Skocz do zawartości

ubikacja


Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko do użytkowników:

Czym w wygodzie użytkowania różni się WC kasetowe z WC przenośnym.

Mam dylemat przed zakupem przyczepki, bo dla wygody chcę kupić z kasetowym, ale dużo jest ładnych i zadbanych przyczepek lecz niestety z WC przenośnym.

Nie chciałbym chodzić po przyczepie z pełnym pojemnikiem... dlatego pytam Was jak to wygląda od codziennej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wygoda "napełniania" podobna. Wydaje mi się, że różnica tkwi w wygodzie opróżniania. Czyszczenie przenośnej jest bardziej upierdliwe, można też coś niechcący rozlać w przyczepie (lub kamperze).

Przy kasetowej wyciągasz zbiornik, rozkładasz rączki i kółka (jak są) i... do punktu zrzutu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krupekjr, WC kasetowe jest na stałe zamontowane , przenośne na czas podróży musisz zabezpieczyć by się nie porozmieszczało.

Opróżniania kasetowego odbywa się na zewnątrz, przenośne wewnątrz budki , chyba, że całość po za budkę wyniesiesz.

Kasetowe zazwyczaj ma elektryczną spłuczkę , przenośne mechaniczna.

No i chyba najważniejsza sprawa wygoda podczas załatwiania potrzeb zdecydowanie lepiej usiąść na kasetowym . W poprzedniej budce miałem przenośne , obecnie stacjonarne i czuję zdecydowanie różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krupekjrNo i chyba najważniejsza sprawa wygoda podczas załatwiania potrzeb zdecydowanie lepiej usiąść na kasetowym . W poprzedniej budce miałem przenośne , obecnie stacjonarne i czuję zdecydowanie różnicę.

 

:ok: a ja jestem negatywnie zaskoczony wielkością wc kasetowego - siedziska

porta potti chyba miała większe i nie musiała stać przy samej ścianie,

dość wygodnie się siadało :ok:

 

opróżnianie i napełnianie z zewnątrz, to wielki plus kasety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymar - do lasu można pobiec i bez .... :ok:

 

Co do WC - to ja w poprzedniej przyczepce miałem przenośną. Oczywiście tak jak już pisano - problemy z wynoszenie, wnoszeniem. Tu się coś rozleje, tam się coś rozleje. To samo przy nalewaniu roztworów.

 

Dodatkowo - ja miałem pecha i mnie się wywróciło 1-2 razy podczas podróży. Na szczęście się nie rozczelniło ...

 

Teraz mam kasetowe i jestem zadowolony.

 

No i spuszczanie wody. Dzieciaki z ręczną pompką miały problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, bo z kasetowym nie miałem nigdy do czynienia, jak to jest z ogólnym czyszczeniem tego kasetowego (chodzi mi o górę) bo przenośny to biorę np. do wanny i dokładnie szoruję i płuczę, a kasetowy? można muszlę z deską zdemontować i gdzieś wynieść do czyszczenia, czy trzeba w budce się bawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie WC stacjonarne musiało być (warunek żony) myłem bardzo dokładnie płynami do WC i innymi specyfikami ,lałem wodę do oporu ,przecież jest brodzik i spływało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma plusy i minusy a wybór to indywidualna sprawa :ok:

 

nie do końca tak jest wiele plusów jest na korzyść kasetowego , używałem tego i tego i mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba najważniejsza sprawa wygoda podczas załatwiania potrzeb zdecydowanie lepiej usiąść na kasetowym

 

A ja jestem zdania...

 

a ja jestem negatywnie zaskoczony wielkością wc kasetowego - siedziska

 

Prawdopodobnie to kwestia przenośki, ale tą co miałem była zdecydowanie bardziej wygodna i była obszernijsza.

 

W razie awarii pompki lub braku prądu używanie nieco utrudnione. Ale i w przenośce pompka może paść.

 

nie do końca tak jest wiele plusów jest na korzyść kasetowego , używałem tego i tego i mam porównanie.

 

Tysz mam i przy kasecie bym się nie spierał :ok: Grunt to by była łazienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez używałem oba :ok: i wiem jakie są plusy i minusy danego kibelka ale nie upierałbym się że musi być taki a taki bo budki nie kupie ważne poprostu żeby był "pokój zwierzeń" :) w końcu kupuje się budke z kiblem a nie kibel z budka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z ogólnym czyszczeniem tego kasetowego (chodzi mi o górę) bo przenośny to biorę np. do wanny i dokładnie szoruję i płuczę, a kasetowy?

 

Identycznie jak z kiblem w domu. Jego też do wanny nie wkładasz :) Szorujesz w łazience i tyle! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.