Skocz do zawartości

Włochy 2010


jojo

Rekomendowane odpowiedzi

rewir, piszesz, że jedziesz na przełomie 09/10 zwróć uwagę, że wiele campingów czynnych jest do końca września.

 

Zwróciłem :hop1: Im dalej na południe tym dłużej czynny. Północ (Liguria, Wenecja, Garda) faktycznie większość do końca Września. Takim najczęstszym standardem poza tymi rejonami jest zamknięcie 10.10. A ja tak mniej więcej planuje urlop. Jeszcze tylko nieszczęsny wniosek urlopowy niepodpisany :hop1:

 

Właśnie o tym pisałem w poście powyżej, o wolności. Chce jechać przełom 09/10, to podpinam ogonek i jadę, nawet jak 3/4 campów będzie zamknięta, trudno ich strata :hop1: Zawsze się coś znajdzie, całoroczne campy też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bosper a kto mówił że niechce z Tobą jechać??? :hop1:

Jadę w sierpniu i tylko od długości urlopu zależy czy to będą Włochy czy Hiszpania...

W grupie może być wesoło... :hop1::hop1:

Pozdrowionka... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Wybieram się od około 15 lipca na urlop z przyczepą i po przeczytaniu Waszych wcześniejszych postów coraz bardziej zastanawiam się nad wyjazdem do Włoch. Mam jednak kilka pytań, od odpowiedzi na nie uzależniam swoje dalsze decyzje, więc gdyby ktoś mógłby mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

1) ponieważ mam małe dzieci (dwóch chłopaków 4 i 5 lat) interesuje mnie raczej pobyt stacjonarny, zwiedzanie jest mało prawdopodobne. Dlatego też poszukuję campingu jak najbliżej morza, przyjaznego dzieciom (np. animacje, infrastruktura). Myślałem na razie o rejonie Wenecji, bo to najbliżej Polski, ale nie wiem jak tam z czystością plaż i morza - słyszałem, że rejon przed Wenecją jest OK, a dalej to juz widać wpływ laguny. Co o tym sądzicie i czy ktoś może mi polecić jakieś campingi w tym rejonie?

2) Jak wygląda zaopatrzenie w prąd na campingach we Włoszech? Mam sporo odbiorników prądu w przyczepie i wolałbym się nie ograniczać, bo niby dlaczego jak na zewnątrz 40 stopni to mam nie włączać klimy w przyczepie czy też dodatkowej lodówki?

3) Czy standardem na campingach we Włoszech jest infrastruktura jak np. na Węgrzech, tj. oprócz podłączenia do prądu dodatkowo indywidualne podłączenie do wody i ścieków? Zdecydowanie wolę natrysk w swojej przyczepie, więc jest to dla mnie dość istotne.

4) Czy może ktoś planuje w podobnym terminie podobny wyjazd - chętnie bym skonstruował jakąś ekipę, zawsze w grupie raźniej

Pozdrawiam

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Auto-Moto bodajże przeczytałem, że prawo jazdy kat B uprawnia we Włoszech do ciągnięcia przyczepy tylko 750 kg ;););) co wywołało lekką konsternację - może ktoś mógłby to "zdementować"... ;)

Pozd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim Auto-Moto bodajże przeczytałem, że prawo jazdy kat B uprawnia we Włoszech do ciągnięcia przyczepy tylko 750 kg ;););) co wywołało lekką konsternację - może ktoś mógłby to "zdementować"... ;)

Pozd...

 

http://podroze.auto-swiat.pl/przepisy-drogowe-we-wloszech/

 

Prawo jazdy. Do prowadzenia pojazdu uprawnione są tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Kategoria B prawa jazdy uprawnia do ciągnięcia przyczep o ciężarze nie przekraczającym 750 kg.

 

Czytałem ten tekst wczoraj ale jakoś nie wyłowiłem tego bo jestem < 750 kg. Ale wygląda na to że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elkuki, Rewir,

 

U nas też tak jest DMC przyczepy 750 kg, ale TYLKO W PRZYPADKU PRZYCZEP NIE POSIADAJĄCYCH HAMULCA NAJAZDOWEGO.

 

Zauważcie, że nie jest to w tym artykule doprecyzowane, ale jest tutaj:

 

http://www.motofakty.pl/artykul/przyczepa_na_hol.html

 

Polecam spojrzeć do dowodu rejestracyjnego samochodu - poz. O2 - DMC przyczepy bez hamulca; poz. O1 - DMC przyczepy z hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PC są w 4 językach wyciągi z konwencji wiedeńskiej ... jeśli będzie wyjątkowo uciążliwy patrol policji wystarczy pokazać.

 

 

Tu jest trochę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiede%C5%84ska_o_ruchu_drogowym

 

Nas interesuje:

"Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają. W szczególności na przykład policja niemiecka nie może w Niemczech karać polskich kierowców za brak lub nieodpowiednio wyposażoną apteczkę samochodową ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, podobno Czesi rok temu sypali mandatami dla Polaków za brak zapasowych żarówek w samochodzie. Jak widać bezprawnie.

 

Czy mógłbyś ten wycinek w 4 językach umieścić na forum? Niestety nie mam gdzie nabyć PC ;) a warto mieć coś takiego zawsze przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkal - w rejonie Włoch gdzie chcesz zakotwiczyć jest mnóstwo campingów z bogatą infrastrukturą z podpięciami do prądu i do wody

Plaże jak dotąd a jeździmy od 10 lat są czyste czyszczone specjalnymi traktorkami plaże szerokie do morza daleko płytko rewelacja dla dzieci

Zdarzają się fajne muszelki w rejonie Cavalino,Jesolo

Morze mętne ale to zasługa piachu

www.marinadivenezia.it

www.pradelletorri.it

www.camping.it tu masz stronę z campingami włoskimi możesz sobie coś dlasiebie znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja pozwolę sobie jeszcze na jedno pytanie:

 

Powiedzcie mi może ktoś wie, czy z tych pobliskich campów zatoki weneckiej. Powiedzmy Marina Di Venezia kursują regularnie stateczki / busy wodne do Wenecji albo na Lido? W sumie planowałem zajechać po drodze na noc, na Parking Tronchetto, ale nie wiem czy jest sens spać na parkingu? Rzut beretem jest masa fajnych campingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.