Skocz do zawartości

Pole/kamping/agroturystyka rejon Kaszub- szukam


marcin traker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam na Kaszubach "miejsca" na urlop z przyczepą z 4 os.rodziną .Nie byłem na Kaszubach ok 4 lat i mam już pewnie nie aktualne wiadomości. Chciałbym takie miejsce w którym nie ma "przemarszu wojsk" ma być w miarę kameralnie, spokojnie, niestety muszę mieć prąd :bukiet: ,jak będzie prysznic to :hehe: {nie lubię ciaprać w przyczepie}Lubię też pomoczyć kija.Jeśli ktoś ma jakieś miejsca ,które podpadają pod moje "wymagania" to czekam na odzew, bo mimo wykorzystania "szukajki"nie znalazłem tego co by mi spasowało :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka lat temu zupełnie przypadkowo trafiłem w ramach włóczęgi z przyczepą po Kaszubach na kemping w m. Wdzydze Kiszewskie nad jez. Wdzydze. Kemping nad wodą, sanitariaty przyzwoite, przyłącza prądowe dla każdego, bar i sklepik na terenie ośrodka. Spokój i cisza. Dla wędkarzy łódki, dla żeglarzy żaglówki, dla dzieci rowery wodne. Może tam jeszcze nie byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam na Kaszubach "miejsca" na urlop z przyczepą z 4 os.rodziną .

Jeśli nie masz wymagań co do luksusowych sanitariatów i wystarczają ci one dość w niskim standardzie należy podkreślić że czyste, to mogę polecić Ci camping prowadzony przez moich przyjaciół, jest to camping Gołuń nad jeziorem o tej samej nazwie. położony w kompleksie Jezior Wdzydzkich tu trochę fotek.

Niestety nie wiem czy będzie on funkcjonował w obecne wakacje zarówno Irena jak i Janek trochę mają kłopoty ze zdrowiem i nosili się z zamiarem sprzedaży campingu.

Prosze nie traktować mojego posta jako reklamy (choć linkiem kieruję ewidentnie do reklamówki, którą kiedyś zrobiłem), moim zamiarem jest odpowiedź na prośbę Marcina o informację dot. campingów na Kaszubach, a najłatwiej było mi pokierować do fotek już wiszących w necie.

Camping Gołuń jest ogrodzony, strzeżony całą dobę, można podłączyć prąd, bywam na tym campingu praktycznie corocznie. Ludzie b. fajni od lat, rodziny z dziećmi, czasem trochę młodzieży, cisza, spokój, bezpieczeństwo bezwzględnie przestrzegane.

W okolicy również kilka super leśnych pól namiotowych, moje ulubione to pole nad jez Strupino, ok. 4km drogi przez las od najbliższych zabudowań.

To tylko tak informacyjnie (nie podpada pod kryteria Marcina, choć mnie osobiście pasuje) , na polach leśnych z obiekt ów cywilizacyjnych tylko "sławojka" zabytkowa i też muszę podkreślić czysta oraz kontener na śmieci, woda pitna dowożona Żuczkiem codziennie.

 

Jeśli chodzi o Wdzydze Kiszewskie, camping a właściwie stanica wodna (kiedyś adres: www.wdzydze-stanica.pl ale obecnie nie mogę wejść na tę stronę) to też dość fajny camping.

Jeśli chodzi o standard to średni, trochę problem z miejscem w cieniu.

Nie mogę niestety w pełni go ocenić gdyż zawsze bywam w w/w Gołuniu gdzie odpowiada mi to że od 20 paru lat praktycznie tak samo pustawo, cicho i spokojnie.

 

Same Wdzydze są trochę bardziej ruchliwe i więcej ludzi to normalne, więcej atrakcji turystycznych np. piękny skansen wsi kaszubskiej, większe zaplecze dla wodniaków.

 

Bynajmniej nie chcę namawiać na żaden z w/w campingów, (głupio mi trochę bo piszę również o o campingu przyjacół) zawsze możesz podjechać na Gołuń i na Wdzydze zobaczyć i wybrać - odległość to raptem ok 4km

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o rej Jez. Wdzydzkich - w miarę swoich wiadomości służę pomocą, proszę o pytania.

 

Camping Gołuń działa i zaprasza w tym roku również.

Ja będe w Gołuniu 29-07 do 01-08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wdzydze znam ale pola nie kojarzę tomano, jeśli masz jakieś www lub inny namiar to byłbym zobowiązany :bukiet:

 

Prosisz i masz: www.campingabc.tp2.pl

Potwierdzam słowa smoka wawelskiego odnośnie skansenu we Wdzydzach: kawał historii, świetnie utrzymane budynki mieszkalne, szkoła, młyn itd. Zaliczenie obowiązkowe!

