Skocz do zawartości

Beztroski wypoczynek w Grecji


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!!

 

Wybieramy się w tym roku z przyczepą do Grecji w okresie od 3 lipca do 25 lipca. Szukamy chętnych do wspólnego wyjazdu. Nasza rodzinka to 2+2 (Ja, żonka i dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat). Jeśli ktoś ma ochotę na wspólne spędzenie urlopu to czekamy!

 

Pozdrowionka Kacperek1

 

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też się wybieram, ale dopiero w połowie lipca, wcześniej chyba się nie wyrobię.

 

Co macie w planie, jeśli można zapytać?

 

Ja wstępnie planuje:

- Rumunia - Góry Bihor

- Macedonia - Jezioro Ochrydzkie + wędrówka po okolicznych "pagórkach"

- Grecja - wąwóz Vikos, wejście na Olimp, Meteory, plaże

 

Poradźcie co jeszcze ciekawego po drodze w Serbii, Macedonii, może w Czarnogórze, no i oczywiście w Grecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do Grecji to wszystko co po drodze tylko z okien. Jakoś strasznie szkoda mi czasu na dłuższe postoje. Chcemy zajechać na sam dół Peloponezu - cel Marmari, a to trochę drogi. A po drodze moje ukochane Delfy i odpoczynek w basenie po trasie z Polski. I Nafplio, Tolo lub Drepano. Rumunia to dobry pomysł, ale na oddzielną wyprawę. Macedonia? Jak dla mnie strach. Byle przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile ma się czasu. Jeśli tylko kilka dni to trzeba się streszczać, ale jeśli tego czasu jest więcej, to nie ma co gonić, wszak to urlop, wypoczynek. Krótkie odcinki, zwiedzanie ciekawych miejsc po drodze itp.

 

W tamte wakacje miałem mało czasu, więc szybko, szybko, szybko... Nie chcę tak więcej.

 

Dlaczego Macedonia to strach? Coś mi się wierzyć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się ma miesiąc to i tak nie jest to dużo czasu. Sama podróż w obie strony ( łącznie z przemieszczaniem się w interiorze ) to dla mnie z północy 8 dni. Przejeżdzałem przez Macedonię wiele razy, różne doświadczenia. Policja, miejscowi. Również Macedończycy jako sąsiedzi w samej Grecji. Właściciele kóz i owiec w Merolach i w złotych łańcuchach. Po tych moich doświadczeniach - z tej ich prawie autostrady raczej bym nie zjechał. Bo i po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdzałem przez Macedonię wiele razy, różne doświadczenia. Policja, miejscowi. Również Macedończycy jako sąsiedzi w samej Grecji.
Ale jakie konkretnie miałeś przykrości? Z Twojego tekstu, nawet czytając między wierszami, niewiele wyczytałem. ;-)

Czego można się spodziewać, czego należy unikać, co przykrego spotka nas na pewno?

 

Właściciele kóz i owiec w Merolach i w złotych łańcuchach.
Jaki kraj, taki lans. Tym się akurat nie mam zamiaru przejmować. Moje doświadczenia jak dotąd są takie, że jak się miejscowych traktuje z szacunkiem, to na to samo można liczyć z ich strony.

 

 

kacperek1: Być może przesuniemy nasz wyjazd na początek lipca (trochę się nam pozmieniało). Napisz coś więcej o planowanej trasie. Ja w jednym z poprzednich postów napisałem pokrótce o swoich planach, może coś się pokrywa, może masz inne ciekawe propozycje i dokonamy korekty w naszych planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hmmm no to mamy problem bo Grecja to raj dla kamperów i tam praktycznie można stawać wszędzie nawet na plaży i my praktycznie nie korzystamy z kempingów w Grecji ... ale nie wiem na ile Wy swoją przyczepką jesteście niezależni ....

 

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 22:26 ]

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=4921&highlight=grecja

 

Tu masz ciekawy wątek zeszłoroczny z namiarami na Rumunię Bułgarię i Grecję .... paru chłopaków jest teraz w Grecji ale tez nie staja na kempingach :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś napisać coś więcej interesują mnie zwłaszcza ceny kempingów

ok 30 euro za 3 osoby dorosłe, samochód, budke i prąd

też wyruszam 1 sierpnia, pierwszy przystanek kemping na Pelionie za Volos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.