Skocz do zawartości

przyczepa ,lunar, ciepła woda


Rekomendowane odpowiedzi

Średnica obudowy tam gdzie przychodzi oring jest 17.5 cm- to on musi być na 17 cm,żeby dolegał.No i potrzebny będzie jeszcze oring uszczelniający końcowy pod śrubę dokręcającą o średnicy 15mm.

 

Cyryl jakie grube mają być te oringi? Może będę jutro w sklepie z art. gumowymi (a jeśli nie jutro, to na pewno po świętach). Jeśli chcesz, mogę się zorientować czy coś mają dla Ciebie :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj - szadok dopiero teraz przeczytałem post średnica ta jest 0.3mm,jak by była o.4mm to też by mogła być jest na tyle miejsca na dociśnięcie.

 

Nie przejmuj się, i tak było zamknięte :hop1: Czyli i tak po świętach u nich będę.

A co do średnicy to 3mm czyli 0.3cm... ? :przyczepa:

dobrze myślę..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze myślisz :przyczepa: grubość tego oringu to 0.3 cm = 3 mm, lub 0,4 cm = 4mm. :-]

Jak nie będzie to spróbuje z polecenia w sklepie co mi dał wotar tam jest w wykazie oring 170x3.0,170x4.0

:hop1: pozdrowienia

 

[ Dodano: Sro 07 Kwi, 2010 10:59 ]

mesert, faktycznie.

W takim razie cyryl , dobierz z katalogu np.: http://www.abs.lublin.pl/kat.oringi.html i jeśli nie będzie od ręki w sklepie - sprowadzą.

 

dzięki wotar oringi będą na początku przyszłego tygodnia ten duży 170x3.0mm koszt 6zł i mały zamykający - pod nakrętkę 15x4.0 mm koszt 50gr a przesyłka pocztą 15 zł.Zamyka się to kwotą 21.50zł. Oni mają jeszcze łożyska .

Wystarczy w GOGLACH wpisać E łożyska Lublin.

Jeszcze raz dzięki w o t a r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dzisiaj kupiłem pompę 1 barową .
Pompa pompuje bosko moment i woda zimna szalała z kranu mimo ,że lało się z bojlera .

Jestem przed kupnem pompy, czy możesz napisać co to za pompa i gdzie zakupiłeś?

Będę wdzięczny bo już się gubię w wyborze i nic :hehe:

pozdrawiam

Krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie pompę 1 barową wystarczy .Kupiłem ją w Krakowie ul.Zawiła 34

e mail sklep@elcamp.pl tel.12 2769006 .

Ja nie pamiętam jaka to pompa ale firmy Kena pobór prądu 30 amp.

Moja nie ma zaworu zwrotnego Ty jak będziesz kupował to kupuj z zaworem zwrotnym lepszy start po dolaniu wody .Moja kosztowała 70 zł.

 

Pamiętaj byś podał wymiary pompy by Ci się zmieściła do schowka - jeśli to ma być pompa zewnętrzna zanurzeniowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź!!! :hehe::hehe:

I jeszcze jedno pytanko mam w przyczepie terme ,TRUMA czy coś takiego, w kuchni mam węże wychodzące na ciepła i zimną wodę ale kran odłączony tylko z jednym kurkiem, w łazience mam tylko dwa przewody bez umywalki i baterii, są przewody na 12V, co mi poradzicie zakup tych baterii na mikro wyłącznik czy jakiegoś elektrozaworu reagującego na spadek cisnienia.

Sorki że pisze tak potocznie ale dla mnie to jest wszystko nowe, pierwsza przyczepa :-]

dziękuje

Krzys :-]

 

[ Dodano: Pon 03 Maj, 2010 16:54 ]

jeszcze jedno,

czy ta pompa będzie ok??

 

*Pompa Reich 15l/min, ciśnienie 1,0bar, z zaworem zwrotnym, automatycznym opatentowanym odpowietrzeniem, 12Volt, zanurzeniowa.

Zaletami tej pompki są wyjątkowa trwałość i czystość gwarantowana marką REICH.

 

Zawór zwrotny chroni przed cofaniem się wody z instalacji z powrotem do zbiornika wody.

 

Zasilanie: 12 V

Długość całkowita wraz z zaworem 16 cm, przekrój w kształcie owalnym 46*33mm. Bardzo długi przewód zasilający prądem- aż 2,2m.

 

Producent-niemiecka firma Reich.

post-135887-imported-ba4531a5-dcfa-4eec-8b20-529a9903fe14_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa OK :hehe:

Czy ta terma działa? może została później zamontowana dlatego tylko jeden kran na zimną wodę. Teraz musisz zamontować krany z mikro-wyłącznikami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terma włączyła się, nie widać aby była ruszana, stare śruby, opaski na przewodach, elektryka obok nic nie jest naruszone, jedynie te krany w łazience zdemontowane , brak umywalki, a jak wspomniałem wcześniej w kuchni pojedynczy niepodłączony :hehe:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na gaz i 12V tak mi się wydaje dołączam zdjęcie, tylko nie mam pojęcia jak włączyć gaz a jak 12V jeżeli ktoś mi podpowie będzie super :P

jeszcze nie wiem do czego służą na panelu sterującym przycisk pomarańczowy 2 (tylko akumulator i lodówka?) i ciemny 3, :D

pozdrawiam

Krzys

post-136397-imported-5988b2bc-522d-47e7-ae7c-02d6423b8172_thumb.jpg

post-136397-imported-2e8806f6-7598-4aa2-9cbf-17b4a540979f_thumb.jpg

post-136397-imported-7c163200-cb9c-4c42-b740-240f1b0fd5eb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gaz powinieneś włączać tam gdzie masz trójnik z pokrętłami jeden z nich powinien być do termy. Ta ostatnia fotka to jest właśnie wg mnie bo ja mam iny włącznik prądu na iskrownik termy.Gdy gaz się zapali kontrolka zielona gdy próba nie udana czerwona a żółta podobno pokazuje słaby akumulator. Widzę ,że jeszcze jest pokrętło - może do temperatury wody.?Ja tego nie mam.Tablicę masz też inną.Pamiętaj,że z tablicy musisz podać prąd na ten czujnik z tymi kontrolkami.Ponadto musisz mieć napełniony bojler wodą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czyli termę obsługuje się tylko włącznikiem na ostatnim zdjęciu, a czerwony włącznik uruchamia iskrownik dobrze rozumiem?

i jeszcze jedno, ta terma jest tylko na gaz?

pozdrawiam

Krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.