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wybieram się tego lata na Kaszuby i szukam fajnego campingu. Znalazłam pole namiotowe "Stolemek" w Ostrzycach, w Borsku "Leśna przystań u Joli" nad jeziorem Wdzydze, camping 181 koło Chmielna Tanowa. A dopiero na miejscu okaże się gdzie jest fajnie, nie wszyscy mają takie same upodobania. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2006 r. byliśmy z namiotem w miejscowości Zawory, kemping cichy, spokojny, bardzo czyste toalety i prysznice. Kemping jest niewielki, ale ma wszystko co potrzebne, jak już mówiłem WC, prysznic, mały plac zabaw dla dzieci, do plaży około 50 m można wynająć rower wodny lub inne pływadełko. Wieczory można spędzić w bardzo fajnym barze na terenie kempingu z pięknym widokiem na jezioro. Informacja dla "smakoszy" złocistego :bukiet: w tym barze serwują m.in piwo z własnego browaru, niepasteryzowane, zawsze świeże po prostu niebo w gębie :hehe:

Sklepy restauracje w oddalonym około 7 km Chmielnie. W okolicy (50 km) wiele atrakcji turystycznych w tym dom odwrócony o 180stopni czyli stojący na dachu :hehe:

Byliśmy tam jednymi z nielicznych Polaków, goście to w większości nasi zachodni sąsiedzi i mieszkańcy krainy kwitnącego tulipana.

Tu masz namiary: http://www.noclegipolska.com/wczasy_Zawory_noclegi_hotele_turystyka2.html

http://www.tamowa.agrowakacje.pl/ to jest ten kemping.

post-122345-imported-6e407cba-5781-4055-9f97-e226b7774295_thumb.jpg

post-122345-imported-c055709f-cdf1-4042-b438-0b90e1bcb1cc_thumb.jpg

post-122345-imported-8d021abb-c4d5-49c7-ad59-839c1e521754_thumb.jpg

post-122345-imported-1219d09c-1957-41dc-8b0b-6b257aa51b37_thumb.jpg

post-122345-imported-1cf7b7f2-2ac2-4457-8c1a-6705c5efe1d3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas ostatnich wakacji trafiłam dosłownie na super camping w Charzykowach (ok. 10km od Chojnic) w sumie są to jeszcze Kaszuby

http://www.agroturystykaparadise.pl

 

Blisko do Borów Tucholskich, Piękne jezioro, a co samego campingu położony jest przy samym jeziorze. Po wyjściu z bramki po przejściu przez drogę rowerową jesteśmy na brzegu jeziora :hehe: Wokół jeziora ciągnie się piękna droga rowerowa po której prócz kolarstwa zauważyłam że często ludzie jeżdżą na rolkach deskach itd :hehe: jakiś kilometr dalej jest plaża miejska i piękna przystań jachtowa :hehe: przy plaży przyjemna pizzeria z tanią i dobrą pizzą :hmm: z campingu do najbliższego sklepu jest około kilometra. W ośrodku jest restauracja i mały sklepik. toalety i łazienka czyściutkie i zadbane :ee:

:bukiet:

 

Generalnie polecam :ok: sama odpoczęłam tam w 3 dni po tygodniowym wysiłku zbierania truskawek :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie można poznać Kaszub z dystansu, z zewnątrz - na Kaszuby trzeba przyjechać."

 

Dla zachęty jeszcze kilka atrakcji turystycznych na Kaszubach

 

  • # Skansen Wsi Kaszubskiej - Wdzydze Kiszewskie
    zał. w 1906r, obecnie 22ha. Chaty, dwory, szkoła, kuźnia, wiatraki, kościół, budynki gospodarcze oraz warsztaty rzem. – od XVII do XX wieku.
    # Skansen Parowozownia - Kościerzyna
    stare parowozy, lokomotywy, wagony i inne urządzenia kolejowe.
    # Farma strusi - Garczyn
    pierwsza w Polsce hodowla strusi zał. w 1993 roku. Ponad 100 szt. strusi. Zwiedzanie i możliwość zjedzenia jajecznicy ze strusiego jaja.
    # Rezerwat Kamienne Kręgi - Odry
    Cmentarzysko Gotów i Gepidów. Kurhany i kamienne kręgi a w miejscowości Odry muzeum z wykopaliskami z cmentarzyska.
    # Prywatny Ogród Botaniczny - Gołubie Kaszubskie
    Założony. w 1972 roku, pow. 2 ha, ponad 4000 gat. roślin z całego świata w tym 130 gat. prawnie chronionych.
    # Wieża widokowa - Szymbark/Wieżyca
    Na Wierzycy (329m n.p.m.), wieża widokowa im. Jana Pawła II o wys. 35 metrów, można oglądać piękną panoramę Kaszub.
    # Najdłuższa deska świata - Szymbark
    Deska z iglastego drzewa daglezji o dług. 36,83 m. i wadze 1100kg , wpisana do Księgi Rekordów Guinessa
    # Odwrócony Dom - Szymbark
    Dom stojący na dachu, ciekawostka do zwiedzania, mamy uczucie jakby świat się odwrócił "do góry nogami"
    # Muzeum Hymnu Narodowego - Będomin
    W dworku z początku XVIII wieku, tu urodził się Józef Wybicki,doskonała lekcja historii dla każdej Polki i każdego Polaka
    # Zamek Krzyżacki - Bytów
    zamek z XIVw. Część zamku to rekonstrukcja z czasów średniowiecza, parter to Muzeum Kaszubskie z bogatą ekspozycją historii i narzedzi używanych na Kaszubach
    # Akwedukt - Fojutowo
    Skrzyżowanie rzek a ściślej Czarnej Strugi płynącej dołem i przepływającego nad nią Kanału Brdy
    # Elektrownia Struga - Soszyca
    Najstarsza w Europie czynna elektr. wodna, turbina z 1896 r pracująca do dziś i dwie ponad stuletnie, najstarsze na świecie działające żarówki węglowe.

