Skocz do zawartości

zasłonka prysznicowa wraz z karniszem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałem dokupić jakąś zasłonkę, do prysznica coś taniego na aledrogo, mam takie prowadnice + żabki brakuje tu chyba jakiś haczyków? 

Powinny być takie jak te z załącznika? Tylko czy da się na nich przymocować jakąś tanią zasłonę? 

 

Ja kupiłem takie:

http://allegro.pl/agrafka-agrafki-do-szyny-pcv-10szt-lido-i6044509071.html

 

Bez problemu pasują do szyny dedykowanej, jak i nowo zakupionej (http://forum.karawaning.pl/topic/18951-lmc-munsterland-490k1-2002r/?p=546889). Nawet dzięki kółkom lżej jeździ.

 

Tania zasłonka wisi i trzyma się agrafki dobrze. Ale jak będziesz kupował tanie zasłonki to weź zapas - jedna zaczęła mi się od góry rozklejać na zgrzewie. 

A co do zasłonek to u mnie optymalna była by 190cm na wysokość (takich nie znalazłem), 180 deko przykrótka (ale ochrania wystarczająco). 200cm była by za długa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię same agrafki i taką zasłonę jaką ty masz, podał byś linka do nich bo widzę że mają fajne małe otworki do mocowania, chyba że mi się wydaje.

Jeszcze co do samej łazienki tam brodzik jest jakoś uszczelniany, bo nie wiem czy tego jakoś nie poprawiać silikonem zwłaszcza od strony ścian i wejścia? 

 

34e95432729e25dem.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam problem by zamontować kotarę w obecnej przyczepie. Problem taki, że żadna listwa nie podchodzi przez dość mocny spadek dachu.

2026964726_azienka.JPG.575329964c7f86ab5e472374be0ef00b.JPG

Zasłonki montowałem na haczyki, rzepy, próbowałem kilka rodzajów listew - żaden z efektów mnie nie usatysfakcjonował. Listwom brakowało elastyczności, szczególnie jak trzeba było zakręcić ją w 90 stopni.

Proszę o rady i patenty :) Co by mogło się sprawdzić w takiej łazience? Co macie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szary11 napisał:

Mam problem by zamontować kotarę w obecnej przyczepie. Problem taki, że żadna listwa nie podchodzi przez dość mocny spadek dachu.

2026964726_azienka.JPG.575329964c7f86ab5e472374be0ef00b.JPG

Zasłonki montowałem na haczyki, rzepy, próbowałem kilka rodzajów listew - żaden z efektów mnie nie usatysfakcjonował. Listwom brakowało elastyczności, szczególnie jak trzeba było zakręcić ją w 90 stopni.

Proszę o rady i patenty :) Co by mogło się sprawdzić w takiej łazience? Co macie u siebie?

Przerabiałem to u siebie w starej przyczepie. Kup 4 osobne listwy, najtańsze nakładane na haczyk i zamontuj osobno. Do tego zasłonki i działa w 100%. Oryginalnie montowana była szyna w kształcie kwadratu/koła, ale powierzchnia dotyczyła tylko miejsca bez spadku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2017 o 09:58, Voku napisał:

Kupię same agrafki i taką zasłonę jaką ty masz, podał byś linka do nich bo widzę że mają fajne małe otworki do mocowania, chyba że mi się wydaje.

Jeszcze co do samej łazienki tam brodzik jest jakoś uszczelniany, bo nie wiem czy tego jakoś nie poprawiać silikonem zwłaszcza od strony ścian i wejścia? 

 

34e95432729e25dem.jpg

ja zasłonkę uszyłem z dwóch Jyska, do tego doszyłem 2 przyssawki, aby przymocować zasłonkę do ścianki tam gdzie półka nad kibelkiem, dzieki temu nie oklejam się zasłonką podczas kąpieli, polecam    aaaaa z braku zaczepów przypiąłem na małe trytytki

Edytowane przez klosek23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 05:47, w79 napisał:

Przerabiałem to u siebie w starej przyczepie. Kup 4 osobne listwy, najtańsze nakładane na haczyk i zamontuj osobno. Do tego zasłonki i działa w 100%. Oryginalnie montowana była szyna w kształcie kwadratu/koła, ale powierzchnia dotyczyła tylko miejsca bez spadku..

Na ile dobrze rozumiem Twój pomysł to nie będę mógł przesuwać swobodnie kotary w około. Na tym by mi zależało.

Po dalszych przemyśleniach szyny zamocuje prawdopodobnie do ściany. Nie będę się dzięki temu męczył z obłym kształtem dachu. Zasłonki dotne i dopasuje do zmiennej długości tak by pasowały względem brodzika. I na dół dam magnesy by dociążyć i zminimalizować klejenie się do ciała. 

Taki plan. Teraz poszukiwanie szyn z zakrętami. Jak wypali pomysł to się pochwalę ?

Chyba, że znajdę drążek Mocowany tylko w jednym punkcie :hmm: To by mogło też się sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, w79 napisał:

Napisz do Knausa, przecież podobne rozwiązania są stosowane do dzisiaj. 

Oni robią tylko osłonę na drzwi. Przynajmniej tylko takie rozwiązania widziałem. Na patent 360stopni nie trafiłem przy takim dachu. 

Znowu jestem przy haczykach jakie mam. Kotarki wzbogacę o magnesy i tak chyba będzie. Myślę i kombinuje dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szary11 napisał:

Oni robią tylko osłonę na drzwi. Przynajmniej tylko takie rozwiązania widziałem. Na patent 360stopni nie trafiłem przy takim dachu. 

To jest rozwiązanie z Knausa

DSC_5089.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Michał kup dowolne szyny plastikowe, mogą być do firan nawet. Na gorąco lekko ukształtuj do obłości sufitu, można zrobić nawet wzorzec tych obłości z podgietego płaskownika stalowego. Żeby nie zgubić szpary przy gięciu włóż np. linkę hamulca rowerowego. Firankę z ciężarkami docinać do wysokości. Musi się dać.

 

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.