Skocz do zawartości

Po zakupie przyczepki... :)


Prorok78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Moj pierwszy post na forum wiec tym bardziej witam bardzo serdecznie :brawo:

Stalem sie niejako z przypadku wlascicielem przyczepki Dethleffs Nomad - niestety nie znam jeszcze dokladnego modelu - ale z tego co widze na zdjeciach i co widzialem w momencie zakupu to prawdopodobnie jest to 390... w kazdym razie 4-osobowa z masami odpowiednio 800 i 1000 kg...

 

Przyczepka zostala kupiona poczatkowo w celu zupelnie innym niz jej przeznaczenie - bedzie sluzyc panom budujacym moj domek pod miastem ;) - ale po 'pierwszym kontakcie' juz wiem ze po zakonczeniu budowy bedzie umyta, odnowiona i pojedzie na wakacje :(:ok: No coz.. chyba zlapalem bakcyla... a w kazdym razie zaczynam lapac :( Z ciagnikiem nie ma problemu - autko ma w dowodzie wpisane 2 tony (z hamulcem) :(

 

Generalnie mam pytania dwa ;) - po 1 - poprzedni wlasciciel wykastrowal wnetrznosci toalety i w tym 'pomieszczeniu' urzadzil sobie zgrabna szafeczke z polkami :niewiem: Ja bede chcial przywrocic stan poprzedni ... znaczy uruchomic toalete i umywalke ponownie - problem w tym ze nie mam tych 'wnetrznosci'... gdzie i za ile (orientacyjnie) mozna je zdobyc, i gdzi emozna zdobyc jakas dokumentacje z opisem jak to ma wygladac w orginale?

Poza tym jednym felerem przyczepka jest w super stanie, dobrze pachnie w srodku, nie ma zaciekow jest szczelna i piekna :) Panowie juz maja zapowiedziane w umowie ze z przyczepki moga korzystac ale odpowiadaja materialnie za jej stan i ewentualne zniszczenia wiec raczej bedzie ok a poza tym to sprawdzona ekipa wiec sie nie boje :ok:

 

Pytanie mam tez drugie - gdzie w okolicach krakowa (lub w krakowie) mozna podjechac na przeglad z przyczepka ? Ale nie chodzi mi o ten obowiazkowy do dr, tylko taki porzadny gdzie mi sprawdza stan przyczepki powiedza co trzeba zrobic, sprawdza instalacje itd...??

 

Jeszcze jedna sprawa - autko ma hak zamontowany fabrycznie, oczywiscie wbity w dowod.. Ale nigdy z tym hakiem nie jezdzilo (znaczy nie uzywalo go) :-] Kula jest oslonieta takim gumowym kondonikiem. Po jego zdjeciu widac gladka powierzchnie kuli, ale kompletnie sucha - bez zadnego smaru, i lekko pokryta takim luznym rdzawym pylem... Czy mam jakos to czyscic tak zeby hak blyszczal czy moge uzywac takiego ? Smarowac czy nie ? I w koncu gdzie w krakowie moge zrobic przeglad haka ? I znow nie taki do dr, tylko konkretny gdzie mi sprawdza srednice kuli, mocowania, sroby itd.. wolalbym go nie urwac z powodu np podrdzewialej sroby mocujacej ;)

 

Dzieki wielkie

Dzieki sliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chcesz dobrze sprawdzić przyczepę pod względem technicznym w okolicach Krakowa to polecam firmę mojego znajomego "Goliat" w Andrychowie, zajmuję się Campingami i Camperami więc w wyposażeniu łazienki też Ci pomoże. Jeśli chodzi o Twoją kulę to należy ją wyczyścić i dobrze nasmarować (pod warunkiem że twoja przyczepa ma zwykły zaczep kulowy a nie z AKS ).

 

 

Pozdrawiam

Ariel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź wita :niewiem:

Odnośnie kuli haka ,jeżeli zaczep przyczepy jest ze stabilizatorem toru jazdy kula musi być sucha ,nie można smarować ,ponieważ zaczep straci właściwości stabilizujące tor jazdy :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus witaj

 

gdzie w okolicach krakowa (lub w krakowie)

Pamer - za Skawiną kilka km w stronę Oświęcimia

link i moją opinię o tym serwisie masz w wątku o serwisach

'wnetrznosci'... gdzie i za ile (orientacyjnie) mozna je zdobyc, i gdzi emozna zdobyc jakas dokumentacje z opisem jak to ma wygladac w orginale

oryginały będzie chyba trudno zdobyć, dokumentację może odezwie się ktoś z taką przyczepą, lub serwisy Ci pomogą, zawsze też można zrobić wersję uproszczone czyli jakąś umywaleczkę podpasować i wc przenośne kompaktowe wstawić, nie będzie to tak jak orginał ale swoje funkcje spełni.

