnej plątaniny węży i kabli i nie trzeba go wyciągać aby napełnić wodą.

Ja pisałem o szkodliwości miedzi , plastik też szkodzi.

Myślę ,że kolega wie co robi i ma zaplanowane działania.

Skoro ma koncepcję to warto aby nam się nią podzielił.

bodzioklb - do dzieła i czekam na fotorelację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Trafko nie interesuje mnie "Twoja szkodliwość plastiku i miedzi" i zupełnie nie rozumiem po co mi odpowiadasz. Podczas wymiany postów z autorem doszło do pewnych nieścisłości, które chciałem wyjaśnić. Nikogo nie namawiam, tylko prezentuje swój punkt widzenia, oraz swoje, myślę niemałe doświadczenia w zakresie "dłubania" przy przyczepie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko twój cytat .

Nie odpowiadam tobie , tylko zachęcam kolegę ,że skoro ma swoją koncepcję to niech ją realizuje.

Moje czy twoje odpowiedzi nie mają sensu , kolega ma swoją strategię i może nam się nią podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.