Skocz do zawartości

Wspólny wyjazd - Węgry, baseny termalne


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nie wiem czy temat jet w odpowiednim miejscu, jeżeli nie to Przepraszam

Jestem tu nowy jednak od około trzech lat śledzę to forum gdyż karawaning zawsze mnie pociągał...w ogóle kontakt z naturą ruch na świeżym powietrzu rowery ,kajaki ,namioty i takie tam :ok: nigdy jednak nie byłem nigdzie z przyczepką...bo zawsze ..a to żona w ciąży... a to dzieci małe....no ale w końcu przyszedł czas i okoliczności żeby sie wybrać .

Szukam kogoś z kim można było by się wybrać na południe europy kraj lub kraje nie mają znaczenia,jednak gdyby ktoś miał ochotę na skandynawię to czemu nie w terminie około 1-19 lipca nie chodzi mi o zwiedzanie choć jak najbardziej zawsze warto coś zobaczyć ale bez przesady bardziej wolę rozkoszować się zieloną trawą, rowerami ,kajakami niż pędzić na złamanie karku bo jeszcze tego czy tamtego nie zobaczyłem! Najlepiej troche tu troche tam odwiedzić jakieś wesołe miasteczko z dzieciakami :ok: (dzieci w wieku chłopak 7 córka 11 natomiast my po 39 wiosenek)Przyznam też że nie mam własnego sprzętu i na pierwszy raz postanowiłem skorzystać z wypożyczalni tak na wszelki wypadek jakby sie komuś z rodzinki nie spodobało(choć wątpię bo czują blusa w tym temacie)Nie chodzi mi oczywiście żeby mnie ktoś niańczył bo jadę pierwszy raz ale o towarzystwo(z kimś zawsze raźniej)no i zawsze można sie o coś zapytać kogoś bardziej doświadczonego :ok: Jeżeli jest ktoś chętny na taki wyjazd to czekam na propozycje

POZDRAWIAM WSZYSTKICH[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My planujemy wyjazd na Węgry w czerwcu 2-6.06.2010. Na baseny termalne i byłby to nasz pierwszy wyjazd poza granicę kraju (taki rekonesans przed Chorwacją). Nie mamy jeszcze sprecyzowane gdzie, ale to nie problem.

Nasza załoga to dziewczyny 2,5,7 ja i żona 33 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy wyjazd na Węgry w czerwcu 2-6.06.2010. Na baseny termalne i byłby to nasz pierwszy wyjazd poza granicę kraju (taki rekonesans przed Chorwacją). Nie mamy jeszcze sprecyzowane gdzie, ale to nie problem.

Nasza załoga to dziewczyny 2,5,7 ja i żona 33 lat.

 

Nam się chyba w tym roku nie uda, :ok: ale chcieliśmy podobnie spędzić część wakacji, ok. tygodnia na Węgrzech, baseny i błogie lenistwo ;-)

Liczę na relacje i dobre rady po powrocie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dla tych co wybierają sie na wody termalne na Węgrzech.

Polecam miejscowość Berekfurdo k/ Karcagu bywam tam w pierwszy majowy weekend od dilkunastu lat, właśnie wróciłem, cztery baseny termalne, jeden dla małych dzieci i pełnowymiarowy do pływania, czysto i spokojnie, wody b.dobre temp. 37st. C. Dla mnie, mojej rodziny i znajomych - bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemil

Czy możesz coś więcej napisać o tych basenach?

Jaki jest tam kemping, czy daleko z kempingu na baseny, jakie ceny itp,

no i oczywiście czekamy na FOTKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przed chwila opisałem się co i jak no i nie wiem dlaczego nie poszło więc pisze jeszcze raz ale oszczedniej.