Na Allegro też niejednokrotnie bywają kawałki łazienek używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze zapodam :niewiem: Tylko ze w weekend zakup odbyl sie troche na wariackich papierach, przyczepka jest pod krakowem a ja z powrotem we wroclawiu :brawo: Ale tesc bedzie ja przestawial w ciagu kilku dni i ma zdjecia porobic :ok: Wtedy na pewno sie pochwale :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd stanu technicznego teraz (przed sezonem)

 

Popieram w 100%,

najazdy na serwisy ( i co za tym idzie terminy wyk. usług) zaczynają się zwykle w końcu kwietnia przed pierwszo-trzecio majowym weekendem, a apogeum osiągają przed rozpoczęciem wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie każdy będzie się z taką przyczepą "pieścił" a jak się coś robi na szybko to się to robi do du....

 

A z tym się akurat nie zgodzę, nie chodzi o to aby się pieścić ale aby rzetelnie wykonac usługę którą zleca klient a z tego żyje serwis.

Szanujący się serwis raczej wyznaczy dalszy termin niż spapra na szybko lub wykona rzeczy niezbędne mające wpływ na bezpieczeństwo i poinformuje klienta który naciska na termin o niewykonaniu błachostek np. mających wpływ tylko na wygląd czy komfort.

 

Miewałem tak że w serwisie XYZ uprosiłem przegląd czy naprawę "na ostatni gwizdek" i raczej nie było problemu aby w konstruktywnej rozmowie z obu stron ustalić że robimy rzeczy konieczne a pozostałe drobiazgi pomijamy lub wykonamy w dalszym terminie.

Cóż dla mnie to właśnie jest cecha profesjonalizmu i rzetelności serwisu i do takiego serwisu można mieć zaufanie.

Wręcz rzetelny i profesjonalny serwis powinien klienta uświadamiać co trzeba zrobić koniecznie a czego się nie musi od razu.

 

Aczkolwiek różni macherzy się zdarzają, tym szybkim i stosującym skróty numer przechodzi tylko raz, później klient omija ich szerokim łukiem pól biedy jeśli te skróty stosują w rzeczach mało istotnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz szczęście do dobrych serwisów

Cieszy jednak fakt że jak sam piszesz są :-)

 

Chyba mam, może też dlatego że skreślam niektóre serwisy od razu po wstępnym bełkocie a nie konkretnej rzeczowej gadce. Albo kasuję pacanów machających laptopem z fejsem owiniętym izolacją i usiłujących skasować 50zł za wetknięcie wtyczki do OBD2 i poopowiadanie bajek, paru już się na mnie nacięło jak z np. VAG'a nie umieli wyciągnąć potrzebnych informacji - po prostu pokazałem jak je wyciągnąć ale za to nie wyciągłem później z kieszeni nic.. (to o samochodowych)

 

Jeśli chodzi o serwisy przyczep - fakt miałem farta trafiłem praktycznie od razu do właściwego . Podobnie z zakupami campingowo przyczepowymi mam wytypowany sklep w którym cenię sobie miła, fachową obsługę nie wciskającą mi najdroższych hitów, gdzie znajduję zawsze konstruktywne rozwiązania na miarę swojej kieszeni i w którym bez problemów sprowadzą mi potrzebny drobiazg kosztujący np. 13zł.

Pisze tak pokrętnie bo mam też taką zasadę iż nazwy firm/namiary mogące stanowić reklamę podaję tylko wtedy gdy ktoś o to prosi, lub zamieszczam moje opinie w odpowiednich wątkach.

 

Wracając do pomocy z łazienką dla Proroka78 - Ziomale z zakrętu "Pokręconej ulicy" w Kraku do tablicy najuprzejmiej proszę :-) widzę Was na forum może Wy coś wydumacie ciekawego w sprawie tej łazienki albo choćby kierunek wytyczycie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.