Skocz do zawartości

Carver 1800 S- termopara


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!!!

Czy ktos ma doświadczenia z piecykiem Carvera 1800 S- przegladałem posty i nic nie mogę wywnioskować -dlaczego mój piec odpala ale pali tylko na wciśniętym pokrętle regulatora w pozycji zapłonu niestey po odpuszczeniu pokrętła i próbie przekrecenia regulatora płomień gaśnie. Podejrzewam że to coś z ta termoparą. Raz udało mi się że coś załapało i palił ale po zamknęciu zaworu w pozycje wyłaczony i ponownej próbie juz nie dało rady. zagladałem pod spód przyczepy i zdjąłem obudowę palnika od spodu i palnik jako tak jest czyściutki nawet widać że chyba za często nie był używany bo nawet za bardzo nie widać śladów temperatury, natomiast sam zawór do którego przychodzi rurka z gazem jest troche zabrudzony. Od spodu zaworu przychodzi cos w rodzaju druta który idzie w kierunku palnika i jest do niego przymocowany- nie wiem czy jest to ten czujnik od tej termopary? Nie znam się na tego rodzaju sprzęcie. Czy ktos może coś doradzic w tym temacie, bedę wdzieczny za podpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - po odpaleniu trzymając przyciśnięty przekręć w lewo - ja swój odpalając miałem ten sam problem przekręcałem w prawo i wszystko gasło.

Albo jak dawałeś w lewo to daj w prawo do oporu i puść próbuj a nóż się uda. :hehe:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!!

Czy ktos ma doświadczenia z piecykiem Carvera 1800 S- przegladałem posty i nic nie mogę wywnioskować -dlaczego mój piec odpala ale pali tylko na wciśniętym pokrętle regulatora w pozycji zapłonu niestey po odpuszczeniu pokrętła i próbie przekrecenia regulatora płomień gaśnie. Podejrzewam że to coś z ta termoparą. Raz udało mi się że coś załapało i palił ale po zamknęciu zaworu w pozycje wyłaczony i ponownej próbie juz nie dało rady. zagladałem pod spód przyczepy i zdjąłem obudowę palnika od spodu i palnik jako tak jest czyściutki nawet widać że chyba za często nie był używany bo nawet za bardzo nie widać śladów temperatury, natomiast sam zawór do którego przychodzi rurka z gazem jest troche zabrudzony. Od spodu zaworu przychodzi cos w rodzaju druta który idzie w kierunku palnika i jest do niego przymocowany- nie wiem czy jest to ten czujnik od tej termopary? Nie znam się na tego rodzaju sprzęcie. Czy ktos może coś doradzic w tym temacie, bedę wdzieczny za podpowiedź!!!

1.(Magneteizsatz MIni) Electrozawor

wysiadl albo

2.(Thermoelement 25 cm)Termopara tak to nazywacie

3.Odgiol sie Thermoelement od palnika i nie dostaje temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Bardzo dziekuję "cyryl" :hehe: , dzisiaj jak wrócę z pracy to popróbuje tak zrobić jak piszesz. Jutro podzielę sie doświadczeniami. Oczywiście dziekuję także "Andrzej Psz, choć wolałbym by nie było to na tyle kłopotliwe, bo ten mój grzejniczek nie wyglada na zbyt często używany. Pozdrawiam!!!!

 

[ Dodano: Czw 29 Kwi, 2010 07:55 ]

Niestety "cyryl" mój zawór nie da sie przekrecić w lewą stronę. Jedyną opcją jest ruch pokrętłem w prawo i aniu rusz w drugą, a nie chcę rozwalić zaworu!!! A czy w Twoim przypadku jest to także Carver 1800 s z zapalarką na jednym pręcie z pokrętłem. Może ktos ma jakieś inne sugestie, a i jeszcze jedno pytanie czy aby ten piecyk pracował musi byc zasilanie w prąd w przyczepie czy jest to ustrojstwo zupełnie niezależne od zasilania tak jak kuchenka gazowa?

Czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.