Skocz do zawartości

gdzie najtaniej kupić butlę gazową 11 kg


Rekomendowane odpowiedzi

jako ze "siedze" w branzy to podpowiem ... butle tylko gzwm... mozna kupic butle nowe na polskim rynku jeszcze 3 innych producentow ale... grodkowskie sa najmocniejsze i najsolidniejsze.

 

jesli chodzi o ceny... w marketach castorama, obi, itp nieraz mozna kupic taniej anizeli w detalu u producenta... cena 80 zl to "dobra cena"

 

tylko kupujac nowa butle patrz na date produkcji - legalizacja jest na 10 lat a czasami mozna kupic botle gdzie 1-2 lata tej legalizacji ulecialo juz - ze o punktach wymiany nie wspomne ktore starych sie wyzbywaja

 

Ty siedzisz w branzy to ja odpowiem jako zwykly ich uzytkownik

najprosciej kupic butle wlasnie w ktoryms z hipermarketow budowlanych i potem te butle wlasnie nie napelniac tylko wymieniac , w punkcie wymiany zawsze sa butle z wazna legalizacja i jest tych punktow pelno, wersja zakup nowej butli i jej potem napelnianie to moim zdaniem pomylka , bo i tak butla po 10 latach traci legalizacje i co? bede latac i legalizacje robic?a tak mam butle zawsze sprawna nawet po 30 latach ich wymiany

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najprosciej kupic butle wlasnie w ktoryms z hipermarketow budowlanych i potem te butle wlasnie nie napelniac tylko wymieniac , w punkcie wymiany zawsze sa butle z wazna legalizacja i jest tych punktow pelno, wersja zakup nowej butli i jej potem napelnianie to moim zdaniem pomylka , bo i tak butla po 10 latach traci legalizacje i co? bede latac i legalizacje robic?a tak mam butle zawsze sprawna nawet po 30 latach ich wymiany

 

to moze inaczej:

niektorzy wola nabijac butle w sprawdzonym miejscu gdyz maja swoja pewna butle a nie jakas inna ktora wczesniej niewadomo ile cykli zaliczyla, duzo z tych osob jest pewna tego ze jak napelni butle w sprawdzonym miejscy to przy spalaniu gazu na kuchence bedzie miala ogien /czasami jest ogien + smrod przy spalaniu gratis/ , maja pewnosc ze w butli jest 11 kg gazu a nie np. 10 kg gazu i 1kg substancji smolistych czy osadow a pozatym duzo ludzi zwraca uwage na butle - wole miec swoja nie zniszczona niz jakas poobijana i rdzewiejaca...

 

w punkcie wymiany zawsze sa butle z wazna legalizacja
zaloze sie ze dotychczas tego nie sprawdzales... teraz tez nie sprawdzaj bo zmienisz dotychczasowe zdanie :przyczepa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze inaczej:

niektorzy wola nabijac butle w sprawdzonym miejscu gdyz maja swoja pewna butle a nie jakas inna ktora wczesniej niewadomo ile cykli zaliczyla, duzo z tych osob jest pewna tego ze jak napelni butle w sprawdzonym miejscy to przy spalaniu gazu na kuchence bedzie miala ogien /czasami jest ogien + smrod przy spalaniu gratis/ , maja pewnosc ze w butli jest 11 kg gazu a nie np. 10 kg gazu i 1kg substancji smolistych czy osadow a pozatym duzo ludzi zwraca uwage na butle - wole miec swoja nie zniszczona niz jakas poobijana i rdzewiejaca...

powinienes zaczac pisac powiesci science-fiction lub kryminalne ,marnujesz telent , wnioskuje ze punkty wymiany butli prowadza zlodzieje kradnacy gaz lub firmy je napelniajace oszukuja nas na maxa , sprzedaja nam gaz o zanizonej kalorycznosci itp zas pan Tadzio czy Jozek napelni mi butle SUPER gazem ktory pewnie dodaj sam w garazu produkuje lub ewentualnie ma z wydobycia na swojej dzialce , uzywam od kilku lat butli z BP i jakos nie mialem z nimi problemow , butle nie sa szrotowe , sa plombowane , nawet zawieraja gaz ktory sie spala nie kopcac jak karbidowka i nie smierdzi w calej okolicy przy jego spalaniu , dodam ze efekt kopcenia przy spalaniu gazu to problem dysz w kuchence a nie zawartosci butli ,

