Skocz do zawartości

Urwane koło


pawelptak

Rekomendowane odpowiedzi

Łódź, dn. 08.03.2010

 

Imie nazwisko

 

 

adres

 

 

 

 

.............................................................

/oznaczenie zarządcy drogi/

 

.............................................................

/adres/

 

.............................................................

 

 

 

Wniosek

o wypłacenie odszkodowania

 

Wnoszę o wypłacenie odszkodowania w wysokości ....................... zł tytułem naprawy szkody wyrządzonej przez dziurę w jezdni na ul. Gładkiej 25

U Z A S A D N I E N I E

 

Dnia 25.02.2010. roku o godzinie 17 poruszałem/ się pojazdem marki Volkswagen model transporter

o nr rej. XY 12345. W pobliżu szkoły wpadłem w dziurę, której nie byłem w stanie zauważyć a tym bardziej ominąć. Po tym wydarzeniu została natychmiast wezwana policja. Funkcjonariusze stwierdzili, że nie było możliwości zapobiegnięciu zdarzeniu, jak również całe zajście nie było spowodowane nadmierną prędkością pojazdu – do zdarzenia doszło przy prędkości 30 km/h

 

Dowód:

Protokół policji / straży miejskiej do wglądu w komendzie miejskiej policji (nie otrzymałem od funkcjonariuszy)

 

W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy następujące części w samochodzie:

1. felga prawa przednia (strona wewnętrzna)

2. końcówka drążka

3. rozwarstwiona opona

4.

do powyższej naprawy musiałem ustawić zbieżność kół

Koszt naprawy wynosi ....................... zł.

 

 

 

 

Mając powyższe na uwadze – wnoszę jak na wstępie.

 

 

 

............................................

/data i podpis wnioskodawcy/

 

 

Załączniki:

1. Kserokopia Prawa jazdy wnioskodawcy

2. Kserokopia dowodu rejestracyjnego

3. kserokopia protokołu policji/straży miejskiej

4. fotografie miejsca zdarzenia

5. fotografie uszkodzeń

6. szkic określający przebieg zdarzenia i przyczyny uszkodzenia

7. szkic określający kształt i rozmiary przeszkody

8. oświadczenie świadków

9. kosztorys naprawy / rachunki za naprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zarzadcy drogi.

do mnie przyjechala po 1,5h, ale wpadlem w dziure pod miejscem przybycia, wiec sie nie nudzilem. zadnej notatki od nich nie otrzymalem, dzis wysylam list, pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca tak to pismo winno wygladac - piszesz do urzednikow i musisz pisac jak oni, musisz sie na cos powolac - tzn podstawa prawna scislej biorac art i paragraf dotyczacy odpowiedzialnosci za szkody wg KC lub dotyczacy utrzymania drogi zgodnie z wymogami... :hej:

zawierasz jeszcze klauzule iz w przypadku braku woli polubownego zalatwienia sprawy w terminie powiedzmy 14 dni wystapisz na droge sadowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że Hitlerwagony to mocne samochody, a tu patrz pan szajs !

Ponadto Obywatel nie dostosował prędkości do warunków na drodze koło szkoły!

Gdybyśta Łobywatelu dali w rurę, to byśta przelecieli nad dziurą i nie byłoby szkody, ino co najwyżej byśta kogo rozjechali.

A tak swoje państwo sądami straszycie, jakby ono było co winne!

Państwo nic nie winne: ani dróg, ani dziadostwa, ani bezrobocia ino obywatele winni płacić podatki patriotycznie i morda w kubeł.

 

Swoją drogą dzięki za druk do wypełnienia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam lowiliscie kiedys na tych stawach??Zlowiliscie tam jakas rybe??Pytam sie poniewaz znajduja sie blisko domu i nie wiem czy warto tam lapac. Moja konkretna zdobycza na tych stawach to wzdrega 30,5 cm.Dodam jeszcze ze te satwy znajduja sie kolo ulicy Glogoskiej.Prosze o odpowiedz.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze te satwy znajduja sie kolo ulicy Glogoskiej.Prosze o odpowiedz.

 

POZDRAWIAM

 

no i nikt nie odpowiedział :hehe: kto to wie? być może już są takie dziury w których pływają takie wzdręgi :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.