Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę, aby na przedłużenie przewodu kamery, zastosować taki o identycznych parametrach i ekranowany.

Jeśli będzie wtyk/gniazdko na zewnątrz, to muszą być hermetyczne i ekranowane z zabezpieczeniem gniazdka przed wodą, gdy nie jest przyłączona wtyczka (styki przynajmniej srebrzone, a najlepiej srebrne).

 

Dlatego najlepiej jakby wtyczki były wewnątrz, choć to może być niewygodne przy podłączaniu bo kable trzeba będzie przeciągnąć

np. do bagażnika, ale to się jeszcze zobaczy.

Natomiast jeżeli to będzie tylko możliwe kabel postaram się wymienić na taki aby był w całości bez przedłużacza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja chciałem to tak rozwiązać: http://allegro.pl/tr...2986893420.html

 

Ale po kilkunastu kilometrach z cepką, stwierdziłem że kamera mi nie jest przydatna. Rzadko się cofa, a nawet jak już, to trochę ruchu żonie nie zaszkodzi :brawo:

 

Są dużo mniejsze transmitery (na 12V) dla 2,4 GHz, które można zastosować. Te, które pokazałeś są "ogromniaste" :bzik:

Co do kamery, to nazywa się ją "cofania", ale przydaje się też w wielu innych sytuacjach :hmm:

Z żoną, to tak, jak Tomek napisał :] , lepiej aby nie musiała wychodzić, zwłaszcza w złą pogodę.

Najlepiej, gdy podziwia widoki przez szybę :rolleyes:

 

Natomiast jeżeli to będzie tylko możliwe kabel postaram się wymienić na taki aby był w całości bez przedłużacza.

 

... i to byłoby najwłaściwsze przedłużenie tego przewodu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonę mam w miarę ogarniętą, razem z nią przerabiałem cepkę :winner: Podejrzewam że szybciej ona powie stój, niż transmiter pokaże. Jak wstawiałem link, nie szukałem konkretnego transmitera , chodziło mi tylko o pokazanie mojego zamysłu :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiałem link, nie szukałem konkretnego transmitera , chodziło mi tylko o pokazanie mojego zamysłu :thank:

 

Zmysł bardzo dobry, a przy wykorzystaniu dobrej jakości osprzętu, na pewno sensowny :ok:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadanie pozostawię szwagrowi on jako elektryk samochodowy będzie podłączał

a ja będę mu dopingował :piwo:

A tak na serio to myślę że podłączy mi to gdzieś koło wtyczki koło haka, lub w samochodzie w bagażniku

aby nie zamokło w czasie jazdy :niewiem: powiem szczerze że nie wiem.

Pozdrawiam.

 

P.S Zasilanie do kamery będzie prawdopodobnie wzięte z tylnej lampy przyczepy bo i tak na światłach

się jeździ cały czas.

 

U siebie w przyczepie też miałem zrobioną instalacje z kamerką, monitor najprostszy na allegro kupiłem za 70pln, jeżeli chodzi o podłączenie

To zasilanie wziąłem z podświetlenie tablicy rejestracyjne bo i tak kamerka była między lampkami zamontowana, a do auta pociągnąłem kabel RCA na tyle długi że wchodził mi przez bagażnik do środka a tam na złączce RCA miałem spięte z drugim kablem od monitorka. Jedyny minus takiej instalacji to to że ten kabelek z monitorka był lichy i po kilku wyjazdach podszedł pod fotel i go szyna rozcięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest mniej więcej taka przeznaczona do busów i większych aut, również do przyczep i kamperów

zasilanie na pewno będzie podłączone z tylnych świateł, natomiast jak to będzie w aucie to jeszcze zobaczę.

Szkoda tylko że nie można jej podłączyć do Tableta ;(

Pozdrawiam.

post-7306-0-52614800-1360232227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światłach się jeździ cały rok, ale na światłach dziennych hehe(1).gif

bmw_e39_525_tds_swiatla_do%2520jazdy_dziennej.jpg

 

 

A co do kamery cofania, to jak patrzyłem kiedyś na alledrogo to coś było wspomniane o bezprzewodowym wykorzystaniu takiej kamery. Niestety nie zapodam teraz żaqdnego linku bo alle coś nie bangla. Dodam, że tematu nie zgłębiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kąta widzenia kamery. Na aledrogo znalazłem kamery z kątem między 100 a 170 st. Kolega wotar pisał, że ma kamerę 82 st.

Jakie kamery macie, jak to się sprawdza w codziennej eksploatacji? Którą wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam link do aukcji, gdzie jest coś mowa o bezprzewodowośi http://www.allegromat.pl/aukcja131199

Może takie coś będzie rozwiązaniem?

Edytowane przez Camptramp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mogę już edytować poprzedniego posta dorzucam jeszcze jeden MZ ciekawy link do aukcji

http://www.allegromat.pl/aukcja131200

 

Witam !

Mikołaj, mam prośbę w kwestii formalnej.

