Skocz do zawartości

ŁOTWA I ESTONIA


Pawel1o

Rekomendowane odpowiedzi

jimo, Wiele Twoja złośliwa uwaga nie wniosła. Takie sprawy załatwia się na PW

 

Masz moje miejsca (campingi) gdzie nocowałem jak byłem w Estonii (nazwy już nie pamiętam skąd brałem) ROK 2004:

PEJPUS N58 59 35.0 E27 14 23.0 DO JEZIORA 100M, w lesie iglastym, bardzo blisko jeziora (prawie morza, bo nie widać brzegu z drugiej strony, poza drewnianymi WC z dziurą nie było innej infrastruktury)

OTEPAA N58 02 23.0 E26 25 37.0 FAJNY W LESIE, PARE KM. DO JEZIORA, sporo zachodnich samochodów, cicho wtedy było)

MAJAKA N57 58 27.0 E24 24 26.0 NAD SAMYM MORZEM, DOBRE WARUNKI SANITARNE, ZARAZ ZA WYDMĄ MORZE, BARDZO MAŁO LUDZI< TROCHĘ WINDSURFERÓW

TALLIN LAG N59 20 11.7 E24 35 53.9 PRZY AUTOSTRADZIE, ALE BARDZO PORZĄDNIE, czyste WC miła obsługa, w miarę blisko do centrum

TALLIN VIT N59 26 25.0 E24 22 23.0 BEZNADZIEJNY, MALY I SYFIATY (przegoniła nas z tamtąd banda pijanych rusów).

 

[ Dodano: Sro 10 Lut, 2010 21:11 ]

A teraz fotki do moich namiarów:

 


Camping OTEPAA - w drodze do Tartu

post-120126-imported-88a29f28-e644-4e97-83a2-5713d7aa72b0_thumb.jpg

 

PEJPUS - tam było fajnie

post-120126-imported-3fd48412-0cbb-4cbe-b75a-97c9e40ce4dd_thumb.jpg

 

PEJPUS cd

post-120126-imported-5af69c73-450d-4eaf-90ea-b29d4182ac23_thumb.jpg

 

TALLIN VIT - SYF nad SYFY ostrzegam, tylko jako miejsce awaryjne

post-120126-imported-38965266-f24e-43d2-a5e2-96aef6af5565_thumb.jpg

 

TALLIN LAG

post-120126-imported-0525e836-abbb-448a-a991-95564b9587ab_thumb.jpg

 

TALLIN LAG

post-120126-imported-3b888061-eef3-4272-98a8-c30043a8deab_thumb.jpg

 

TALLIN LAG

post-120126-imported-865c0c2e-3026-4408-a422-92399fbd9246_thumb.jpg

 

MAJAKA

post-120126-imported-d40ea6e3-64d8-4afc-9096-7cfd8ab450a1_thumb.jpg

 

MAJAKA

post-120126-imported-ad36d76b-d75f-490a-a365-6652907df7da_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi, dzięki za namiary !!

 

A może ktoś był w tamtym roku i może podrzucić jakieś orientacyjne ceny.

 

I druga sprawa - jak na Łotwie i Estonii z opieka medyczną - mój synek latem będzie miał 1 rok i 3-4 miesiące i zastanawiam się czy nie zaczekać z 2 tyg. wyprawą jeszcze rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łotwie i Estonii z opieka medyczną
Powiem tak, te parę lat temu Estonia była już mocno przed nami ............ z Łotwą trochę było gorzej. Nie wiem jak z opieką medyczną, ale Estonia to już dla nas popularnie zwany zachód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam;

W tym http://forum.karawaning.pl/topic/10422-kempingi-warte-polecenia-litwa-i-lotwa/ przez pomyłkę:), pisałam o bezpłatnych miejscach w Estonii, gdzie można biwakować, w związku z wieloma szczegółowymi zapytaniami na priv, wklejam tutaj więcej informacji i odnośnik do strony w której można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

 

Przesyłam link do estońskiej strony z namiarami na kempingi:

http://www.rmk.ee/su...ecreation-areas - po najechaniu na obiekt na mapie otwiera się strona ze szczegółowymi informacjami np. http://www.rmk.ee/su...recreation-area i mamy na dole po lewej pdfa do ściągnięcia z mapą na dany teren, wraz z objaśnieniami symboli.

 

Strona po estońsku :(, fajne jest korzystanie z przeglądarki google chrome, ona jest jakoś związana z google transalotor i na bieżąco robione jest tłumaczenie ( ja sobie tak radze:). Warto dobrze przejrzeć tą stronę, jest to kopalnia wiedzy.

