Skocz do zawartości

Camping Adriatic koło Primostenu w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Pod adresem
zamieściłem swój filmik z campingu Adriatic koło Primostenu, a tak właściwie to skalistą plażę na jego terenie.

 

Filmik zniechęcający do pobytu na tym kempingu ale wcale tam tak nie jest na całej długości plaży. Na filmiku pokazany jest mały południowy skraj kempingu ( od strony Primostenu ) gdzie faktycznie brzeg morza tak tam wygląda. Jeszcze kawałek dalej w kierunku Primostenu jest mała zatoka ze stromymi skałami wprost do morza bez możliwości zejścia do niego. Byłem na tym kempingu kilka razy i starałem się znależć miejsce w jego centrum lub bardziej na północ ( w kierunku Sibenika ) gdzie brzeg jest bardziej łagodny a w zatoce na końcu kempingu jest duża plaża żwirowa.

Fotogaleria kempingu: http://www.camp-adriatic.hr/index.php?opt=content&id=105&lang=HR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać są różne gusta

ja i moi przyjaciele właśnie woleliśmy ten skalisty kawałek zdecydowanie bardziej kameralny i raczej nie spotykany na większości kempingów

płaskie żwirowe, a częściej kamieniste plaże są wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też byłem na tym campingu- jest tam super, czysto,piekna woda i potwierdzam- plaże w północnej części campingu są bardziej przyjazdne i wręcz wymarzone do opalania i wchodzenia do wody.Warto też ustawić przyczepe w pasie nadmorskim / nie kupować parceli/- jest taniej i chyba sympatyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiać można w pasie nadbrzeżnym ale... przed sezonem ciężko było o odpowiednie miejsce. Trzeba mieć nieco szczęścia no i przyczepę o adekwatnych do miejsca rozmiarach. Niestety minus tego to np bliskość sąsiadów, ja niestety miałam w pobliżu Czechów - przesympatyczni ludzie ale... lubią biwakować blisko siebie i w bardzo dużych ilościach więc nawet jeśli chcą być cicho i nie przeszkadzać to popostu nie możliwe, wystraczy ze zaczną rzmawiac :jump: Jednak parcelaka daje nieco komfortu.

 

Sam kemping - no cóż jak dla mnie na bardzo wysokim poziomie, nie lubię jednak przyczep ustawianych na stałe a z roku na rok co raz tego więcej również i na tym kempie - obstawione najlepsze miejsca :ok: Dla mnie to zaprzeczenie karawaningu no ale cóż taki rynek. Najgorzej jest w północnej części HR tam to już standart, miejsc dla przyjezdnych 10% reszta o miasteczka przyczep postawionych na stałe!brrrrr okropieństwo.

 

W ubiegłym sezonie pojechaliśmy starymi śladami z 1998 roku... i tak szczerze mówiąc bardzo się zawiodłam właśnie przez te przyczepy na stałe.

 

Jeśli ktoś poszukuje czegoś na uboczu i z chorwackim klimatem polecam -> wyspa PAG http://www.autocampdrazica.com/hr/autokamp.htm z tym, że najlepiej rezerwować o i na kemping przyczepę holuje własciciel kempingu traktorem :ok: tak jest lepiej choć mój ojciec zamykał oczy patrząc na to to potem stwierdził, że może i on by zjechał ale szkoda auta. Taką mają zasadę aby było bezpiecznie bo zjazd jest cj=holernie wąski i stromy. Aaaa no i to nie kemping typu Adriatic ale polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.