Skocz do zawartości

przyczepka namiotowa.


1stefan1

Rekomendowane odpowiedzi

witam,jako nowy przywitałem sie ,ale jeszcze raz serdecznie witam wszystkich.Bardzo prosze o rade doświadczonych w temacie j/w.Jak do tej pory razem z rodzina spędzalismy czas wolny na kempingach w namiocie,znam dobre i złe stony takiego bytu,więc zastanawiam się nad zakupem przyczepki.Myślałem o skorupie lecz finanse mnie mocno ograniczaja a za małe pieniądze to raczej nic dobrego sie nie kupi.Więc wymysliłem że alternatywą mogła by byc przyczepka namiotowa np.

 

http://www.allegro.pl/item932981355_przyczepa_namiotowa.html

lub

http://www.allegro.pl/item942940415.html

 

ceny raczej znośne,ale mogłoby byc taniej.jest jeszcze możliwośc zakupu podobnej lecz nie rejestrowanej.Przyczepa z krajów Beneluxu,ale obawiam się że mogą byc problemy z rejestracja,a może i nie?może ktos mi podpowie jak się to ma przy rejestracji takowej,(ponoc brak dokumentów)czy trzeba zrobic badania itd?czy rejestrowac jako SAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to taki pół środek . Osobiście ciągam NIEWIADÓW i jestem zadowolony . Do tej kwoty co podałeś linki niewiele trzeba dołożyć i kupić coś właśnie z Niewiadowa . Bajerów w niej nie znajdziesz ,ale zapewniam że to lepsze rozwiązanie niż przyczepa namiotowa

co do przyczep bez dokumentacji , chyba nie uda się tego przejść .

jakiś Kolega opisywał tu swoje perypetie z tym związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim skromnym zdaniem na taki sprzęt to szkoda zachodu.

Ponieważ musi się w tym niewygodnie spać wywnioskowałem ze zdjęć, to już lepszy duży namiot Np. z Legionowa i do namiotu dokupić przyczepkę towarową i zapakować się na ful.

Jeździłem tak przez 4 lata zanim nie kupiłem przyczepy i było ;)

Więc poczekaj morze trochę i uzbieraj na porządną ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 12 lat z bardzo dużym namiotem ;) , miałem do tego przyczepkę towarową 1,2 x1,5m i pakowanie bylo ok, ale:

to nadal jest namiot, klopoty te same co z malym , a nawet większe . Duży problem gdy chcesz zwinąć wszystko a jest mokro. Trzeba to gdzieś wysuszyć potem, masz gdzie?

" ;) Cycepka byle jaka to zawsze cycepka"

 

[ Dodano: Sob 06 Mar, 2010 08:53 ]

Jeszcze jedno:

do tego wynalazku musisz doliczyć koszt zakupu niezbędnego sprzętu np, materacy, śpiworów, lodówki turystycznej itp..., a cycepka tego nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację,jeździliśmy z dużym namiotem z 20 lat.

Ta przyczepka namiotowa to nic innego jak namiot, tyle tylko że izoluje od podłoża.

W przypadku złej pogody i zimna w środku będzie tak samo jak w namiocie.

Lepsza mała cepka niż namiot, napewno przy małym łucie szczęścia znajdziesz coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1stefan1,Mam taką na sprzedaż z kuchnią i lodówką,jak chcesz zadzwoń zdjęcia wyślę Ci meilem.Nie porównujcie przyczepki namitowej z namiotem,rozkładanie 20min,spanie wysoko nie na ziemi,dużo schowków,mam swoją 2 lata,super na szybkie wypady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znajomego, który po wielu latach jeżdżenia z namiotem, kupił taką przyczepkę i jest w siódmym niebie.

Ponieważ musi się w tym niewygodnie spać

Śpi się bardzo wygodnie.

problem gdy chcesz zwinąć wszystko a jest mokro

Tu jest rzeczywiście problem, chyba że masz gdzie suszyć po powrocie do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cieplej , jak w namiocie , spanie wygodne , łatwo się rozkłada , dużo różnego rodzaju schowków, miejsce na kuchenkę , osobiście poleca, ( miałem podobną do tej z 1 linku i byłem bardzo zadowolony) . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym namawiała,ale dlaczego piszesz, że :

lodówkę, czego w przyczepie namiotowej na wyposażeniu nie znajdzie.

znajdzie, a jak nie, to dokupi, bo jest dużo miejsca na postawienie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaola, piszesz to z przekory, czy naprawdę nie widzisz różnicy w biwakowaniu w przyczepie camp i namiotowej?

Idąc Twoim tokiem myślowym, do przedsionka namiotu też można wstawić lodówkę i kuchenkę, bo jest tam przecież dużo miejsca i wtedy po co kupować przyczepę namiotową?

Tylko jaką lodówkę można tam wstawić, na pewno nie tak funkcjonalną jak 12/230/gaz, która jest w przyczepie.

Mieszkam sobie nieraz pół lata w dzikich miejscach, łowię sobie rybki i przyczepa zapewnia mi w miarę cywilizowane warunki. Ciepło w chłodne noce, sucho, zimne piwo z lodówki, tylko ryby coraz słabiej biorą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elaola, piszesz to z przekory, czy naprawdę nie widzisz różnicy

 

piterek, widzę różnicę i to ogromną, ale 1stefan1 pisze,że nie dysponuje funduszami na zakup porządnej przyczepy. Ja gdybym chciała zmienić namiot /od którego też zaczynałam/ wolałbym przyczepkę namiotową, niż starą wymagającą nakładów "normalną" przyczepę. Jak pisałam, moi znajomi taką mają, spędziłam w niej wiele godzin

i naprawdę mi się podoba. Mają w niej lodówkę 12/230/gaz . Ja mam Niewiadówkę i swoją lodówkę, przy dłuższym pobycie również wystawiam do przedsionka. Tak samo kuchnia jest przeniesiona na zewnątrz. Zapewniam Cię, że jest mi tak wygodnie.

W tej przyczepie namiotowej, którą znam, sufit jest z jakiejś tam płyty, a ściany z bardzo grubego materiału / drelichu? / . Jest normalne spanie, stolik, półki, schowki na różne rzeczy.

Uważam, że ta przyczepa również zapewnia, jak piszesz, cywilizowane warunki w porównaniu do namiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem z przyczepką namiotową

plusy

- mała waga, auto nie jest tak obciązone jak z przyczepą kempingową

- chodzisz wyprostowany w namiocie, nie śpisz na ziemi

- szybko się rozkłada

- schowki, kuchnia

minusy

- jak złożysz mokrą jak najszybciej trzeba wysuszyć

- nie pośpisz w drodze (na stacji lub parkingu)

- przy długotrwałych opadach może przecieknąć

- brak ogrzewania

ja ze swojej byłem bardzo zadowolony

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozważałem taki zakup jako tzw. przejściowy, ale doszliśmy do wniosku,że jest to połączenie wad namiotu i przyczepy w jedną całość. Mieszkasz dalej w namiocie który wymaga rozkładania, składania i suszenia a w transporcie masz ogon, który wymaga dodatkowych opłat, większe spalanie i mniejsze prędkości przelotowe.

Reasumując, wg mnie (nas) albo podróżować z namiotem albo z przyczepą byle nie z przyczepą namiotową.

 

P.S. Podobnym połączeniem wad samochodu i motocykla jet quad. Czyli stoisz w korku jak samochód a do tego pada ci na głowę jak na motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.