Skocz do zawartości

Kamera cofania


wotar

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie kabla - ja też używam chinch, tylko bez oszczędności - porządny ekranowany kabel z hurtowni - stosowany pewnie do kolumn i łączeń audio bardziej profesjonalnych. Kabel gotowy w odcinku 10 metrów to ok 50zł. Kabel jest podwójny, więc go rozdzielam i mam do użytku w kolejnej przyczepie. Złącze mam wyprowadzone na dyszel,  nie jest specjalnie chronione. W samochodzie mam też kabel od monitorka taki sam pociągnięty i wyprowadzony pod samochodem obok gniazda haka - używam złączki chinch i wszystko gra.

 

zasilanie z lampki podświetlenia tablicy rej w przyczepie. Kamera w ramce tablicy rejestracyjnej.

 

dla sceptycznych - wy nie wyobrażacie sobie potrzeby montażu a ja nie to, że nie wyobrażam sobie jazdy bez kamerki - ale jest wiele przyjemniej. Jadąc w dzień mam odpaloną kamerkę nonstop - widzę z daleka na autostradzie czy ktoś się nie zbliża jak zabieram się za wyprzedzanie. Jak osobówka jedzie mi na zderzaku i oszczędza paliwo (a to się niestety dzieje coraz częściej) to zwalniam i zmuszam go do wyprzedzenia - a w lusterkach mógłbym go nie zobaczyć. No i ostatnia najważniejsza sprawa - manewry - unikam  cofania zestawem ze względu na sprzęgło w samochodzie, ale czasem na drodze np. zepsuje się auto w korku przede mną - a ja widząc zapas miejsca za przyczepą zaczynam cofać - i widzę dokładnie co się dzieje z tyłu. Mam mocne światła cofania i kierowcy przeważnie też robią mi miejsce.

 

taka kamerka to poprawa bezpieczeństwa, mój zestaw nie przekracza 250zł. Jeżeli miałbym uszkodzić przyczepę - chętnie tego uniknę, awaryjnie miło będzie zobaczyć jak urwie mi się rower z przyczepy - zanim go zgubię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym się komentarzami typu "a po co ci to" nie przejmował. Kolega ma tendencję do podważania sensu wszystkiego tego, czego nie posiada, bo on sobie radzi. Ja też kiedyś tak uważałem względem np toalety w przyczepie. Od czasu, kiedy sobie dokupiłem przestaję podważać sensowność. Czasem warto spytać posiadających o sensowność, ale na pewno nie podważać decyzję innych. W końcu "kto bogatemu zabroni"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się komentarzami typu "a po co ci to" nie przejmował. Kolega ma tendencję do podważania sensu wszystkiego tego, czego nie posiada, bo on sobie radzi. Ja też kiedyś tak uważałem względem np toalety w przyczepie. Od czasu, kiedy sobie dokupiłem przestaję podważać sensowność. Czasem warto spytać posiadających o sensowność, ale na pewno nie podważać decyzję innych. W końcu "kto bogatemu zabroni"?

Kolega chris_66 robi to celowo, taki mąci woda :]

Zastanawiałem się kiedyś nad kamerą ale taką przenośną, czy raczej bezprzewodową z tym że kamera musiała by mieć własne zasilanie

aby nie była uzależniona od żadnego źródła prądu, i była do szybkiego montażu, i działała na odległość min 17m.

Oczywiście w jakiejś rozsądnej cenie, szukałem ale nic takiego nie znalazłem, ale pewnie źle szukałem :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chris_66 robi to celowo, taki mąci woda :]

Zastanawiałem się kiedyś nad kamerą ale taką przenośną, czy raczej bezprzewodową z tym że kamera musiała by mieć własne zasilanie

aby nie była uzależniona od żadnego źródła prądu, i była do szybkiego montażu, i działała na odległość min 17m.

Oczywiście w jakiejś rozsądnej cenie, szukałem ale nic takiego nie znalazłem, ale pewnie źle szukałem :hmm:

 

kamera IP, router wifi + telefon z androidem + jakiś akumulator i masz zestaw " przenośny "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera IP, router wifi + telefon z androidem + jakiś akumulator i masz zestaw " przenośny "

Za dużo kombinacji, to musiało by być coś jak elektroniczna niania, ale do użytku zewnętrznego.

 

:hmm: Czytając wypowiedzi użytkowników kamerek cofania temat wydaje się być do ciekawy i do przemyślenia.

Koszt niewielki ale za to daje dużo wygody podczas jazdy i w nietypowych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dostępne są też kamery z takim przewodem:

http://www.nvox.pl/pl/kamery-cofania/nvox-4-pin-quad-10m/produkt/721.html

myślę że po zastosowaniu dodatkowych zaślepek można istniejące złącza wykorzystać do łączenia między przyczepą a samochodem...

Nie wiem, jaka jest jakość tego przewodu, ale jeśli dać wiarę opisowi, to oczywiście może być OK.

Pamiętajmy, że przewód nie będzie leżał sobie spokojnie, gdzieś na podłodze, tylko będzie użyty do połączenia "ruchomego" i to w trudnych warunkach zewnętrznych, więc im lepszej klasy będzie, tym dłużej będziemy się cieszyć bezawaryjnością całego podłączenia.

