Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie napisałem na początku ale będzie to wykorzystywane tylko do przyczepy dlatego zapytałem

czy można podłączyć to do tableta który mam, zamiast kupować monitor aby przez większość roku

leżał bezużytecznie.

No ale jak się nie da to trudno, a kombinować też nie będę bo to z reguły się nie opłaca.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może nie napisałem na początku ale będzie to wykorzystywane tylko do przyczepy dlatego zapytałem

czy można podłączyć to do tableta który mam, zamiast kupować monitor aby przez większość roku

leżał bezużytecznie.

No ale jak się nie da to trudno, a kombinować też nie będę bo to z reguły się nie opłaca.

Pozdrawiam.

 

Nie jestem na bieżąco ale tablety z AV to chyba nie , Blutusie , wifi ale AV ?

 

Też mam tandetny tablet Manty który bym chętnie wykorzystał jak Ty i nie kupował monitorka

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/tablet-goclever-t76-gps-tv-dvr-dvb-t-pl-akcesoria-i2997496748.html

Ja ostatnio testowałem tego tableta. Jako nawigacja może być zależy co chcemy, automapa całkiem przyjemnie na androidzie śmiga. Sygnał telewizyjny też bez problemowo łapał, wifi spoko, ma złącze mini hdmi a kamery rca ale jutro zdobędę przejściówkę mini hdmi - rca i zobaczę czy da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/ta...2997496748.html

Ja ostatnio testowałem tego tableta. Jako nawigacja może być zależy co chcemy, automapa całkiem przyjemnie na androidzie śmiga. Sygnał telewizyjny też bez problemowo łapał, wifi spoko, ma złącze mini hdmi a kamery rca ale jutro zdobędę przejściówkę mini hdmi - rca i zobaczę czy da radę

 

Niestety, ale żadna przejściówka nie pomoże - to zupełnie inne rodzaje sygnałów :nono:

Szkoda wydawać pieniądze.

 

Potencjalnie istnieje taka możliwość.

 

 

Kamera=> modulator TV => tablet z TV

 

Sam szukam urządzeń do takiego właśnie rozwiązania.

 

 

 

Teoretycznie można, tylko po co :niewiem:

Ekonomicznie nie uzasadnione, chyba że masz na myśli jakiś stary tablet, mający tuner TV w wersji analogowej.

Modulator do cyfry, to rząd wielkości ok. 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek czyli po prosty najtaniej i bez żadnych kombinacji wyjdzie kupno monitorka za 100zł :niewiem:

Pozdrawiam

 

Oczywiście, że ze względów ekonomicznych jest to najlepsze rozwiązanie (oczywiście w omawianym przypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tabletów, które posiadają wejścia HDMI, można zastosować konwerter standardowego sygnału video z kamery, na sygnał HDMI.

Nie będzie to tanie rozwiązanie, ale 10 razy tańsze, niż w przypadku wcześniej proponowanego modulatora.

Trzeba się nastawić na ok. 250 do 300 zł.

Czy warto ? Chyba nie, ale mogą być wyjątkowe sytuacje, że jednak takie rozwiązanie trzeba zastosować :hmm:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku koszt całego zestawu to będzie jakieś max 250zł wliczając dodatkowy kabel bo standardowy

będzie za krótki, tak więc raczej nie będę kombinował i kupię sobie tan monitorek.

Pozdrawiam.

 

Też tak sądzę.

Jak planujesz łączyć kamerkę miedzy samochodem, a przyczepą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę.

Jak planujesz łączyć kamerkę miedzy samochodem, a przyczepą ?

 

To zadanie pozostawię szwagrowi on jako elektryk samochodowy będzie podłączał

a ja będę mu dopingował :piwo:

A tak na serio to myślę że podłączy mi to gdzieś koło wtyczki koło haka, lub w samochodzie w bagażniku

aby nie zamokło w czasie jazdy :niewiem: powiem szczerze że nie wiem.

Pozdrawiam.

 

P.S Zasilanie do kamery będzie prawdopodobnie wzięte z tylnej lampy przyczepy bo i tak na światłach

się jeździ cały czas.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę.

Jak planujesz łączyć kamerkę miedzy samochodem, a przyczepą ?

Ja chciałem to tak rozwiązać: http://allegro.pl/transmiter-av-cyfra-polsat-n-tv-dvd-video-sender-i2986893420.html

 

Ale po kilkunastu kilometrach z cepką, stwierdziłem że kamera mi nie jest przydatna. Rzadko się cofa, a nawet jak już, to trochę ruchu żonie nie zaszkodzi :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadanie pozostawię szwagrowi on jako elektryk samochodowy będzie podłączał

a ja będę mu dopingował :piwo:

A tak na serio to myślę że podłączy mi to gdzieś koło wtyczki koło haka, lub w samochodzie w bagażniku

aby nie zamokło w czasie jazdy :niewiem: powiem szczerze że nie wiem.

Pozdrawiam.

 

P.S Zasilanie do kamery będzie prawdopodobnie wzięte z tylnej lampy przyczepy bo i tak na światłach

się jeździ cały czas.

 

Zwróć uwagę, aby na przedłużenie przewodu kamery, zastosować taki o identycznych parametrach i ekranowany.

Jeśli będzie wtyk/gniazdko na zewnątrz, to muszą być hermetyczne i ekranowane z zabezpieczeniem gniazdka przed wodą, gdy nie jest przyłączona wtyczka (styki przynajmniej srebrzone, a najlepiej srebrne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.