 

Polecam Estonię, jest cudowna, w wielu miejscach już byliśmy, ale Estonia jest do tej pory na pierwszym miejscu - czystość, przyroda, przyjaźni ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

We czwartek wróciłem z objazdówki - Litwa Łotwa Estonia, tak wiec jestem na bieżąco.

I na gorąco polecam Wam te kraje.

 

Pełen opis wyjazdu wrzucę jutro, tak więc zmodyfikuje ten wpis.

Co prawda podróżowałem z namiotem i małym dzieckiem, ale kilka kempingów 'zaliczyłem'. otóż:

 

Litwa - okolice Kłajpedy, w zdłuz morza w stronę Pałagi: Pajurio takas. Cena za 2 osoby+ auto+namiot lub przyczepa - około 60 Litów prąd itd. - wychodzi prawie 80 Litów. Natomiast pokój w okolice - nad samym morzem - 100Litów

Łotwa - byłem na kempingu Krimalienki w m. Tuja. Fajny kemping nad samym morze. cena: samochód + namiot lub przyczepa (cena taka sama nie zależna od liczby osóB) - 5 Łatów, czyli około 30 zł. Prąd za free tak samo jak wifi, prysznice, WC. Mało ludzi, knajpka na polu, w okolicy sklep i nad samym morzem. Do tego można płacić karta bez problemu. No i pusto, tzn mało ludzi.

Zdjęcie z tego kempingu: - na dole widać super plażę. Płytka i piaszczysta.

IMG_2226.JPG

 

 

Estonia - nocowaliśmy na wyspie Saaremaa. Nocowaliśmy na kempingu http://www.piibelehe.ee/ Pod tym adresem są też aktualne ceny. Nam wyszło za auto+namiot i 2 osoby dorosłe dokładnie 14 euro. wifi za free, czyste przyrznice, wc i niesamowity spokój i cisza. Kemping prawie w centrum miasteczka.

Wydzielone miejsce dla aut, kamperów i przyczep. Namioty rozstawia się w sadku, gdzie nikt nie jeździ i jest spokój.

IMG_2019.JPG

 

Natomiast rodzina z Litwy spotkana na kempingu na Łotwie nocowała na kempingu na Saaremie w m. Tehumardi. Mówili że za 3 osoby dorosłe auto i namiot zapłacili 15euro. Opowiadali że warunki niezłe, ale do morza trzeba było podejść ze 300metrów.

 

Co do darmowych miejsc kempingowych tworzonych przez tamtejsze lasy, opisywane już na forum. Dotarliśmy do dwóch takich domków... ale niestety zakazy wjazdu są ustawione tak, że należy do samego domku dojść około 500 metrów, a auto zostawić daleko w lesie. My się nie zdecydowaliśmy i wybraliśmy kemping. Ale jest to fajna alternatywa dla tych co podróżują rowerami lub pieszo.

oto fotki z jednego z takich domków na Saaremie

IMG_2005.JPGIMG_2006.JPG

 

Zdjęcia z całej wycieczki tu: Litwa-Łotwa - Estonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Stef, napisz proszę jak jest z promem na Saareme...czy można w ciemno, czy też kolejka, jak w ogóle przedstawia się ta przeprawa. Czy zestawy przeprawiają się bez problemów, oraz jak w ogóle zestawy, szczególnie z około 7 metrowymi przyczepami wypadają w komunikacji na wyspie ?

 

Z góry dziękuje za informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prom to nie ma problemu.

Ja jak widzisz bez ogonka, ale spokojnie na prom przede mną wjechała ciężarówka z przyczepą i mnóstwo dużych kamperów.

Auto osobowe + 2 dorosłych to koszt 11 euro a w niedzielę 14 euro. - dzieci za free

Na prom wjechałem bez żadnej kolejki, natomiast w drodze powrotnej czyli z wyspy na ląd to już poczekałem około 30-40 minut do tego była niedziela po południu. Ale ogólnie nie widziałem problemu z kolejkami. Uważam, że nie ma sensu rezerwować.

 

Co do cen:

http://www.tuulelaev...temid=33#bottom

tu masz ceny i kalkulator.

 

Ja już planuje wrócić za rok ale nie do Estonia, a na Łotwę w okolice Rygi - na opisywany kemping w m. Tuja oraz dokładnie zwiedzić Park Narodowy Gauja.

