Skocz do zawartości

Butla gazowa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś testowała na ile czasu wystarczy taka butla 11 KG mam na myśli gotowanie i czasem ogrzewanie .Dlaczego się pytam . Bo chcę na razie postawić przyczepkę na działce dopóki nie postawię jakiejś chałupki, a dwa to zastanawiam się czy nie wstawić 2 butli w Niemiecki katalogu widziałem takie fajne reduktorki do połączenia butli szeregowo.

 

:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 kg powinno styknąć na gotowanie przez całe wakacje :palacz:. Z ogrzewaniem jest troche gorzej - piecy ma całkiem spore zużycie. Co do Triomatica firmy Truma bo pewnie o to Ci chodzi :bevil: - jest przydatny w karawaningu zimowym, co by w środku nocy nie trzeba było butli zmieniać. Tu koleś na allegro: http://www.allegro.pl/item92757529_triomatic_30mbar_nowy.html ma go za 300 zł. Jeśli ogrzewania nie będziesz często używał to będą to zmarnowane pieniądze. Spróbuj najpierw ciągnąc na jednej butli - potem zobaczysz i zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli używać przyczepy tylko latem to na prawdę nie ma potrzeby kupować tego ustrojstwa. My w sezonie (5-6 tygodni) zużywamy ok. 6-7 kg gazu i to przy pełnym gotowaniu na 3-4 osoby oraz podgrzewaniu raz za czas. Tak więc 11 kilówka to pełne dwa sezony :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge wyrazić zdanie odnoście ogrzewania piecykiem ale domowym na 11kg butli. Na działce używamy takiej do dogrzewania i wyszło nam, że jedna butla wystarcza na ogrzewanie przez cały tydzień 24h na dobe. Pomiar dokonany został zapisywaniem ilości godzin pracy piecyka... a wydaje mi sie, ze w kempingach powinien być bardziej oszczędny bo gabarytowo mój jest większy niemal 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Typowa lodówka do przyczepy zużywa katalogowo ok 270 gramów gazu na dobę , czyli na butli 3kg pochodzić powinna teoretycznie conajmniej 10 dni. Grzałka 12V ma moc około 120W co daje pobór prądu 10A. Akumulator 60Ah starczy może na 6 godzin. Ostatnio maożna zauważyć tebdencję do montowania w camperach lodówek sprężarkowych na 12V i 230v ale bez gazu. Jak popatrzyłem na zużyci energii, to na akumulatorze taka lodówka może pochodzić parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

Zauważyłem, że BP oferuje butle wykonane z "tworzywa". Zastanawiałem się nad zastosowaniem ze względu na mniejszą masę, łatwiej będzie wyważyć przyczepę. Co Wy na to ?

 

Pozdrawiam

 

PS Pomijam koszty związane z kaucją i opłatą przy wymianie na "pełną"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Grecji używałem gazu do zasilania lodówki. 2kg gazu starczyło mi na 6dni: gotowanie obiadu i nocne zasilanie lodówki.

W dzień podczas jazdy 12v i to był dramat!!! Mam wrażenie że nie chłodziła ani trochę.

Podczas testu w domu na 220 chłodziła idealnie. Na gazie również po nocy było ok -4 st. C w zamrażalnieku, a w lodówce 8st. C

Co wy na to?

Czy z tym 12 v to norma?

Pozdrawiam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zauważyłem, że BP oferuje butle wykonane z "tworzywa". Zastanawiałem się nad zastosowaniem ze względu na mniejszą masę, łatwiej będzie wyważyć przyczepę. Co Wy na to ?

 

Pozdrawiam

 

PS Pomijam koszty związane z kaucją i opłatą przy wymianie na "pełną"

Pisałem do BP poprzez formularz z ich strony i nic, zero odzewu, zero informcji dlatego ich olałem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Grecji używałem gazu do zasilania lodówki. 2kg gazu starczyło mi na 6dni: gotowanie obiadu i nocne zasilanie lodówki.

W dzień podczas jazdy 12v i to był dramat!!! Mam wrażenie że nie chłodziła ani trochę.

Podczas testu w domu na 220 chłodziła idealnie. Na gazie również po nocy było ok -4 st. C w zamrażalnieku, a w lodówce 8st. C

Co wy na to?

Czy z tym 12 v to norma?

Pozdrawiam :hmm:

Ja z osiągów na 12V jestem zadowolony :hmm:. Sprawdz grzałkę czy się nagrzewa podczas kolejnej jazdy z przyczepą :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ktoś używał możę gazu jako energii do lodówki? Ciekaw jestem ile ona pobiera prądu? Czy warto ją gazować, czy na 12V jak ie będzie dostępu na 220V.

 

Tak! W kamperze mam lodówkę zasilaną 12V i działanie jest dosyć słabe, jeszcze gorsze gdy obowiązują przez całą dobę światła mijania. Zasilanie prądem 230V jest wystarczające, ale nie zawsze. Zawodzi gdy jest spadek napięcia. Niezawodny jest gaz. Używam go do lodówki podczas dużych upałów i podczas przejazdów. Uwaga nie wszystkie lodówki są przystosowane do używania w czasie drogi. No i oczywiście gaz jest niezastąpionu podczas postojów na parkingach. Pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.