Skocz do zawartości

Szczęki hamulcowe


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na wyspach. Byłem na Stantorini próbowałem i bez skutku. Teraz na Paros również brak możliwości zakupu części. Wogóle z warsztatem który chce się tego podjać jest problem.

Do połowy czerwca będę na Kithnos. Po wyspach mało jeżdżę i powoli więc wierze że sie uda.

 

Będę próbował kupić szczęki lub przeprowadzić renowację jak zjadę na ląd do Aten około 17 czerwca. Mam nadzieje że się uda.

 

Jęsli jednak ktoś by akurat wybierał się do Grecji do Aten w czerwcu to z chęcią zamówiłbym transport nowych szczęk z Polski.

 

W hotelach w grecji to angielski owszem ale w warsztatach ni hu hu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jęsli jednak ktoś by akurat wybierał się do Grecji do Aten w czerwcu to z chęcią zamówiłbym transport nowych szczęk z Polski.

Dlaczego sobie nie kupisz przez internet?

W dzisiejszych czasach każdy normalny sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową.

Czy do Warszawy , Gdańska czy za granicę to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Cena orientacyjna przesyłki do 3 dni w UPC do Grecji, około 486,- zł brutto. Ich strona www.upc.com.

Rozmawiałem ze znajomym, który ma firmę transportową i dowie się czy ewentualnie w czerwcu ktoś jechałby do Grecji i w jakie rejony.

Jakbyś chciał jeszcze coś ewentualnie ustalić to na PW, bo zjeżdżamy z tematu kącika technicznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli jednak ktoś by akurat wybierał się do Grecji do Aten w czerwcu to z chęcią zamówiłbym transport nowych szczęk z Polski.

Dlaczego sobie nie kupisz przez internet?

W dzisiejszych czasach każdy normalny sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową.

Czy do Warszawy , Gdańska czy za granicę to nie problem.

 

Trudno mi wyznaczyć punkt odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dzisiaj naprawiałem w starym Matizie szczeki hamulcowe tył. Rozsypały się prawie ze starości. Ale sobie poradziłem bez problemów. :yay:

I tu przyszło mi na myśl a jak jest stan szczęk w mojej cepce ?  :hmm::miga:   Na wiosnę sprawdzałem działanie hamulca najazdowego i ręcznego podnosząc jeden bok cepki, taki po prostu. I niby wszystko jest ok. Podczas jazdy tym bardziej. Za Reno Espace prawie jej nie czuć. Bębny się nie grzeją.

ALE ....  cepka ma już 24 lata (z 1992r), a u mnie od 6 lat.

Chciałbym rozebrać bębny aby obejrzeć ich zawartość. Tylko mam obawy, jeśli pójdzie coś nie tak i się rozleci to potrzebne będą nowe części.

Czy koledzy mogą mi podpowiedzieć, gdzie odczytać czy to jest oś ALKO czy też inna. Czy możecie mi wstępnie podpowiedzieć czego mogę się spodziewać odnośnie części (rozmiarów). :blagac:. Koła są 13".

Cepka jak na awatarze pod zdjęciem - ABI MARAUDER 380-2 - 1992r  DMC 935kg

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Tematy poważne.

A może mi koledzy podpowiedzą jakie szczęki

mam kupić bo naprawdę nie mam pojęcia.

A widzę że niektórzy mają to w jednym palcu, 

więc uśmiecham się do nich. Koledzy pomóżcie.

 

Przyczepka Hobby 435 waga 1000 kg

Nazwa na kapslu osi PEITZ

 

Dziękuję Mirek

Edytowane przez 2mirek2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze się podepne.

Ostatnio ręcznie przepychałem przyczepe i do przodu jechała pięknie lecz do tyłu co jakiś czas mocno hamowała, zachowywała sie tak jakbym kładł kłode pod koła. Trzeba było lekko do przodu zeby koła się odblokowały i znowu do tyłu. Po około 2 metrach koła znowu się blokowały.y O czym to może świadczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.