Właśnie kupiłem hak do mojego pikusia, więc już będę mógł pociągnąć ogonek.

Drogi, czyli via baltica równa na całej długości i do tego w większości omija miasteczka i wsie, więc nie ma problemu.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jeśli chodzi o prom to nie ma problemu.

Ja jak widzisz bez ogonka, ale spokojnie na prom przede mną wjechała ciężarówka z przyczepą i mnóstwo dużych kamperów.

Auto osobowe + 2 dorosłych to koszt 11 euro a w niedzielę 14 euro. - dzieci za free

Na prom wjechałem bez żadnej kolejki, natomiast w drodze powrotnej czyli z wyspy na ląd to już poczekałem około 30-40 minut do tego była niedziela po południu. Ale ogólnie nie widziałem problemu z kolejkami. Uważam, że nie ma sensu rezerwować.

 

Co do cen:

http://www.tuulelaev...temid=33#bottom

tu masz ceny i kalkulator.

 

W zeszłym roku tyle naszukaliśmy się informacji na temat tego promu - wielkie dzięki ! Nasza ekipa dotarła do Łotwy, wspaniałego kempingu na półwyspie Kolka. Zwiedziliśmy Rygę - piękne miasto. Wspaniale, że zamieściłeś sporo przydatnych informacji, oraz link do pięknych zdjęć. Myślę, że w ogóle kierunek Litwa-Łotwa-Estonia jest wspaniałym pomysłem na spokojne, wyciszające wakacje, ciągle jeszcze niedoceniane przez wielu turystów. A może i dobrze...

 

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam chęć zwiedzić bardziej Łotwę, właśnie półwysep Kolka mnie interesuje. A jak tam z noclegami, da się coś tanio znaleźć?

A co do spokoju to fakt, ludzi prawie nie ma. Turystów jeszcze mniej. Do tego nad nasze wybrzeże mam z Białegostoku około 450-500km, natomiast za Rygę do m. Tuja mam 500km i to po ładnej prostej drodze. :)

jutro wrzucę opisy wyjazdu, tam będzie kilka informacji co do noclegów w miastach - rezerwowaliśmy przez booking.com - wyszło całkiem tanio. A i jeszcze napisze o żarciu w \Rydze i Tallinie - żeby nie przepłacać a się dobrze najeść :)

 

Fakt to fajne kraje i cenowo nie odbiegają od Polski, jedynie noclegi na kempingach wydaje mi się że bardziej atrakcyjne cenowo - bo za prąd i wc u nas trzeba płacić a tam z reguły za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A ja właśnie mam chęć zwiedzić bardziej Łotwę, właśnie półwysep Kolka mnie interesuje. A jak tam z noclegami, da się coś tanio znaleźć?

A co do spokoju to fakt, ludzi prawie nie ma. Turystów jeszcze mniej. Do tego nad nasze wybrzeże mam z Białegostoku około 450-500km, natomiast za Rygę do m. Tuja mam 500km i to po ładnej prostej drodze. :)

jutro wrzucę opisy wyjazdu, tam będzie kilka informacji co do noclegów w miastach - rezerwowaliśmy przez booking.com - wyszło całkiem tanio. A i jeszcze napisze o żarciu w \Rydze i Tallinie - żeby nie przepłacać a się dobrze najeść :)

 

Fakt to fajne kraje i cenowo nie odbiegają od Polski, jedynie noclegi na kempingach wydaje mi się że bardziej atrakcyjne cenowo - bo za prąd i wc u nas trzeba płacić a tam z reguły za free.

 

Tu masz małą relację :

 

http://forum.karawaning.pl/topic/8299-litwa-i-lotwa-2011/

 

kemping jest po zachodniej stronie Kolki - Mikelbaka. Za 2 dorosłych, 2 nastoletnich dzieci, prąd, auta, przyczepy płaciliśmy 40 zł za dobę. Warunkiem było minimu 10 dni pobytu. Minusem jest zażelaziona woda. Do codziennej higieny jest dobra, do spożycia kupowaliśmy w dużych butlach. Do morza jest 300 metrów. Po drodze do Rygi oglądaliśmy kemping nad morzem, po wschodniej stronie, bardzo blisko miasta. Miejsca dla przyczep zdecydowanie mniej, ale znowu obłożenie było znikome.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa to wasz wyjazd, już go kilka razy przeczytałem.

super. gratuluję.

może za rok namówię kogoś by wybrać się na 2 przyczepy w tamte rejony.

 

Pozdrawiam i dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.