Skocz do zawartości

Trasa do Grecji przez Serbię


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przyczepy-wiola,

 

jezeli pojedziesz z Gliwic (tak masz podane w profilu) to do granicy z GR w Evzonii masz 1530 km (+/- 15 km)

 

... któryś kolega wczesniej pisał, że w Macedonii jest cienko z gazem, nie zgodzę się w Macedonii lecąc trasą do Gr masz gaz prawie na każdej stacji, a zjezdzając do przydrożnych mieścin też mają gaz.

Gaz jest w Macedonii tak popularny jak w PL. Aktualna cena (z 10.04.2010) to ok 65 centów.

Na całej trasie PL - GR najgorzej z gazem jest w Węgrzech i GR.

Wjeżdzając do Gr gaz mozecie kupić dopiero w centrum Salonik (za dworcem autobusowym), potem jadąc autostradą jest tylko na stacji Shell, ale o wiele droższy i często na Shellu nie działa dystrybutor.

Jeżeli ktoś jedzie do Aten to poza Salonikami gaz jest dopiero w Larisa w centrum, niedaleko Mediamarketu.

 

... od tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy tylko od Ciebie. Ja w zeszłym roku jechałem na max swoich możliwości i w trasie miałem 2 noclegi: pod Budapesztem i na granicy serbsko-macedońskiej. Na Chalkidiki-Sithonii byliśmy ok. 13.

Powrót spod Leptokarii - 1 nocleg na granicy serbsko-węgierskiej (przymusowy, bo kolejka na 7 godzin była) i na 2 w nocy dnia następnego byliśmy w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ditto, Z Warszawy macie ok 2000 km (Meteory), a do morza jeszcze dalej. Wydaje mi się to sporo, zwłaszcza, że z ogonem jedzie się znacznie wolniej. Jeśli potrafisz spać w aucie powinno się udać, inaczej jednak będziecie mieli ciężko. Powodzenia.

Ja jednak liczę 2 noclegi, choć u mnie też 2 kierowców.

 

[ Dodano: Czw 22 Kwi, 2010 02:18 ]

A są tam po drodze jakieś motele ? Dowód osobisty powinien wystarczyć chyba ?
Zdecydowanie Macednia i Serbia nie są ani w Unii ani w Schengen - paszport i zielona karta jest wymagana, wiz nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pojedziesz z Gliwic (tak masz podane w profilu) to do granicy z GR w Evzonii masz 1530 km (+/- 15 km)
Dzięki, musze jeszcze policzyć czy bardziej się to opłaca niż przelot :hehe:

Jak myślicie ile godzin mi zejdzie do Greckiej Granicy ?

 

Witam.

 

Z własnej praktyki:

 

- bez przyczepy prędkość 120 - 130 to pomiedzy 22 do 24 godziny z przerwami (w sumie wszystkie przerwy to około 3 godzin);

- z przyczepą prędkość około 80 do Budapesztu, potem do 100 to prawie 30 godzin (przerwy w sumie też około 3 - 4 godzin).

 

Ale kwestia czasu to indywidualna sprawa! Co do jazdy w okresie wakacji to na granicy Roszke węgry-serbia trzeba wziąść na wszelki wypadek zapas (chociaż nie zawsze są tureckie tabuny), ewentualnie można skorzystać z pobliskiego przejscia poza autostradą (dokładnej nazwy nie pamietam).

 

pozdrawiam all

.p.s.

paszport i "zielena karta" być musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.