Skocz do zawartości

"Leśny Dwór" Wolibórz k. Nowej Rudy Dolnośląskie


kartrait

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nowy sezon 2010 już tuż tuż, opiszę kemping na którym gościliśmy w sierpniu zeszłego roku.

"Leśny Dwór" w miejscowości Wolibórz, niedaleko Nowej Rudy. Od Wrocławia jakieś 80km.

http://www.gory.info.pl/lesny_dwor/

Jak trafić:

Namiary GPS:

N 50 35'29.90"

E 16 34'51.77"

 

Mapka poglądowa:

mapka.jpg

 

Z przyczepą najlepiej wjechać tam od strony Nowej Rudy drogą 385. Można też od strony Ząbkowic Śl. przez Srebrną górę drogą 385 ale raczej solo, bez budki, natomiast drogę 384 od strony Bielawy ABSOLUTNIE odradzam, w zeszłym roku były tam takie dziury że auta obrywały zawieszenie, więc raczej po tej zimie to już będzie masakra...

Kemping jest "piętrowy", na każdym poziomie kranik z wodą (pokazany na jednej fotce), natomiast jeśli wybierzemy najwyższe poziomy i chcemy się podłączyć do prądu to polecam długi przewód, gdyż przyłączy 220V jest zdecydowanie mniej. Ogólnie cisza, spokój, goście to głównie turyści zachodni. Ogólno dostępna kuchnia. Sanitariaty czyste i jest ich odpowiednia ilość. Na miejscu:

kawiarnia z możliwością wykupienia pełnego wyżywienia, basen (woda nie grzana), mały plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, internet WLAN,

W ośrodku również pokoje do wynajęcia. Ogólnie polecam :hehe:

cennik.jpg

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

be-ja, o atrakcjach tej okolicy pisałem przy okazji spotkania w Polanicy Zdrój , nie daleko tego kempingu , bo około 20 parę km .

Jest to piękna okolica i czasu może być mało by wszystko ogarnąć , nie wszystko opisałem w tym temacie - poczytaj : http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie atrakcji trzeba sobie samemu poszukać mapą i przewodnikiem, jest zamek w Srebrnej Górze i Nowa Ruda, z Nowej Rudy jeździł wtedy ponoć bardzo fajny pociąg do Wałbrzycha bardzo obfitą widokowo trasą :D My tam siedzieliśmy w weekendy i w sumie byliśmy szczęśliwi jak sobie w spokoju posiedzieliśmy na świeżym powietrzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

I jak wrażenia?

 

 

 

Spokój, cisza. Super baza wypadowa do wycieczek rowerowych.

90% załóg to obcokrajowcy głównie Holendrzy i Niemcy.

 

 

Na wyższe partie kempingu po deszczach jest problem wjechać kamperem - robi się miękko i ślisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kemping wjedziesz wszystkim bez problemu.

Ale jak byś chciał się rozstawić na najwyższej części kempingu to musisz podjechać pod góreczkę.

Ja przyjechałem po deszczach i jak próbowałem wjechać to się zacząłem ślizgać i odpuściłem, ustawiłem się niżej.

 

Niemiec przyjechał Tiguanem dzień po mnie ze spora budką i wjechał już bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.