Skocz do zawartości

problem z brodzikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam ogromny problem z doprowadzeniem do należytego stanu brodzika w mojej przyczepce , jeszce nie taka stara bo 1995r. produkcji a plastikowy brodzik ma jakieś straszne zacieki i przebarwienia. Poczyniłem jedną próbę używając mleczka do czyszczenia "cif" efekt w/g mojej oceny mierny nie wiele to zmieniło .

Może ktoś z was ma pomysł albo przetestowany patent na przebarwiony plastik

Za każdą radę jestem ogromnie wdzięczny. !!!!!

 

załączam fotkę zrobioną jeszcze przed "cifem"

post-135543-imported-ef8d6231-c89e-4ff5-a0f2-ac468750cb28_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj kolego wata stalową grubości 0000 i czyść tym razem z jakimiś środkami do czyszczenia Może uda się tym sposobem ściągnąć minimalna warstwe zżółkniętego tworzywa :hehe: Ja tak doczyściłem klapkę od podłanczania prądu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się tym sposobem ściągnąć minimalna warstwe zżółkniętego tworzywa

 

trzeba uważać, żeby nie przetrzeć na wylot :hehe:

 

A lakier polecany przez krisa_w6 jest przeznaczony do sztywnych przedmiotów - wanny czy pralki. Cienki i co za tym idzie uginający się plastik brodzika w przyczepie raczej nie będzie dobrym podłożem dla lakieru epoksydowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ogryzek77 w castoramie kupiłem rewelacyjny płyn do plastików jak miałem niewiadówkę i niczym nie mogłem doczyścić żółtych plam ten płyn to wyczyścił, nie pamiętam nazwy ale jak znajdę go to napiszę. Powodzenia w czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję z wszystkie rady

narazie musze jeszcze trochę popracować nad brodzikiem

A tak wygląda brodzik po czyszczeniu cifem i inną chemią. Jest lepiej a będzie jeszcze ładniej .

za jakiś czas wkleję foto.. Pozdrawiam

post-136677-imported-a10d4040-4cb0-482a-b196-ca6fe6dff739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde czyszczenie srodkami agresywnymi powoduje minimalne scieranie /zżeranie/ powloki, politura wtedy strasznie cierpi i po takim zabiegu osadzanie sie kamienia z wody i inych zanieczyszczen jest wtedy przyspieszone - jak juz doczyscisz brodzik to przelec caly papierem wodnym, pozniej prysnij calosc podkladem do tworzywa i na to jakis ladny lakier i bedzie nówka funkiel :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bodzioklb mówi.. Grunt na plastik 1-2 cienkie warstwy, i na to lakier np. w sprayu: koniecznie z utwardzaczem. W każdej mieszalni z lakierami dostaniesz. Koszt 25zł za grunt + ok 40 zł za spraya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak drodzy koledzy pozostaje tylko malowanie .

Jestem po operacji polerowania watą stalową ale i to wydaje się syzyfowa praca , jest trochę lepiej co widać na załączonym zdjęciu .

na to wszystko ładna zielona gumowa wykładzinka z castoramy. ale pomalowane i tak będzie . Pięknie dziękuję i za wsparcie .... :ok::):)

 


2

post-136803-imported-387a2dd2-2af0-4e0a-a2f6-1e86d2afa033_thumb.jpg

 

 

post-136803-imported-b9cd5388-418b-4e61-b364-7c7d80dc38d8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji polerowania watą stalową

 

no to się ciesze że moja podpowiedź Tobie pomogła :) jeśli efekt masz niezadowalajacy spróbuj wata stalowa i rozpuszczalnikiem nitro Tylko w małych ilościach i po zakończeniu szorowania zmyj wszystko duża ilością spiritusu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.