Skocz do zawartości

Ile macie butli z gazem na wyposażeniu???


John

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżąc nad jezioro na około 2.5 miesiąca zużywam od 3-4 butli gazu 11 kg. a potrzeba go do lodówki,gotowania codziennego oraz od czasu do czasu do ogrzewania gdy jest zimna noc lub do suszenia ubrań gdy jest mokro.Sama lodówka na 2.5 miesiąca zużywa około 24 kg. gazu tzn. 30 dkg. na dobę to i tak mało bo w instrukcji lodówki jest około 1.5 dkg. na godzinę a to jest 36-40 dkg. na dobę . Na gotowanie butla 11 kg. wystarcza na około 50 dni 55 dni a tylko dlatego że gotuję w szybkowarze.

 

no to zes mnie troche pocieszyl - ja o tych dwoch tygodniach to tez pisalem o sytuacji nad jeziorem gdzie niema pradu

lodowka non-stop i to czesto na maxa,gotowanie i czasem ogrzewanie

 

a swoja droga

W domu (tak samo 2 osoby) przy kuchni zasilanej z butli 11 kg propanu starczyło nam na 4 miesiące (gotowanie wody na herbatę i posiłków).

nam w domu taka butla starczala na niecaly miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No cóż, jednak można. Dodam tylko, że nowy wąż i nowy reduktor. Do grzania niewiele, bo mój Wilk wielki nie był :)

Co do wyjazdów:

Będlewo, Warka, Sława, Czaplinek, Bieszczady, Mazury, Kobyla Góra, Nieborów i parę innych, krótkich wyjazdów. W sumie ponad 40 dni i nocy, a może więcej. Gazu parę kilo zostało. Lodówka najczęściej na 230V :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butle 47 litrową , ok 40 litrów gazu.

Na cały sezon nie wystarcza.

Nie używam prądu , ciepła woda , kuchenka , ogrzewanie , lodówka , grill , piekarnik , wszystko zasilane gazem bez ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY piszemy o wyjazdach a nie używanie butli w domu chyba coś pomyliłeś. :hehe:

nie pomyliłem :hehe: kolega napisał na ile starcza butla :hehe: wiec napisałem

 

w przyczepce tez uzywam 11kg. tylko do gotowania. do ogrzewania mam farelke 300W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podstawowe pytanie to do czego będzie Ci gaz potrzebny-do samego grzania wody w czajniku czasami może i mała turystyczna wystarczy....... U mnie lodówka na gaz chodzi non-stop(18g/h) a do tego przede wszystkim ogrzewanie(s5200-podwójne) spalające 60-480g/h robią swoje.Używam tylko butli 11kg ponieważ wychodzą najtaniej i są najwygodniejsze w użytkowaniu(turystyczne 1,2,3 czy nawet 5kg są jak dla mnie za małe,w oficjalnych punktach napełniania liczą sobie nawet 5zł/kg a na stacjach lpg trzeba pół dnia namawiać pracownika do przestępstwa :piwko: ) i można je wszędzie wymienić.Mam ich dwie na stanie(schowek fabrycznie do nich przystosowany) by nie latać w środku nocy jak braknie gazu na grzanie i by w lodówce nie robić przymusowego odmrażania.Mi butla 11kg starcza na 8-14 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy kończy im się gaz w butli, to ją kładą.

tak ,ale po co :hehe:

połóż pełną butlę to w reduktorze zamiast fazy lotnej będzie faza płynna a to już jest niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.