O basenach można wiele ale ogólnie trzeba powiedzieć tak temperatury 37 i 36 st C do wyboru. W jednym z basenów wodnu masaż, skromny ale jest. Wokoł basenow prysznice, przebieralnie itd. Na terenie mała gastronomia tzn b dobry dorsz, frytki lub chleb, langosze, gulasz itp, piwo, lody. Kamping jest na tym samym terenie co baseny. Przy pobycie min trzy doby - baseny darmo. Kamping dosyc duży, w większosci zajęty kamperami z Niemiec, Belgii no i rodacy. Z najodleglejszego miejsca kampingu do basenu to moę 100m. Na terenie sa także do wynajęcia domki. Za pbyt od 1.05 do7.05 wlacznie, opłata samochod+ przyczepa+ dwie osoby=25200 Ft.

Fotek żadnych nie mam ale sadze, ze wystarczy wpisac Berekfurdo i jakas strona wyskoczy z cenami i fotkami. Osrodek jest czysty i zadbany, na recepcji można się dogadac po naszemu. Jeżeli coś to służe jeszcze pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ciekawi mi ten kemping na węgrzech, mam zamiar jechać na taki właśnie wyjazd w wekend czerwcowy okolice Bożego Ciała byłby to mój pierwszy wyjazd z przyczepą dlatego chciałbym zadać parę pytań temu panu który ma już tą trasę objechaną :jak przejazd przez słowację i węgry ,czy korzystał z autostrad i za ile ,jak policaj,czy trzeba wcześniej zrobić rezerwację,jak sanitariaty płatne czy free. Za każdą odpowiedż z góry dziękuję ,prosze o wyrozumiałość dla nowego .Planowany wyjazd 2 czerwiec godż 22-23 z Mielca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zadać parę pytań temu panu który ma już tą trasę objechaną :jak przejazd przez słowację i węgry ,czy korzystał z autostrad i za ile ,jak policaj,czy trzeba wcześniej zrobić rezerwację,jak sanitariaty płatne czy free. Za każdą odpowiedż z góry dziękuję ...

 

Tu masz sporo informacji http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5279&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSICA1Dla ćiebie najlepiej jechac przez Barwinek, Preszow, Koszyce, Miszkolc. Z preszowa do Koszyc jest płatna autostrada ale mozesz jechac tez droda rownoległa bezpłatnie. Przez Miszkolc jedziesz bezkolizyjnie kier Miszkolc ogr. predk. do 80 km/h. Na Wegrzech jazda jest ok najlepiej Miszkolc objechac autostrada, ktora na objezdzie jest bezpłata, zjechac z autostradu przed tablica matrica vinieta ( objazd 5- 7 km) dalej jazda droga nr 3 kier Budapeszt droga rownoległa do autostrady. Zjazd w lewo tuz za miejscowoscia MEZOKOVESD kier. na BORSODIWANKA, TISZFURED<KOMMANDAROS i po 5 km zjazd w lewo na Berekfurdo.

Z policja nie miałem do czynienia. Ja staram się nie przekraczac nakazannych predkosci, wiem z opowiadan innych, że policja jest rygorystyczna a mandaty wysokie. Co do rezerwacji? dobrze będzie jezeli popatrzysz na srone www.berekfurdo.hu i ewentualnie upewnisz się, że jest miejsce. Kamping zamykaja o 22 ale przed brama jest parking i tam możesz spokojnie pospac. Powodzenia !

 

[ Dodano: Pon 10 Maj, 2010 14:02 ]

Gosica! Nie wiem co sie to porobiło z ta informacja? Poprawiam!!

Przez KOSZYCE jedziesz bezkolizyjnie w kierunku na Miszkolc, dalej jest jak byc powinno. Przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich amatorów ciepłych kąpieli na Węgrzech! Moje plany wzięły w łeb! Kamping, na którym bylismy w zeszłym roku .... zamkniety z powodu remontu do marca 2011!!!!!. Zatem żegnaj Harkany i wasze cudowne baseny siarkowe! Ale to nic - od 15 czerwca jedziemy w okolice Hajduszoboszlo i tak sugestywnie opisujecie Berekfurdo, że ani chybi zaczepimy sie i tam. Czyli do zobaczenia u braci Madziarów!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.