Kristofer, jakby tak można więcej szczegółów - podobnie, jak Tom mam zwykłe złącze chinch, które muszę przepychać pod klapą bagażnika, żeby złącze było w suchym. I takie złącze z ochroną IP68 byłoby dla mnie rewelacyjne. Kabelek w końcu jest ekranowany, czy samo złącze wymaga jakiegoś dodatkowego ekranowania? Wydaje mi się (no właśnie - wydaje), że skoro kabel jest ekranowany, to ten odcinek na samo połączenie jest jakby mało istotny. Inna sprawa, to ten proponowany kabelek ze złączem, gdzie kabelek jest długości 10m. Przy zasilaniu 12V, jakiego przekroju musiałyby być te przewody, żeby straty na tym odcinku nie były zbyt wielkie? Kabelki sygnałowe, to jakby inna kwestia, ale... Proszę o więcej szczegółów :)

 

Złącza są różne i nie wiem, co ktoś zastosuje. Nie będę pisał też o tych typowo profesjonalnych, stosowanych przy transmisjach telewizyjnych, bo to nie te potrzeby, nie te rozmiary i nie te ceny.

Tomek miał niestety rację - jeśli ma być w miarę "profesjonalnie", a całe złącze hermetyczne dla kurzu i wody (min. IP66), to wtyki nie będą po 2 zł. :nono:

Można szukać np. czegoś  z Harting'a, choćby cztero-pinowe wtyki M12: "21031111405" męski i "21031112405" żeński. Ceny, jakie znam, będą pewnie w detalu zupełnie inne, ale przypuszczam, że za ok. 40 zł./szt. można już coś kupić. Można też szukać wśród odpowiednich złączy estradowych przeznaczonych np. dla mikrofonów (3 i 4 pin).

Przewody są nie mniej istotne. Mamy przecież do czynienia z sygnałem wizyjnym niewielkiej mocy, więc wszelkie niedoskonałości przewodów, złączy, czy tym bardziej przerwy w ekranowaniu, mogą objawić się nie tylko w postaci różnych zakłóceń, zaników sygnału, czy pogorszoną ostrością ale i ogólnie złą jakością obrazu. Biorąc pod uwagę omawianą grupę kamer i niezbyt wysokie parametry, jakie one zapewniają, mimo wszystko można pokusić się o pewne uproszczenia i zastosować komponenty nie zawsze idealnie dopasowane, pamiętając jednak o tym, że fizyczne wykonanie musi być już całkowicie poprawne.  Oczywiście każda sytuacja może być inna (różne złącza, różne odległości, różne rodzaje i parametry kamer oraz monitorów), więc trzeba mieć świadomość, że czasem trzeba podejść do danej instalacji indywidualnie. Generalnie trzeba pamiętać, aby stosować złącza i przewody możliwie najlepszej jakości. Przewody powinny być elastyczne, mieć mały promień gięcia i bardzo dobre ekranowanie, najlepiej spiralne, a do tego wewnętrzną osnowę z bawełny, ponieważ przewód będzie w ciągłym ruchu podczas jazdy.  Instalacja wykonana z użyciem takich elementów będzie z pewnością trwała oraz niewrażliwa na większość zakłóceń i różne, często bardzo złe warunki atmosferyczne.

Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego przewodu na metry, to można zrobić tak, jak pisał Marek, czyli kupić np. dedykowany dla jakichś połączeń, 10 metrowy przewód dobrej jakości (rodzaj wybieramy w/g potrzeb). Po obcięciu wtyczek mamy do dyspozycji potrzebny odcinek odpowiedniego kabla. Ilość żył i sposób ekranowania dobieramy w zależności od tego, czy przesyłać będziemy jedynie sygnał wizyjny, czy również zasilanie.

Pamiętać trzeba, aby dobrze rozwiązać mocowania mechaniczne przewodów, bo nieodpowiednio umocowany i "dyndający" przewód, zwłaszcza, jeśli będzie z większym złączem, szybko może ulec uszkodzeniu, to jednak pozostawiam już inwencji wykonawcy. 

W kwestii spadku napięcia zasilającego, o który pytał Michał, to przy odległości kamerki od źródła zasilania ok. 10 m i nawet bardzo małym przekroju przewodu, powiedzmy że ok. 0,25 mm², spadek będzie poniżej przyjętej normy, więc można go pominąć.

W tej chwili nie mam czasu popatrzeć, co jest w necie, ale może wieczorkiem podam jakieś przykłady.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam swoją kamerę gopro. łącze się przez wifi z telefonem i mam podgląd na tył 

A nie ma opóźnienia w przesyle obrazu? Pytam gdyż też mogę podłączyć swojego Panasonica Lumixa z telefonem przez WiFi ale występuje lekkie opóźnienie w przesyle. Przy robieniu zdjęć może nie przeszkadza to jakoś szczególnie ale w takim konkretnym zastosowaniu dyskwalifikuje kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy zastosowanie kamery z tyłu przyczepy ukierunkowanej na sytuację na drodze za przyczepą eliminuje konieczność stosowania dodatkowych lusterek w samochodzie, czy mimo wszystko lepiej lusterka mieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej je mieć. Jest kolega na forum który ma założone kamery po bokach i podobno nawet to działa.

Niestety, co byś nie założył to według przepisów, jeżeli przyczepa wystaje poza obrys auta musisz mieć dodatkowe lusterka, za ich brak jest mandat i nie ma tłumaczenia, że mam kamery, 7 pomocników i szklana kulę. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.