Skocz do zawartości

Chemia do toalet krajowej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 390
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co myślicie o produktach Tornado ? Warto kupić ? Czy polecacie coś innego?

 

Tyle na ten temat już było pisane, że raczej więcej nie można...zależy na co kogo stać to używa, ale produkty tornado spełniają swoją rolę nie gorzej od zagranicznych produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tyle na ten temat już było pisane, że raczej więcej nie można...zależy na co kogo stać to używa, ale produkty tornado spełniają swoją rolę nie gorzej od zagranicznych produktów. 

I są o wiele tańsze. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj małżonka na moją prośbę kupiła w sklepie w Poznaniu płyn do toalet "Tornado Blue". Na opakowaniu przeczytałem że płyn stosuje się do dolnego zbiornika i trochę mnie to zdziwiło bo jestem prawie pewny (nie mam starego opakowania) że poprzednio wg instrukcji można go było stosować również do spłuczki. Czyżby coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Tornado Blue jest tylko do dolnego zbiornika, zresztą jak większość płynów do toalet, ja mam Thetforda i Blue również jest do dolnego zbiornika.Do spłuczek przeważnie są Red/Rose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Tornado Blue jest tylko do dolnego zbiornika, zresztą jak większość płynów do toalet, ja mam Thetforda i Blue również jest do dolnego zbiornika.Do spłuczek przeważnie są Red/Rose.

Tak jest i ja też za radami doświadczonych tak zakupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Super Kem Blue FIAMMY to kompletna porażka. Nie chce mi sie opisywać szczegółów. Ale ogolnie jest tak że czym wiecej tego lejesz tym bardziej śmierdzi jak oczyszczalnia ścieków albo jakaś wytwórnia kupy. Tragedia

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

na początku robiliśmy płyn uniwersalny , który można było lać do zbiornika dolnego i górnego , klienci zweryfikowali rzeczywistość , że potrzebne są dwa różne płyny i to prawda ponieważ czerwony między innymi tworzy film ochronny na misce,

ma w sobie odkamieniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam pytanie czy do zbiornika na fekalia trzeba lać płyn jeśli robi się tylko siku czy wystarczy do spłuczki wlewać więcej płynu i co lepiej kupować płyn 2li czy tabletki 16szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze należy lać płyn do odpowiedniej ilości wody. Dokładnie jak zaleca producent.

 

Tabletki ponoć nie są najlepsze. Na pewno się je łatwiej dozuje. Ja używam płynu bo wg mnie jest najbardziej wydajny. Taki pojemnik 2l wystarcza na 16 opróżnień kasety - licząc opróżnianie co 3 dni (tyle u mnie wychodzi) to butelka wystaercza na około 50 dni używania przyczepy. Ja kupuję dlatego 2,5l Thetforda i starcza mi to na cały sezon.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tabletki ponoć nie są najlepsze. Na pewno się je łatwiej dozuje..

W tym roku testowałem saszetki Thetforda bo dostałem. I dobrze że zużyłem wszystkie bo ich więcej nie chcę. Właściwości aromatyczne ok, ale cały zbiornik pokrył się osadem/kamieniem , a czegoś takiego w takim stopniu nie miałem. Kot wprowadzany co trzy dni i zbiornik zalewany pół konewką wody i saszetka do tego. Oczywiście zbiornik domył się do czysta, ale większym nakładem sił i chemii.

 

Wysłane z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, jak z kamieniami nerkowymi: jedni je mają, a inni nawet o nich nie słyszeli ... ;)
Jest mnóstwo czynników, które wpływają na osad w kasecie, choćby takie prozaiczne (pomijając rodzaj i sposób używanej chemii): czym ktoś się żywi i jaką ma przemianę materii, oraz jaki jest np. mineralny skład wody w danym miejscu pobytu, częstotliwość opróżniania kasety itd.

 

Tornado nie jest zły, jednak nie zawsze się sprawdza, zresztą już o tym było.
Sam używam "Thetford'a", podobnie, jak wiele innych osób, ponieważ jest niezawodny w każdej sytuacji, a różnica w cenie pomijalna - nic innego nie chcę.

 

W tym roku testowałem saszetki Thetforda bo dostałem. I dobrze że zużyłem wszystkie bo ich więcej nie chcę.

 

Coś w tym jest, ponieważ wszystko, co nie było płynem, a próbowałem stosować, pozostawiało u mnie te same wrażenia - "więcej nie chcę".


Zawsze należy lać płyn do odpowiedniej ilości wody. Dokładnie jak zaleca producent.

 

:ok:

Dokładnie tak, ani mniej, ani więcej, tylko zgodnie z przepisem i będzie dobrze.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.