Skocz do zawartości

Ile macie butli z gazem na wyposażeniu???


John

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat: posiadam butle z gazem 5 kg ale niewiem czy to wystarczy na wyjazd 3 tygodnie do Itaiji 2 dorosłe osoby i 2 dzieci.

Przy gotowaniu; śniadanie , obiad, kolacja...

Wodę na herbatę gotujemy w czajniku na 230V.

Nie będzie mi się chciało jeżdzić i napełniać na miejscu.

Na ostatnim wyjeżdzie wystarczyło mi 5 kg ale przy 2 osobach i dziecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedna butla 11kg na caly bogaty sezon, z ogrzewaniem i gotowaniem w przyczepie i jeszcze gaz jest >(

 

 

To jesteś mistrzem świata :ok: W zeszłym roku będąc sześć tygodni na kempingu zużyłem 2 butle 11kg i 2 po 5 kg. I muszę podkreślić, że gazu używam tylko do kuchenki: nie mam ogrzewania gazowego a lodówka "chodzi" na prąd. I byłem tylko z żoną. Fakt, że dużo gazu szło na smażenie ryb, codzienne obiady, czasami coś ciepłego na śniadania. Na gaz chodzi również mój grill /wulkaniczne kamienie/ i też często był używany, praktycznie codziennie. Tak więc wydaje mi się, że 5 kg baniaczek wystarczy przy czteroosobwej rodzince może na tydzień /jak będą oszczędzać/ i tylko do kuchenki, bez obiadów oczywiście. :)

 

[ Dodano: Czw 25 Mar, 2010 15:10 ]

Zasugerowałem się tymi 5 kg butlami a ja zużyłem dwie te małe, mają chyba po 3 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna butla 11kg na caly bogaty sezon, z ogrzewaniem i gotowaniem w przyczepie i jeszcze gaz jest >(

Jestem pełen podziwu, na cały sezon 11kg gazu na ogrzewanie i gotowanie starczyło. Jest tylko jedno ale ile było wyjazdów w sezonie? Jedni w sezonie wyjeżdżają jeden raz czy dwa razy, a inni co drugi tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno ale ile było wyjazdów w sezonie?

Może nie ile było wyjazdów tylko ile dni się spędziło w przyczepie - chociaż to tez o niczym nie mówi bo różne są zwyczaje co do gazu.

 

Ja chciałbym zwrócić uwagę że często zdarza się wyciek tuż przed samym reduktorem a to znacząco może wpływać na zużycie.

 

W poprzedni sezonie przy 2 osobach i ca. 21 dniach spędzonych w przyczepie nie zużyliśmy 3kg gazu :ok:, ale o niczym to nie świadczy.

 

W domu (tak samo 2 osoby) przy kuchni zasilanej z butli 11 kg propanu starczyło nam na 4 miesiące (gotowanie wody na herbatę i posiłków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżąc nad jezioro na około 2.5 miesiąca zużywam od 3-4 butli gazu 11 kg. a potrzeba go do lodówki,gotowania codziennego oraz od czasu do czasu do ogrzewania gdy jest zimna noc lub do suszenia ubrań gdy jest mokro.Sama lodówka na 2.5 miesiąca zużywa około 24 kg. gazu tzn. 30 dkg. na dobę to i tak mało bo w instrukcji lodówki jest około 1.5 dkg. na godzinę a to jest 36-40 dkg. na dobę . Na gotowanie butla 11 kg. wystarcza na około 50 dni 55 dni a tylko dlatego że gotuję w szybkowarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna butla 11kg na caly bogaty sezon, z ogrzewaniem i gotowaniem w przyczepie i jeszcze gaz jest >(

To samo u mnie ,butla 11 kg wystarcza na cały sezon,a w tym gotowanie,ciepła woda i czasem ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.