Skocz do zawartości

Szczęki hamulcowe


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zorro, przyczepy Hobby były produkowane na podwoziu PEITZ potem BPW a teraz już HOBBY, (wytłoczony napis na dyszlu przyczepy) wiadomo oszczędności inżynierów.

Oś przyczepy była produkowana dla Hobby przez Knotta więc szczęki bedą pasowały od osi Knotta.

Musisz wiedzieć jaką masz oś (max nosność) i rozmiar szczęk, prawdopodobnie masz 200x50 ale musisz sam sprawdzić.

Nie kupuj czasami podróbek bo są niekompletne (brak automatu cofania i sprężynek) i są słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorro, jakie jest DMC przyczepy lub ładowność osi ? Jeśli Camping ma max 750kg to będą to szczęki 160x35. Nie kupuj zamienników bo mimo tego że są połowę tańsze ich jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Kilka razy widziałem takie cuda w których po kilkuset kilometrach odklejały się okładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 1600. Dzowniłem do Legionowa i w serwisi powiedzieli że bez wizji lokalnej to nie potrafią doradzic jakie kolcki kupić. Więc odpuszczam temat. Będe musiał dokonac zmiany za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorro, jakie jest DMC przyczepy lub ładowność osi ? Jeśli Camping ma max 750kg to będą to szczęki 160x35.

No właśnie. Moja oś AL-KO ma wybite 850 kg, a bębny są 160. To co mam inne klocki niż te http://moto.allegro.pl/item977893265_oryginalne_szczeki_hamulcowe_al_ko_160x35_komplet.html

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wizja lokalna, dobre :ok: Przyczepa ma jedną oś ? Jak możesz to zrób mi zdjęcie jej korpusu i samego bębna to powiem Ci jakie szczęki tam wchodzą :ok:

 

Tak ma jedną oś.

Zdjęcie jeszcze nie zrobiłem bo dzisiaj leciałem do portu na prom. Jutro spokojnie zrobię i na dniach prześlę.

Niemniej spisałem dany z przyczepy

to

HOBBY ( taka sama wytłoczona na ramie) 495UF

H899

DMC 1600

 

Bardzo mi zależy na informacji o szczękach. Hamulce strasznie szeleszczą i zanim sie wybiorę w drogę powrotną muszę koniecznie zmienić. Muszę mieć konkretne dane do zamówienia. Udam się do jakiegoś warsztatu i zamówię, przywiozą z aten i zamontują na miejscu. Grekom trzeba podać wszysto na tacy bo inaczej to im się zwyczajnie nie chce nic robić. Próbowałem zagadać w kilku warsztatach samochodowych to odsyłali jeden do drugiego , żadnemy się nie chciało za 40 Euro nawet podnosnika odpalić.

A propos - czy żeby zmienić hamulce potrzebne jest użycie podnośnika takiego jak w warsztatach. Nie wystarczy taki który użwa się przy zmianie koła ?

I jeszcze jedno - czy do zmiany hamulców trzeba jakiś specjalnych urządzęń, czy mając te szczęki mogę sie sam porwać z motyka na słońce ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany szczęk to wszystko Ci opisze tak że wymienisz samemu, bo to nie jest trudne - trzeba tylko wiedzieć jak klojeno wkładać elementy, muszę tylko wiedzieć jakie masz szczęki, przy DMC 1600kg bęben powinien mieć 160mm ale lepiej to sprawdzić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałeś przypadkiem napisać że przy DMC 1600 kg bęben powinien mieć 200 mm :ok:

Masz racje sugerowałem się tym co pisałeś wcześniej
No właśnie. Moja oś AL-KO ma wybite 850 kg, a bębny są 160

masz racje przy 1600kg bęben ma 200x50 i jest to model szczek 2050/2051 jeśli osie są AL-KO :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.

Może ktoś wie jak mam zdjąć bębny hamulcowe??

W nie jednym samochodzie osobowym jak i w większych sprzętach to robiłem i bębny przeważnie były tam przykręcane do piasty koła ( w mojej cepce nie są)

Zazwyczaj na czołowej części bębna są nagwintowane otwory służące do zdejmowania w/w u mnie nie;/

Nie zamierzam walić młotkiem, co prawda w samochodach ciężarowych tylko taki sposób odnosi skutek, ale bęben jest tam "nieco grubszy" a i tak potrafi pęknąć.

Ma ktoś z Was jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij kapselek osi. Potem wyciągasz zawleczkę i odkręcasz śrubę. Potem bęben powinien dać się ściągnąć :ok:

Czyli nakrętkę łożyskową :ok: Stary bęben może ciężko schodzić dlatego możesz też przykręcić sobie koło na dwie śruby i wtedy zejdzie razem z bębnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.