Skocz do zawartości

Podłączeni wody miejskiej do przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie mojego meila pragnę się przywitać na imię mi Mateusz i mam jedno małe pytanie dotyczące podłączenia wody miejskiej do kampingu moja przyczepa to Hobby 720 UKFe z 2009 roku jest w niej zbiornik na wodę i tu moje pytanie czy jest jakaś metoda za pomocą której mogę podłączyć się wężem do wody na polu namiotowym czy kempingu i nie dolewać wody do zbiornika tylko korzysta z ujęcia miejskiego pomijając zbiornik w przyczepie bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda ; http://moto.allegro.pl/item948160545_reduktor_cisnienia_wody_wodociagowej_kena.html

Są też reduktory w formie panelu z klapką,ale to wymaga wycinania otworu w boku przyczepy , a ponadto są drogie.Można jeszcze założyć do zbiornika automat spłuczki klozetowej,ale to rozwiązanie jakoś do mnie nie przemawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten temat "przerabiałem" w zeszłym roku u siebie w budce. Zamontowałem reduktor razem z przyłączem http://sklep.kena.pl/product_info.php?cPath=75_79&products_id=251 . Wygląda to porządnie i nie ma problemu z jakimiś dodatkowymi wężami wystawianymi przez klapę serwisową lub okno. Dodatkowo potrzebujesz trójnik i zawór przeciwzwrotny (żeby nie napełniało zbiornika) do wpięcia się w instalację za pompką, a i oczywiście dodatkowy wyłącznik zasilania pompki wodnej (w trakcie otwarcia zlewki żeby nie pompowało dodatkowo wody ze zbiornika, jak jesteś wpięty do sieci wodociągowej).

Rozwiązanie trochę droższe ale pełny komfort, rozbijasz się na polu wpinasz wąż do złącza i kranu-gotowe :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz Wirek akurat na pole namiotowe gdzie jeździmy od 13 lat pod namiot są krany na polu tylko kwestia podłączenia się aby nie utrudniać życia innym, Luukkee to rozwiązanie o którym piszesz jest bardzo bliskie temu co sobie wymyśliłem więc podłączyć się za pompką wody w zbiorniku wmontować trójnik i w stronę zbiornika zawór zwrotny aby woda nie nachodziła do zbiornika i do tego przełącznik aby można wyłączyć pompkę a co z ciepłą wodom gdy będzie podłączona woda miejska czy ona będzie się grzała ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma żadnego problemu z grzaniem ciepłej wody, terma i mój dodatkowy podgrzewacz przepływowy działają bez problemu. Jedna rada-przyłącze zamontuj z tyłu lub z boku budki po stronie gdzie nie rozbijasz namiotu, żeby wąż w namiocie nie przeszkadzał :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 2 dorosłe+dwójka szkrabów to się nie wyrabiała. Wieczorem jak braliśmy prysznic to tylko na szkraby starczyło. Opisywałem ten temat http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=89308&highlight=#89308 pomysł został uznany za niedorzeczny że ciśnienie za niskie, za duży pobór prądu, itp. (przeczytaj sam) :jump: , a powiem jedno cały rok na różnych polach w kraju jaki i zagranicą działało bez problemu :jump: pełen komfort, jak jestem na wakacjach to nie chce się zastanawiać biorąc prysznic, czy starczy wody na mycie np. głowy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam do spustu ściekowego elastycznym wężem o średnicy 50mm, ale ten luksus to tylko zagranicą, chociaż byłem również na dwóch polach w kraju gdzie takowe udogodnienie było, a jak nie ma-to dwa zbiorniki z WC po 20 l na kółkach i później heja do zrzutu :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy jak już tak sobie piszemy to co do lodówki ma thetford taka mała z zamrażarkom no i ma parę funkcji działania to jest prąd 12V prąd 230 V no i gaz ale jak podłącze przyczepę do prądu światło w lodowce się zapala przełączę wszystkie ustawienia na zasilanie lodówki na 230 V termostat ustawie na połowę i lodówka się nie włącza przynajmniej jej nie słyszę dodam żę w garażu jest około 6 C pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodówka się nie włącza przynajmniej jej nie słyszę

I nie usłyszysz,to nie jest chłodziarka z agregatem,chodzi bezgłośnie.Włącz i odczekaj 2 godziny ,po czym sprawdź czy wewnątrz obniżyła się temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.