Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

Też używam kamer IP tylko nie o taką mi chodziło, bo stosowanie routera w aucie faktycznie bez sensu, niby są dedykowane do auta :

 

 

Sposób działania kamery: Nowość na polskim rynku, kamera cofania z nadajnikiem WiFi która umożliwia odbiór obrazu na Twoim urządzeniu z zainstalowanym systemem Androidem. Kamerkę podłączamy pod żarówkę biegu wstecznego, system automatycznie się załączy po wrzuceniu biegu wstecznego ( nie trzeba nic przełączać na telefonie, obraz z kamery będzie miał pierwszeństwo i wyświetli się automatycznie).

 

cena 269 zyli nie powala tylko ciekawy jestem jak to działa w praktyce  a z drugiej strony faktycznie na alle można kupić za 110 zł komplet z monitorem 4.3" tylko trochę zabawy z ciągnięciem kabla ale do przejścia dlatego zastanawiam się który wariant wybrać :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja zastanawim się nad kamerą cofania z wyświetlaczem w lusterku wstecznym.

Generalnie chodzi tylko o cofanie a nie oglądanie filmu z za auta. Ale też opcja zakładania dodatkowego lusterka słabo mi pasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam potrzebę zainstalowania kamery tylko niekoniecznie chce mi się ciągnąć około 11m kabla i jeszcze szukania wejścia do środka kabiny bez wiercenia. Dlatego zacząłem szukać modułów bezprzewodowych (wiem wiem sam pisałem w tym temacie że tylko kabel :) ) i znalazłem takie cos: http://allegro.pl/cyfrowy-modul-bezprzewodowy-kamery-cofania-300m-i5171372606.html

Ktoś to może używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można użyć tel (prawie każdy dziś ma router w tel) i drugiego urządzenia które ma kamerę i system Android? Działać to działa ale bawiłem się tym w domu w trasie dojdzie jeszcze gubienie zasięgu i pewnie co jakoś czas klikania i uruchamiania od nowa aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potrzebę zainstalowania kamery tylko niekoniecznie chce mi się ciągnąć około 11m kabla i jeszcze szukania wejścia do środka kabiny bez wiercenia. Dlatego zacząłem szukać modułów bezprzewodowych (wiem wiem sam pisałem w tym temacie że tylko kabel :) ) i znalazłem takie cos: http://allegro.pl/cyfrowy-modul-bezprzewodowy-kamery-cofania-300m-i5171372606.html

Ktoś to może używa?

 

dalej wygląda to na klasyczny transmiter 2.4, który zabije całe Wi-fi w okolicy (jak kupisz to zrób wyłącznik zasilania transmiterów) a pewnie obraz dalej będzie jak zawsze :). Zawsze możesz zamówić i delikatnie przetestować.

 

Robiłem kiedyś transmisję na wiosce, kiedy jeszcze nie było tak popularne Wi-fi. Monitoring malutkiego sklepu wysyłany po 2.4GHZ do domu właściciela - dedykowanym zestawem za ok 1000zł z mocnymi antenami. Niby to działało, ale zakłucenia było, bywało że traciło kolor.

 

Oczywiście dalej polecam dobry kabel i złączkę przy zaczepie - podpatrzone u Bartosza_b - 5 lat temu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, wiem ale tutaj wracamy do ciągnięcia kabla, chyba jednak to rozwiązanie zostanie najpewniejsze jak zwykle

Kabel to kabel ;]

 

ja uważam jednak, że to wifi na takiej małej odległości jak piszesz zadziała dość zadowalająco... ja bym zaryzykował o ile nie będzie tam transmisji 4K :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Muszę się pochwalić, że i mój zestaw wyposażyłam w kamerkę zainstalowaną na przyczepie i lusterko z monitorem.

Kabla od kamery do monitora nie potrzebowałem, bo użyłem zestawu wifi. Kamerkę podłączyłem pod zasilanie świateł tylnych. Przy takim rozwiązaniu kamera załącza się dopiero jak załączę światła. Jak ktoś posiada światła dzienne, to może decydować kiedy obraz tira w lusterku ma go denerwować :)

Koszty - 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.