Skocz do zawartości

Via Baltica 2010 Litwa>Łotwa>Estonia


Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam plan w tym roku w czerwcu udac sie na 2 tygodniową trasę do Estoni przez Litwę i Łotwę droga zwaną Via Baltica!

http://review.w-europe.org/img/5/2/map.JPG

 

chciałbym dotrzec aż do Talina mam nadzieję że 2 tygodnie wystarczą!

 

mam prośbę do tych którzy tam byli i do tych którzy chcieli by dołączyć do caravany Via Baltica.

macie info na temat Campingów w okolicy Vilna , Talina i Rygi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tematu o wilnie i litwie. niedawno ktos podał link do forum kamperow - super miejsca, zarówno do zwiedzania jak i noclegi.

ja osobiście zwiedziłem litwe jeszcze baz przyczepy, ale za to starym fiaciekiem CC 700, i z mniej znanych miejsc polecam trasę i zabytki przy tej trasie - a mam na mysli trasę Kowno - Kłajpeda - naprawdę super !!

teraz planuje podróż już z własnym domkiem do Estonii ktora mnie juz od dawna pociąga. po psotach w w/w temacie planuje rozbić się na wyspie i wędrowanie rowerami oraz wycieczkę do Tallina.

odległości nie sa duże - w brew pozorom.

Powstrzymuje mnie jedynie zmartwienie że mój synek może być za mały na takie 2 tyg. wakacje - latem będzie miał 1,5 roku.

 

Proponował bym ten tema przenieść do tematu - Łotwa Estonia (czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też w czerwcu (ok 22) jadę do Taillinn i dalej do Finlandii. Może część drogi razem?

Trasę mam już opracowaną, nocleg blisko Wilna też (miejsce polecane na forum).

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój plan jest taki:

Wyjazd ok. 21 czerwca wieczorem z Kielc i pierwszy nocleg w Trokach koło Wilna, następnie za Rygą mam namiary na dwa fajne kempingi i w razie potrzeby lub chęci można się tam zatrzymać, albo dopiero koło Tallinn ok. 120 km w stronę Petersburga też polecany camp. Jak wrócę do domu to podam ich nazwy. Tam kilka dni nad Zatoką Fińską. kolejny cel to Finlandia i okolice wysp Alandzkich. Mile widziane również stanie na dziko.

Jadę z żoną i 10 letnią córką.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko!

ja myslałem żeby tylko do Talina ale korci mnie ta Finlandia!:niewiem:

moja załoga to Ja i Nażeczona!

 

a wiesz może jak tam z tankowaniem LPG?

własnie zmieniłem holownik na Honde CRV a że pali 11l Pb to zakładam Cyklon B bo relatywnie taniej wyjdzie!

im dalej od PL to słyszałem że cienko z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z LPG nie jestem zorientowany.

Jeśli myślisz o Tallinn to możemy tylko pokonać trasę razem (zawsze to bezpieczniej) a ewentualnie resztę czas rozwiąże.

Zmiana planów nastąpiłaby gdyby pogoda nawaliła. My wtedy jedziemy do Bułgarii przez Transylwanię - ponoć piękna okolica

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Litwy to LPG dostępne jest tak samo jak u nas, czyli wszędzie.

Łotwa i Estonia - tylko czytałem - że na Łotwie bez problemu a w Estonii tylko kilka stacji w okolicach Talina, Czyli ogólnie kicha. Ale gdzieś widziałem lokalizacje stacji LPG w Estonii, trzeba by googli popytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LaMancelle, odłóż miedzy bajki gadania o jakiś problemach z milicją i grasującymi bandami. Jedynie co może zaskoczyć cywilizowanych ludzi to kontrole na granicach - tu trzeba się uzbroić w cierpliwość i spokojnie zbierać wszystkie pieczątki w kolejności znanej tylko pogranicznikom. Ale jeśli wszystkie papiery masz ok to możesz spokojnie jechać.

Pisze tu o wschodzie - Białoruś, Ukraina, Litwa,Łotwa... w Sankt Petersburgu nie byłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.