Skocz do zawartości

Chemia do toalet krajowej produkcji


Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych forumowiczów

jako że to mój produkt , który dostał Tomek

z wielką ciekawością będę śledził watek jak również wysłucham cennych uwag

jest to zupełnie inny produkt niż ten z 2009 roku

tamten był bardziej czyszczący a mniej hamujący wzrost procesów gnilnych i gazów

jak równią miał mniej intensywny zapach i inny barwnik

więc poprawiliśmy zapach - jego intensywność , zmieniliśmy barwnik na barwnik nie permanentny

czyli można go spokojnie zmyć i nie brudzi trwale np odzieży w wyniku pochlapania i nie reaguje z plastikiem

zmieniliśmy również jego sposób działania , na testowych toaletach podłączonej do analizatora

wyszło że znacznie dłużej trzyma stabilność zanim wzrośnie krzywa azotowa procesów gnilnych

dlatego ośmieliłem się stwierdzić że że działa stabilnie i dłużej niż inne płyny

płyn w wersji nano-tech zawiera również cząsteczki miedzi i srebra które są katalizatorem

i znacznie wspomagają działanie czyszczące i antybakteryjne (dezynfekujące) płynu

ale życie pokaże w praktyce

i jeżeli można proszę o wszelkie uwagi i sugestie

tutaj załączam link do artykułu http://www.edenchemicals.pl/tornado/chemia%20kempingowa.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 390
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

płyn w wersji nano-tech zawiera również cząsteczki miedzi

 

czy można legalnie wylewać płyny z cząsteczkami miedzi do kanalizacji na campingach? Farby antyporostowe z cząsteczkami miedzi zostały już wiele lat temu wycofane z użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w farbach chodziło o zawartość siarczanów i siarczynów miedzi

w stężeniu przekraczającym 12-18%

a do technologii nano stosuje się tlenki i bromki to w znacznie mniejszych stężeniach

jest to podobnie jak z płynami do toalet

kiedyś jako środek konserwujący - hamujący stosowało się formalinę - ale została wycofana przez unię i teraz stosuje sie inne środki dopuszczone przez unię ale made in eu

pierwsze płyny były na formalinie i chyba silnie niebieski kolor został wymyślony żeby się nie pomylić i nie łyknąć jak suszy :niewiem::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba silnie niebieski kolor został wymyślony żeby się nie pomylić i nie łyknąć jak suszy

 

ale po przefiltrowaniu przez chleb razowy... :niewiem:

 

Dzięki za odpowiedź w sprawie cząstek miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczów

jako że to mój produkt , który dostał Tomek

z wielką ciekawością będę śledził watek jak również wysłucham cennych uwag

jest to zupełnie inny produkt niż ten z 2009 roku

tamten był bardziej czyszczący a mniej hamujący wzrost procesów gnilnych i gazów

jak równią miał mniej intensywny zapach i inny barwnik

więc poprawiliśmy zapach - jego intensywność , zmieniliśmy barwnik na barwnik nie permanentny

czyli można go spokojnie zmyć i nie brudzi trwale np odzieży w wyniku pochlapania i nie reaguje z plastikiem

zmieniliśmy również jego sposób działania , na testowych toaletach podłączonej do analizatora

wyszło że znacznie dłużej trzyma stabilność zanim wzrośnie krzywa azotowa procesów gnilnych

dlatego ośmieliłem się stwierdzić że że działa stabilnie i dłużej niż inne płyny

płyn w wersji nano-tech zawiera również cząsteczki miedzi i srebra które są katalizatorem

i znacznie wspomagają działanie czyszczące i antybakteryjne (dezynfekujące) płynu

ale życie pokaże w praktyce

i jeżeli można proszę o wszelkie uwagi i sugestie

tutaj załączam link do artykułu http://www.edenchemicals.pl/tornado/chemia%20kempingowa.pdf

 

Myślę, że najlepszym sposobem na rzetelny test i reklamę jest danie upustu przy zakupie płynu na sezon 2010 dla forumowiczów. Jak na obecną chwilę cena 29 zł za 1 l przy cenie 60 zł za 2 l płynu Aqua Kem Blue Thetford nie zachęca do testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym sposobem na rzetelny test i reklamę jest danie upustu przy zakupie płynu na sezon 2010 dla forumowiczów. Jak na obecną chwilę cena 29 zł za 1 l przy cenie 60 zł za 2 l płynu Aqua Kem Blue Thetford nie zachęca do testowania.

Bardzo dobry pomysł. Dobra cena jest w obecnych czasach najlepszą reklamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena jest w obecnych czasach najlepszą reklamą

 

cena musi być adekwatna do jakości produktu. Jeśli produkt jest dobry to musi kosztować. Niskie ceny mogą być tylko na wyroby kiepskiej jakości. Czy można kupić dobrą kiełbasę za 4,50 zł? Nie można. Tak samo z innymi wyrobami.

