Skocz do zawartości

Chemia do toalet krajowej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 390
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

koncentrat nano 50ml na 50l

tornado blue -standardowy 50ml na zbiornik 21l (może jest błąd na allegro )

tornado red - dozowanie jw zawiera odkamieniacz , niektórzy sa przyzwyczajeni że leje się go do spłuczki lub zbiornika górnego

tornado green eko - dozowanie j/w , płyn ma podwyższone ph , umożliwia opróżnianie zbiorników np do toalet na stacjach

tornado lemon - dodaje się do zbiornika z wodą brudną z umywalki , prysznica, zlewozmywaka

zapobiega gniciu wody , udrażnia rury

 

Właśnie zakupiłem tornado green eko 5l. Powiem skusiła mnie cena .Pierwsze wrażenia jak najbardziej ale można troszku intensywniejszego zapachy dodać :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f68, Siemka,mam pytanie....Mam taki ciemny nalot w pojemniku na płyn do spłukiwania(nie opróżniłem pojemnika i postało z 2 tyg)co by kolega polecił żeby tam wlać.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to coś typu kamień - szlam to jakis nasz produkt np tornado red lub domowym sposobem coś kwaśnego np woda z 2-3 opakowaniami kwasku cytrynowego

jeżeli to jest wynikiem zakwitu wody to rozpuścić "kreta" 2-3 łyżki w naczyniu metalowym , jak ostygnie wlać do zbiornika ale uwaga to jest żrące uwaga na ręce a następnie przepłukać

zrób fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f68, mam pytanie: jak ma się chemia stosowana w WC kampingowych do... biwakowania na dziko..?

Załóżmy, że mamy WC i chcemy je opróżnić a nie ma gdzie..? No i zostaje dołek i chlup.

Ta chemia się rozkłada w jakimś sensownym czasie? O materię organiczną się nie boję ;) o wodę szarą też nie - mam pewność, że ulegną biodegradacji. Ale co z chemią WC-tową - :ok: nie mam bladego pojęcia.

Naświetl proszę temat jeśli możesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f68 a macie cos lub co bys polecił do czyszczenia zbiorników do wody czystej, pitnej ?.

Po sezonie zawsze sie coś tam odłoży, jakiś osad,nalot. Mam niestety mały otwór rewizyjny i najlepiej by było taki zbiornik 60 litrów zalac do pełna wodą z jakims srodkim, który by przeczyścił...

 

Inni tez prosze niech podpowiedzą mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pink25, dokładam się do prośby. Czym najlepiej usunąć algi z instalacji do wody pitnej?

 

Kiedyś na forum testowaliśmy - tabletka lub proszek do zmywarek i ciepła woda. Zostawić to aż wystygnie i spuścić. Ja u siebie zbiornik mam wyciągany. Po namoczeniu go roztworem ciepłej wody z tym proszkiem dodatkowo włożyłem przez otwór końcówkę "karczera" z ruchomą dyszą. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, a nie zostają po tym resztki mydła? Trzeba chyba dość dokładnie to przepłukiwać? Tak się zastanawiam, bo do picia i tak na ogół woda jest w osobnym baniaku, ale choćby tylko zęby umyć, jak trafię na mydło ze zmywarki, to średnia przyjemność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, a nie zostają po tym resztki mydła? Trzeba chyba dość dokładnie to przepłukiwać? Tak się zastanawiam, bo do picia i tak na ogół woda jest w osobnym baniaku, ale choćby tylko zęby umyć, jak trafię na mydło ze zmywarki, to średnia przyjemność :-)

 

W ciepłej wodzie proszek czy tabletka ze zmywarki rozpuszcza się dość dobrze. Ja u siebie nie zauważyłem resztek proszku przy wylewaniu z tym że jak pisałem - płukałem jeszcze wyciągnięty zbiornik "karczerem".

 

Michał zmywarka przy jednym cyklu zużywa około 14 litrów wody. Tak małych zbiorników chyba nie ma w naszych pojazdach. Myślę że dawka jednej- dwóch tabletek (miarek proszku) na zbiornik rozpuści się spokojnie. Co do toksyczności chemii do zmywarek się nie wypowiadam, ale przecież myjemy tym swoje naczynia więc powinno to być bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, nie miałem na myśli toksyczności, bo faktycznie stosujemy to do naczyń. Tylko po prostu smak mydła i innej chemii w ustach. Ale masz rację, jak potraktowałeś karcherem, czy też stosując znacznie większe ilości wody do przepłukania instalacji, chyba trochę na wyrost się bałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janbas56, dzieki. Stosowałeś ten środek ? Usuwa również algi wewnątrz przewodów ?

Tego nie stosowałem , w tym roku jeszcze nic nie stosowałem.

W ubiegłym roku kolega dał mi na próbę , też coś w granulkach

[nie pamiętam nazwy, ale coś podobnego] no i ten zielony nalot znikł.

W tym roku muszę to kupić i powtórzyć zabieg , albo spróbuję tak jak pisał Tomii , to trochę tańsza wersja :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.