Osobiście nie cierpię linków z reklamami, więc na przyszłość, jeśli możesz, nie zamieszczaj odnośników z "allegromatu". Dodatkowo taki link nie będzie możliwy do odczytania u osób, które mają włączone blokowanie reklam w swojej przeglądarce, bez wyłączania tej opcji. Z góry dziękuję w swoim imieniu.

Bezpośredni link do tej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3007656550

 

Nie wiem, jak zachowa się w praktyce to konkretne łącze bezprzewodowe z w/w aukcji, ale wiem, czego można się z dużym prawdopodobieństwem spodziewać po podobnych konstrukcjach.

O bezprzewodowych kamerach była już mowa. Owszem, jest to ciekawe rozwiązanie, ale w wielu przypadkach zawodne.

Proste wykonania (czyt. budżetowe) tych kamer, często nie zapewniają należytej jakości obrazu oraz samej transmisji.

O ile jeszcze w warunkach stacjonarnych zwykle można się z tym uporać, to w warunkach mobilnych często jest to niemożliwe.

Zwłaszcza kamery wykorzystujące pasmo 2,4 GHz będą narażone na wszelkiego rodzaju zakłócenia mikrofalowe, od telefonii komórkowej, radarów, sieci Wi-Fi itd. Często utrzymanie stabilnej częstotliwości i wzajemnego widzenia się nadajnika i odbiornika będzie utrudnione. Podobny wpływ będzie ze strony zmieniającego się w pewnym zakresie napięcia zasilania w instalacji mobilnej. Oczywiście można pokonać te niedogodności, ale wtedy nasza instalacja kamery bezprzewodowej nie będzie już tania. Kamera przewodowa, to w zastosowaniach mobilnych najbardziej pewna konstrukcja, zapewniająca dobrą jakość, stabilną pracę i niską cenę całej instalacji. Tym niemniej, jeżeli cena nie stanowi bariery, to wygody i dużych możliwości dobrych systemów bezprzewodowych nie można nie docenić.

IMHO

 

P.S.

Napisałem z myślą o osobach nie znających się na elektronice i z reguły oczekujących, że po zainstalowaniu urządzeń, będą one poprawnie działać w każdych warunkach.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mikołaj, mam prośbę w kwestii formalnej.

Osobiście nie cierpię linków z reklamami, więc na przyszłość, jeśli możesz, nie zamieszczaj odnośników z "allegromatu". Dodatkowo taki link nie będzie możliwy do odczytania u osób, które mają włączone blokowanie reklam w swojej przeglądarce, bez wyłączania tej opcji. Z góry dziękuję w swoim imieniu.

Bezpośredni link do tej aukcji:

http://allegro.pl/sh...item=3007656550

Celowo zamieściłem to ogłoszenie przez allegromat po to żeby zostało dla potomnych. Za 3 miesiące po linku z allegro pozostanie ... sam link i nic więcej.

Tak czy inaczej pomyśle nad innym sposobem umieszczania info z alledrogo.

 

 

 

Nie wiem, jak zachowa się w praktyce to konkretne łącze bezprzewodowe z w/w aukcji, ale wiem, czego można się z dużym prawdopodobieństwem spodziewać po podobnych konstrukcjach.

O bezprzewodowych kamerach była już mowa. Owszem, jest to ciekawe rozwiązanie, ale w wielu przypadkach zawodne.

Proste wykonania (czyt. budżetowe) tych kamer, często nie zapewniają należytej jakości obrazu oraz samej transmisji.

O ile jeszcze w warunkach stacjonarnych zwykle można się z tym uporać, to w warunkach mobilnych często jest to niemożliwe.

Zwłaszcza kamery wykorzystujące pasmo 2,4 GHz będą narażone na wszelkiego rodzaju zakłócenia mikrofalowe, od telefonii komórkowej, radarów, sieci Wi-Fi itd. Często utrzymanie stabilnej częstotliwości i wzajemnego widzenia się nadajnika i odbiornika będzie utrudnione. Podobny wpływ będzie ze strony zmieniającego się w pewnym zakresie napięcia zasilania w instalacji mobilnej. Oczywiście można pokonać te niedogodności, ale wtedy nasza instalacja kamery bezprzewodowej nie będzie już tania. Kamera przewodowa, to w zastosowaniach mobilnych najbardziej pewna konstrukcja, zapewniająca dobrą jakość, stabilną pracę i niską cenę całej instalacji. Tym niemniej, jeżeli cena nie stanowi bariery, to wygody i dużych możliwości dobrych systemów bezprzewodowych nie można nie docenić.

IMHO

 

P.S.

Napisałem z myślą o osobach nie znających się na elektronice i z reguły oczekujących, że po zainstalowaniu urządzeń, będą one poprawnie działać w każdych warunkach.

 

:hej:

Dzięki za wyjaśnienie piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja kamera to będzie mniej więcej taka

http://allegro.pl/monitor-4-3cala-kamera-cofania-bus-tir-van-noc-i3007652178.html

 

Natomiast jest jeszcze bezprzewodowy zestaw za przyzwoitą kase ale zostanę raczej przy tej pierwszej

http://allegro.pl/kamera-cofania-bezprzewodowa-monitor-3-5-i3004817284.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.