Skocz do zawartości

Podpory-demontaż


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w forum i nie znalazłem pełnej odpowiedzi.

Potrzebuje wymienić kostke na ślimaku podpory.Niestety nie daje rady odkręcić.Śruby zamkowe wchodzą przez podłoge i wystają tylko łepki.Śruby te kręcą się i nie ma jak złapać ich na górze.Jak sobie poradziliście z tym problemem?Jak to wymienić?A może jakoś ten trzpień wybiliście?

Dzisiaj sprzyskałem całość WD 40 i czekam do jutra ,może on coś poradzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szlifierke katowa zaloz mozliwie o najmniejszej srednicy tarcze - taka juz mocno zuzyta, grubosc tarczy powinna byc jak najmniejsza /tarcza do ciecia a nie do szlifowania/ i natnij delikatnie na glebokosc 0,5-1 mm glowke sruby - wtedy przytrzymasz sobie srubokretem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w forum i nie znalazłem pełnej odpowiedzi.

Potrzebuje wymienić kostke na ślimaku podpory.Niestety nie daje rady odkręcić.Śruby zamkowe wchodzą przez podłoge i wystają tylko łepki.Śruby te kręcą się i nie ma jak złapać ich na górze.Jak sobie poradziliście z tym problemem?Jak to wymienić?A może jakoś ten trzpień wybiliście?

Dzisiaj sprzyskałem całość WD 40 i czekam do jutra ,może on coś poradzi :ok:

 

Są do nabycia specjalne rozwiertaki lewoskrętne do wykręcania śrub, najpierw nawiercasz mały otworek i następnie wkręcasz taki rozwiertak, zakładasz kluczyk i pięknie odkręcasz. Poczekaj chwilę do zrobię zdjęcie, będziesz wiedział czego szukać s sklepie. Takie coś przydaje się zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jest chyba parę rozwiązań, kwestia tego jakim się sprzętem dysponuje,

 

zrobić punkt punktakiem w miarę na środku łba śruby, nawiercić do jakiejś, głębokości, nabić w ten otwór nieprzelotowy, wkrętak, klucz imbusowy albo torksa, oczywiście nabijać z wyczuciem i obserwować czy śruba się przestała obracać razem z nakrętką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem mało czasu,byłem sprawdzić i dalej się kręci,popryskałem znów WD 40 i znów czekam.Czekałem na pomysły na poście.Myślę sobie,że chyba wezme gumówke/szlifirke i natne e głupie główki ak aby je jakoś zblokować.A rozwiertaki musze też poszukać.Dzięki!

 

[ Dodano: Pią 07 Maj, 2010 21:56 ]

No i jak mówiłem tak zrobiłem.Odkręciłem to ustrojstwo i wymieniłem ślimak.Nie wiem czemu ,ale nie było gwintu do śrubek,które były w komplecie.Gwint zrobiony,wszystko przesmarowane i zainstalowane.Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

[Zgadza się w moich też nie ma gwintu.

 

Pochwal się jak włożyłeś te nakrętki/kostki bolcami w profil? Ciężko tą ceówkę/profil rozgiąć żeby tymi nieagwintowanymi bolcami wskoczyć w otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a zebym to ja pamietal.........

 

Oj no weź poratuj, pogłówkuj jak to było.blush.gif

Niczym nie mogę rozgiąć tych kształtowników. Zastanawiam się czy by trochę nie zeszlifować czopów poprzecznych na tych nakrętkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra, rozgiąłem te szyny żabą i kombinerkami. Okazało się że materiał jest plastyczny i dało się go z powrotem dogiąć imadłem. Nie jest to chyba ocynk ale raczej jakiś stop nie korodujący "rudą". Nie wiem jak to teraz nagwintować bo nie mam gwintownika do otworów nieprzelotowych. Chyba że taki gruby blachowkręt gdzieś dorwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to u kumpla na warsztacie ,gwintowaliśmy,imadło było w użyciu i jakoś złożyliśmy.Przy okazji wyczyściłem gwint, co skutkowało tym ,ze chodzi bez żadnego wysiłku.Jak bym miał dużo czasu to bym wyjął reszte podpór i poczyścił.Po takim zabiegu moja żona sama by podnosiła knausiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.