pozdrawiam ,zycze zdrowych i spokojnych swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja butli nigdy nie kupowałem. Pojechałem do punktu, który wymienia butle, dali mi pełną zapłaciłem jak zwykle, koło 42/48 złotych i po sprawie. Jak komuś zależy na wyglądzie to następną butlę wymienić na taką z logiem BP i później tylko tam jeździć. Aha, butle to chyba jakoś tak do rozlewni się wozi, a nie napełnia na miejscu i nie bardzo wierzę żeby tak robili, przynajmniej na poważnych punktach wymiany. Oczywiście turystyczne (1, 3, 6 kg) to inna bajka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem butlę od prywatnej osoby z ogłoszenia z gazety. Butla nie miała roku, była podobno napełniana 2-3 razy, nie poobijana i kosztowała 45zł. Teraz nabijam ją w punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk, kiedyś był na forum post o butlach i ich napełnianiu - lub jakiś podobny ( nie mogłem go znaleźć w "szukajce" ) - wtedy pisałem i teraz też powtórzę, z napełnieniem butli 1, 2, 5 czy 11 kg nie ma żadnego problemu, o ile jeździsz w jeden punkt stale i znają tam Ciebie, ( chodzi o to czy klient nie jest "podstawiony" i nie jest to napełnianie "kontrolowane" przez jakąś instytucje nadzorującą i kontrolującą takie punkty ), wiadomo, że tak nie można robić, ale jest to nagminnie praktykowane. Na legalne napełnianie butli, dla klienta "z ulicy" trzeba mieć zezwolenie... w Poznaniu jest firma hadex, która tak napełnia butle na legalu :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

tomekk, kiedyś był na forum post o butlach i ich napełnianiu - lub jakiś podobny ( nie mogłem go znaleźć w "szukajce" ) - wtedy pisałem i teraz też powtórzę, z napełnieniem butli 1, 2, 5 czy 11 kg nie ma żadnego problemu, o ile jeździsz w jeden punkt stale i znają tam Ciebie, ( chodzi o to czy klient nie jest "podstawiony" i nie jest to napełnianie "kontrolowane" przez jakąś instytucje nadzorującą i kontrolującą takie punkty ), wiadomo, że tak nie można robić, ale jest to nagminnie praktykowane. Na legalne napełnianie butli, dla klienta "z ulicy" trzeba mieć zezwolenie... w Poznaniu jest firma hadex, która tak napełnia butle na legalu :przyczepa:

 

Jurek (Effendi), tak masz rację, ale mnie chodzi o to, że na tych dużych butlach to jest taka plomba i gotową się przywozi do domu, a jak żyje ileś tam lat nigdy nie miałem problemu z jakością tego gazu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteksw, a masz namiary na dobrego producenta butli?

 

Przepraszam, źle podałem namiary na producenta butli. Miałem dwa adresy, teraz sprawdziłem na butli dokładnie gdzie zamawiałem. http://www.vitkovice-milmet.pl/

Dodam, że dla właścicieli angielek jest to istotne bo montują normalne zawory w butlach 5 kg.

 

34224162790967186366.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o to, że na tych dużych butlach to jest taka plomba i gotową się przywozi do domu, a jak żyje ileś tam lat nigdy nie miałem problemu z jakością tego gazu.

 

 

Tomek! tak, masz rację, jest taka plomba, i generalnie tak jak i Ty nie mogę narzekać na jakoś gazu w butlach z wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radwan, prawie 10 lat pracuje w firmie ktora zajmuje sie transportem i dustrybucja gazu i uwierz mi ze wiekszosc firm zamiast generowac dodatkowe koszty, butle z koncem legalizacji "goni" do dystrybutorow lokalnych liczac na to ze konkurencja /ostatnie ogniwo-transport -sprzedaz detaliczna w terenie/ niechcacy trafi na taka butle i ja przejmie

 

zyj dalej w przekonaniu ze twoja wiedza teoretyczna jest stosowana w praktyce przez innych - bedziesz mial spokojniejszy sen

 

p.s.: mialem zapytac czemu w wiekszosci watkow tutaj negujesz zdania innych... ale ze jest wielka sobota to nie bede zadawal trudnych pytan

WESOLYCH SWIAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosci watkow tutaj negujesz zdania innych... ale ze jest wielka sobota to nie bede zadawal trudnych pytan

bo mam swoje zdanie , z jednymi sie zgadzam z innymi nie , przytakiwac tylko po to zeby sie komus przypodobac jakos mnie w domu nie nauczyli ,

Zdrowych i Spokojnych Świąt Ci rowniez życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie w punktach nikt nie patrzy na legalizacje,zawór jest zapląbowany i na tym nie ufnośc do danego sprzedawcy się konczy.My tak wymieniamy X lat i nikt nie bieże do gólwy na temat legalizacji.Zdrowych i pogodnych Swiąt. :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.