Skocz do zawartości

Opony w przyczepie


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przecież napisałem 185R14C. Są to opony Savy a nie Dębicy, Nacisk 850 kg. Moja cepka ma 1,5 tony! Nie jest to żadna osobówka, C oznacza oponę wzmacnianą!

W podanym przez Ciebie wymiarze opon wzmacnianych nie ma. Można zamówić Continentala za 400 zł od sztuki i czekać miesiąc. Barum też nie ma tego rozmiaru, Dlatego poleciłem Savę w zbliżonym rozmiarze i rozsądnej cenie:)

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W podanym przez Ciebie wymiarze opon wzmacnianych nie ma. Można zamówić Continentala za 400 zł od sztuki i czekać miesiąc. Barum też nie ma tego rozmiaru, 

 

Chyba się jednak taki rozmiar znajdzie, np.

 http://www.opona.pl/opony,barum,CBDL14019570RVAS0

http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&id=17553

 

 

Używam i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem opon miesiąc temu i tej oferty nie było. Z drugiej strony Sava jest w wielu cepkach. W poprzedniej też założyłem Savę i przejechałem na nich wiele tysięcy km bez problemów. Jest jeszcze jeden aspekt, dwie stówy różnicy cenowej piechotą nie chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy szanujący się zakład wulkanizacyjny ma w biurze kompa z którego szefo zamawia opony do zakładu .

Jakiż problem podjechać do takiego zakładu i porozmawiać z szefem o oponach , ich cenie , jakości , itd.

 

Przypominam , że montaż takich opon macie u tegoż szefa za darmo (w cenie zakupu) . Jako zakład wulkanizacyjny mają lepsze ceny niż osoba prywatna zamawiająca opony z internetu . Kupując z neta jedziesz na montaż i dodatkowo za to płacisz .

 

Ponadto , kto będzie lepiej znał się na oponach jak nie taki szefo ...

Mój ulubiony wulkanizator Dębicy nawet nie sprowadza . O czymś to świadczy .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedy szukałem opon pierwsze kroki właśnie skierowałem do zaprzyjaźnionego wulkanizatora. Tam właśnie otrzymałem info o Continentalu za 400 zł i o tym, że muszę miesiąc czekać. Zakład jest oficjalnym dystrybutorem Barum  i wynikało, że nie ma takich opon na stanie magazynowym i nie wiadomo kiedy będą :(

Szukałem dalej bo zależało mi na czasie. Znalazłem Savę w ofercie Norauto, oni też zakładają na miejscu.

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Te proponowane opony tego symbolu nie posiadają.

Przeczytaj uważnie post Kajmana jest tam wyraźnie    "Są co prawda w rozmiarze 185R14C, ale jest to wzmacniana opona idealna do cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. My jako użytkownicy mamy wiedzę i wulkanizator posiada też taką wiedzę ze swojego doświadczenia oraz kientów.

Ja zrozumiałem , że masz chęć kupować przez neta co może być tylko z pozoru tańsze bo w warsztacie dojdą jeszcze koszty montażu . Kupując na wulkanizacji koszt montażu Ci odchodzi a doradztwo fachury co do wyboru opon jest też ważne.

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę Was zmartwić. Też mam zaprzyjaźniony zakład wulkanizacyjny. Też szukałem opon, ale do autka. Warsztat wulkanizacyjny ma umowę na dostawy od producenta. Ceny najniższe. Poszukałem po necie, znalazłem ofertę akurat promocyjną. Kupiłem te same oponki, co ów zaprzyjaźniony warsztat w cenie ponad 100 PLN niższej na sztuce. Dostawa natychmiastowa, produkcja tegoroczna. Za wymianę musiałem dopłacić, ale różnica w cenie na jednej oponie pokryła koszty montażu. Różnica z drugiej oponki pozostała w kieszeni (wymieniałem tylko 2 oponki, 2 w ubiegłym roku byłem zmuszony zmienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę Was zmartwić. Też mam zaprzyjaźniony zakład wulkanizacyjny. Też szukałem opon, ale do autka. Warsztat wulkanizacyjny ma umowę na dostawy od producenta. Ceny najniższe. Poszukałem po necie, znalazłem ofertę akurat promocyjną. Kupiłem te same oponki, co ów zaprzyjaźniony warsztat w cenie ponad 100 PLN niższej na sztuce. Dostawa natychmiastowa, produkcja tegoroczna. Za wymianę musiałem dopłacić, ale różnica w cenie na jednej oponie pokryła koszty montażu. Różnica z drugiej oponki pozostała w kieszeni (wymieniałem tylko 2 oponki, 2 w ubiegłym roku byłem zmuszony zmienić).

Nie wiem co ten Pan ma za narzuty no ale OK . Licytować się nie będziemy ale skoro u niego jest internet to dlaczego nie wynalazł Ci tak samo tanich opon jak Twoje + ewentualny mały narzut , który pozwoli na nasycenie wilka i ocalenie owcy ?

Pal licho , kupiłeś taniej . O to przecież chodzi .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lokalni sprzedawcy nie są w stanie konkurować z serwisami internetowymi typu opony.com. Ledwo klikniesz, a już jedzie kurier. Mi się już 3 żaliło, że przestali sprzedawać bo im się nie opłaca. Na drugi dzień bezpłatny kurier jest u Was w domu z oponkami. Do obu damochodów i przyczepy kupuję wyłącznie w internecie. Zawsze zwdziwiają mnie szybkością dostarczenia przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.