 

Inna sprawa to kampania reklamowa i duże upusty lub rozdawanie próbek za darmo. Lub prawie za darmo, bo w zamian obdarowany mógłby przedstawić sprawozdanie z używania płynów w swojej toalecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście macie racje

ale cena 29zł za 1 litr w wersji nano jest wraz z wysyłką i produkt jest bardzo dobry więc dobra cena

ale jest to moje zdanie

a do ceny innego trzeba doliczyć wysyłkę

u mnie cena za 2 litry jest 29zł +wysyłka a nie 46+wysyłka

co do rabatów dla forumowiczów ok jak najbardziej ale muszę to skonsultować z Tomkiem zeby mnie nie napiętnował za reklamę na forum

co do kampanii reklamowej i darmowych próbek przeprowadziłem rozdanie próbek na zlocie CT , każdy dostał po 4 butelki 250ml różnych produktów

efekt mizerny

może lepszy będzie efekt jak załączymy po próbce dla prenumeratorów PC lub CE

ale niestety marketing i reklama to nie jest moja silna strona

więc może ktoś ma jakiś pomysł , chętnie skorzystam i sie odwdzięczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dostał po 4 butelki 250ml różnych produktów

efekt mizerny

 

jakby dostał najpierw dwie i dopiero po przesłaniu raportu następne dwie to efekt byłby lepszy

 

czy próbowałeś zainteresować wyrobem żeglarzy? szczególnie polecam duże firmy czarterujące łódki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kampanii reklamowej i darmowych próbek przeprowadziłem rozdanie próbek na zlocie CT , każdy dostał po 4 butelki 250ml różnych produktów

efekt mizerny

Na efekt musisz chyba trochę poczekać. Ja dostałem próbki na zlocie nad Miedwiem, ale byliśmy już po sezonie wyjazdowym i zdążyłem przetestować tylko płyn do czyszczenia - wykorzystałem go do wyczyszczenia mojej bardzo zabrudzonej markizy z dobrym skutkiem. Pozostałych jeszcze nie testowałem, a np. płynu do toalety mam jeszcze zapasy z ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście macie racje

co do rabatów dla forumowiczów ok jak najbardziej ale muszę to skonsultować z Tomkiem zeby mnie nie napiętnował za reklamę na forum

co do kampanii reklamowej i darmowych próbek przeprowadziłem rozdanie próbek na zlocie CT , każdy dostał po 4 butelki 250ml różnych produktów

efekt mizerny

Bardzo podobny test przeprowadzaliśmy na forum www.wedlinydomowe.pl a dotyczył rozpałki do np. wedzarni, grilla ipt. Zgłosiło się paru chętnych forumowiczów do testów, producent zapewnił towar, natomiast my we własnym zakresie dystyrybucję i czekamy teraz na odzew testerów. Nie były to ogromne porcje rozpałki ( również jestem testerem :niewiem: ) ale dające możliwość parokrotnego rozpalenia np. wędzarni. Być może właśnie ten rodzaj promocji poprzez fora internetowe-specjalistyczne jest pewną formą z jednej strony reklamy a z drugiej strony poznania opinii końcowego użytkownika - z recenzjami zapoznaje się w końcu dość szeroka grupa bardzo zainteresownaych osób. Pewnie nie jest to doskonały sposób, gdyż trzeba liczyć na obiektywizm i dobrą wolę testerów ale być może warto spróbować. ( na zlocie nie wszyscy mogą byc a forum ma zdecydowanie większą "odlądalność").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f68, nie wiem skąd jesteś i jak daleko masz do Sławy woj lubuskie , gdzie w dniach 30-04 do 03-05-2010 odbędzie się nasz zlot http://www.forum.karawaning.pl/viewforum.php?f=53

Na zlocie będzie poro ponad 100 załóg i na miejscu była by możliwość sprzedaży po cenach promocyjnych, lub też rozdanie jakieś ilości celem przetestowania i oceny tych środków przez użytkowników - taki bezpośredni kontakt wydaje się być dobrą reklamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki bezpośredni kontakt wydaje się być dobrą reklamą.

Nie potrzeba żadnej reklamy , jak będzie dobry produkt to zejdzie jak świeże bułeczki.

Jednak cena nie robi na mnie dobrego wrażenia , myślę że to znaczy o jakości.

Jednak nie miałem okazji tego wypróbować i może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f68, Nowoczesny marketing to nie rozdanie gościom 5l preparatu do przetestowania ale np.saszetki po 100ml do jednorazowego napełnienia, każdy sprawdzi i będzie szybko wiadomo czy to jest dobry produkt.Nie będą ci wciskać kitów że powiedzą po sezonie. Ja bym zrobił tak: przygotował ok 150 próbek 100ml i rozdał w piątek przed zlotem,jednocześnie każdy dostał by załączoną anonimową lub imienną ankietę w celu wypowiedzi sie o produktach.I poprosił bym o przesłanie na adres firmy lub zebrał bym po zlocie od uczestników.Oczywiście pomysł jest napisany na biegu i można rozbudować tę promocje np.o jakąś nagrode. :ok: Postaraj się o jakiegoś dobrego marketingowca.Ps,Czy można zrobić w ten sposób?Pytanie musiał byś skierować do adminów lub modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.