 

Polecam zobaczenie tych atrakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byliśmy w Drzewiczu, bardzo fajne pole, opisywałem je na tym forum.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5091

przenieśliśmy się tam po kilku dniach pobytu na kempingu "Półwysep Lipa" który to z kolei odradzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew :hehe: jeśli kto ma jeszcze jakieś ciekawe miejsca to czekam na dalsze propozycje ,mogą być trochę bardziej na północ od linii Kartuzy- Bytów

 

[ Dodano: Nie 28 Lut, 2010 11:07 ]

Daniel DJR, witam dzięki za namiary na fsilkowo rozmawiałem dziś z właścicielem ,ale jeśli mógłbyś mi sam parę słów od siebie napisać na temat tego miejsca np. lokalizacja ,jak tam dojechać [na www niema adresu],jaka woda w jeziorze [przejrzystość] oraz ogólnie jaka atmosfera itd :D

 

[ Dodano: Nie 07 Mar, 2010 13:11 ]

był ktoś może tu-http://www.koziolkowo.pl/ z opisu na stronie i ze zdjęć wygląda to całkiem fajnie

 

[ Dodano: Nie 04 Kwi, 2010 13:05 ]

dzięki za odzew :hehe: jeśli kto ma jeszcze jakieś ciekawe miejsca to czekam na dalsze propozycje ,mogą być trochę bardziej na północ od linii Kartuzy- Bytów

hallo ,czyżby nikt nic nie miał/nie był nigdzie w tym rejonie :(:hehe:

 

[ Dodano: Pią 06 Sie, 2010 21:28 ]

bylem na urlopie we Fsilkowie i mogę polecić :?:D:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

hej

wraca temat poszukiwań nowego miejsca na letni urlop

moje wymagania dalej jak w 1ym poście ,czyli spokój, cisza, czysta woda, natura ,małe zagęczszenie na polu i cisza nocna od powiedzmy 24h a nie jak na mazurach w weekend muza z bagażnika z oczywistym wkorzystaniem subwoofera ,przy tym w przycepie czuje się człowiek jaby siedział w bębnie na koncercie :mlot:

niestety niektórych zakątków w necie niemożna znależć,wiele właścicieli niemając własnych www korzysta z usług różnej maści portali na których ich oferta nie zawsze trafia do zainteresowanych kłientów i tu przykład niech ktoś spóbuje znależć pole/kemping Piaseczno{k.Czaplinka} ,wszędzie tylko Wajk wychodzi lub w ogóle jakieś inne miejsca w pl i dopiero gdy wpisze się dokładny adres www.piaseczno16.pl.tl znajdziemy miejsce, które sąsiaduje z Wajkiem a dla mnie jest od niego o wiele lepszą opcją bo stanie tuż nad wodą a ta czysta i ciepła, zero tłoku, gospodarz spoko, cisza i spokój  no i ten ser prosto od "krowy" ... o kolorycie tego miejsca długo można by pisać

fsilkowo i w/w piaseczno naprawdę bardzo mi pasują ,ale uważam ,że jeszcze śą gdzieś takie, jak dla mnie "perełki" ,które muszę odwiedzić zanim dojdzie do nich neoliberalny kapitalizm i zrobi z nich unijny market z placami dla znudzonych dzieci ,które same już bez animatora i basenu ze zjeżdżalnią  niepotrafią sie bawić  i ich rodziców co bez kafelek w kiblu i  baru z piwem nie potrafią spedzić wieczoru np patrząc na zachodzące słońce i słuchać ciszę.....mam nadzieje ,że są na forum osoby ,które rozumią o jakie klimaty mi chodzi i podrzucą mi coś nowego do wypoczynku

interesuje mnie rejon północny kraju  może najmniej mazury i ich okolice{w zeszłym roku byłem w Zgonie pomijając pogodę na którą niemamy wpływu to trochę mnie zawodło pole u Haliny , która czasem chce pójść na ilość a nie na jakość i w week ma napływ "umuzykalnionych właścicieli subwooferów, którzy w dzień śpią, budzą się wieczorem i kładą o świcie i potrafią rozbić namiot 0,5m od wody i stanąć tam samochodem prawie kołami w wodzie}

czekam na jakieś nowe propozycje

Edytowane przez marcin traker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.