Skocz do zawartości

Zimą nad morze???


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiecie noszę się z zamiarem zakupu przyczepki - wiele z komisów znajduje się w części północnej kraju i mam takowy plan, coby po zakupie przyczepy nabić butle z gazem, uruchomić ogrzewanie i spędzić 2-3 dni nad morzem.... I teraz moje pytanie - czy są jakieś CZYNNE/DOSTĘPNE nadmorskie campingi czy będę musiał "waletować" u kogoś na podwórku (ew na stacji benzynowej) przez te planowane 2-3 dni... Będę wdzięczny za wskazówki

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci poradzić to po zakupie przyczepy najpierw sprawdź sprawność wszystkich urządzeń. Poniewraż jest to chłodna pora roku to trzeba sprawdzić działanie urządzeń grzewczych. Piszę urządzeń celowo bo oprócz ogrzewania gazowego trzeba zabezpieczyć się w alternatywne ogrzewania, np. cicha farelka z termostatem, lub grzejnik na naftę. W zimie to ciepło trzeba jeszcze rozprowadzić po przyczepie - czy masz takie urządzenie (nadmuch). Poza tym trzeba sprawdzić jak przyczepa "trzyma" ciepło, czy posiada wystarczającą izolację. Jeżeli pochodzi ze Szwecji, Norwegii lub Finlandii to możesz jechać "w ciemno". Jeżeli nie to sprawdź to wszystko, bo zmarznięta rodzina Cię przklnie. Reasumując: Wystaw przyczepę uruchom ogrzewanie i pomierz temperaturę w dzień i w nocy. No i nie zapomnij zabrac "grzańca". :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawitasz do Białegostoku to tutejszy komis wykonuje już kompletny przegląd, jak z czymś byś nie dowierzał przy Tobie jeszcze sprawdzą (chodzi mi o gaz, szczelność, wilgotność wnętrza, itp...). W razie jakichkolwiek problemów są chętni do pomocy, wydają się ludźmi szczerymi.

 

http://www.przyczepy-campingowe.bialystok.pl/

 

To jest ich stronka internetowa. Oferta na stronce jest co pewien czas aktualizowana, więc na placu zazwyczaj jest kilka innych kempingów. Na bieżąco dowożą nowe budki, załatwiają sprawy celno - skarbowe. Masz tylko w miejskim zarejestrować ( tu minus bo nie mają blach i nie można holować zanim nie zarejestrujesz). Myśle, że jak trafisz na północny-wschód warto do nich zajrzeć.

 

Pozdrawiam!

:ok::ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady

Rodzinka mnie nie przeklnie bo takowej nie posiadam a więc sam mogę się przemęczyć nawet przy ognisku hihihi.

:ok:

A co do Białegostoku - właśnie w tym cały ambaras że po "blachy" musiałbym wrócić do Warszawy a potem znów do komisu...:ok:

Ale dziękuję za zainteresowanie :ok::ok::ok:

Pozdrawiam serdecznie

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo tak się składa że jestem nad morzem co miesiąc, dwa - żonka pochodzi z tych okolic. W zimie naprawdę nie ma co tam robić, wszystko pozamykane, żywego ducha nie widać, zimno wietrznie BRRRRR.

Mam tu na myśli okolice Władysławowa, może na Pomorzu zachodnim jest ciekawiej ale wątpię w to.

 

Lepiej kup sobie przyczepę teraz, zawsze to troche taniej niz w sezonie a na pierwszy wyjazd wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szans na jakieś czynne pole biwakowe nie ma :ok:

Co do pobytu to chodziło mi własnie o góra 2-3 dni w ramach "chrztu bojowego"... :ok:

Jak się kupi zabawkę chciałoby się ją od razu wypróbować nie? :ok: :ok: :ok:

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z 3-miasta i nic dziwnego nie widzę w chęci obozowania na Wybrzeżu zimową porą. Niestety wszystkie nadmorskie campingi są o tej porze nieczynne, ale śmiało możesz spróbować zakotwiczyć na którymś z przypensjonatowych parkingów w Kołobrzegu, Ustce lub Łebie. W tych miejscowościach sezon wypoczynkowy trwa cały rok i każdy gość jest tam mile widziany.

Ponieważ będziesz kupował przyczepę sprowadzoną do Polski, końcówki przyłączeniowe instalacji gazowej będą inne - nie pasujące do naszej butli. Warto zabrać ze sobą polską butlę z reduktorem oraz kawałkiem węża z cybantami aby po usunięciu nietypowych złączek podłączyć się do instalacji gazowej przyczepy. Z uwagi na mrozy pamiętaj o opróżnianiu instalacji wodnej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo, daj spokój, na Zachodnim Pomorzu też w zimie jest totalnie pusto. Jedynie w Kołobrzegu spacerują Galaretki aus Deutschland. Irek3!!! Czyżbyś był z Widuchowej???? Jeśli tak to pozdrawiam Ziomala!

Olo z Przecławia. Scenic 1,6 16V + 22 letnia Hobbita 420 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowosci Białogóra woj. pomorskie (chyba muszę się do wójta udać po kase bo już któryś raz o niej piszę :ok: ) jest Rezydencja myśliwska, stadnina koni itp wraz z polem kempingowym. Stadnina i knajpa jest czynna cały rok, więc myślę że i kemping też, bo i co zależy właścicielowi skoro i tak tam jest i wszystko działa, żeby nie wpuścić ludzi na pole kemopingowe. Na 99 % jestem, pewien że działa przez cały rok.

A tu zapodaję link: http://www.stadninabialogora.pl/

 

P.S.

Znam właściciela - super człowiek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białogórze jest camping

p7w9eo89drzks6xv.jpg

z pewnością czynny od początku maja do końca września. Ale chyba nie o tym pisze Maciej. Na tym campingu w lipcu ubiegłego roku wyznaczyli sobie spotkanie członkowie i sympatycy klubu caravaningowego Kompas z Sosnowca. Przybyło 7 załóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szeroki odzew. Teraz tylko przyczepę wystarczy (hihihi) kupić i można grzać... No właśnie, widziałem w komisie tą złączkę na butlę - chyba mniejsza niż "nasze" . Dzięki i za tą informację :) A co do "celowości" - po prostu lubię morze niezależnie od pory roku :), nawet jak teraz, ...jesienią he he he :ok:

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.