Skocz do zawartości

Włochy 2010


jojo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie straszcie tak naszego kolegi tymi drogami. Wcale nie jest tak tragicznie. Napewno jeździ się lepiej jak w naszym kraju. Napewno lepiej nie jest się pchać z przyczepą w jakieś górskie drogi ale z nad Gardy do Bologni jest płasko i jakiś specjalnych przeszkód nie ma. Faktem jest, że to rejon rolniczy i widoki nie są jakieś oszołamiające. Zawsze coś jedna można zobaczyć i świerze owoce przy drodze można kupić od rolników. Co do korków to częściej trafi się je na autostradzie. Śmiało można liczyć, że Bolognia jest zakorkowana i to z reguły we wszyskich kierunkach (koniec tygodnia to masakra jechać tamtędy). Jak się ma pecha to przejazd przez nią może trwać i parę godzin. Autostrada Bolognia - Florencja: niestety korkuje się strasznie! Trzeba sobie powiedzieć trudno i ten odcinek jakoś przemęczyć. Od Florencji w kierunku Sieny leci dwupasmowa nazionalka , praktycznie jak autostrada. Są tam ostre zakręty ale to nie problem. Aurelia ciągnie się wzdłuż zachodniego wybrzeża Włoch. Od Pizy do Castiglioncello (może kawałek za, już dokładnie nie pamiętam) jako normalna droga. To tylko dlatego, że leci nad samym wybrzeżem ale to ma swój urok. Widoki niezapomniane. Później przechodzi w dwupasmówkę ze skrzyżowaniami jak na naszej gierkówce. Jest oczywiście bezpłatna.

Generalie we Włoszech jest bardzo duży ruch na autostradach i drogach normalnych. W wakacje się to dodatkowo potęguje ze względu na turystów. Korkują się główne węzły komunikacyjne i zjazdy z autostrad do miejscowości turystycznych. Każdy ma tam jakieś swoje metody żeby to w jak najmniejszym stresie przejść. Cienia na autostradzie nie ma ( no chybaże jakiś wiadukct albo tunel). Trzeba pamiętać żeby silnika sobie nie przegrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuję Wam wszystkim za rady i porady na pewno dobrze wiedzieć pewne rzeczy pisane na forum choć jakimi drogami jechać to dalej nie wiem pomimo tylu cennych rad! :hehe: Niestety jak to u nas bywa zawsze musimy sie uczyć sami i na własnych błędach ,choć szkoda że nie na cudzych no ale co tam .Powiem tak nad Gardę raczej pojade autostradą a dalej jeszcze przemyślę bo mapy i forum to ostatnio studiuję codziennie!

Powiedzcie mi jeszcze jak wygląda bezpieczeństwo na kampingach we Włoszech bo powiem szczerze że jak przeczytałem ostatnio relację z wyjazdu do Włoch AULOSA i parę komentarzy innych osób to trochę sie przeraziłem a powiem tak ,jedziemy sami z rodzinką i na kampingu raczej będę zostawiał przyczepkę z pojazdem i albo plaża albo wycieczki rowerowe i przyczepka będzie stała sama.Wydaje mi się że na takich kampingach to takie włamania i kradzieże sie raczej nie zdarzają!!!choć to nieoczywiście nie jest regułą bo zdarzyć sie zawsze coś może jak wszędzie

POZDRAWIAM WSZYSTKICH :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda bezpieczeństwo na kampingach we Włoszech

Myślę, że tu możesz być spokojny. My byliśmy kilka razy i nie słyszałam żeby było coś nie tak. Nigdy nie chowaliśmy swego"majątku" i nic się nie stało. Mamy zwyczaj zaprzyjaźniać się z sąsiadami. Wtedy wiadomo, że jak opuszczamy przyczepę na dłużej, mają oni baczenie na nasze dobra i odwrotnie.

Zresztą dotyczy to nie tylko zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objechaliśmy Włochy zawsze zostawiamy przyczepę obojętnie czy we Włoszech Francji Polsce

nigdy się nic nie zdarzyło zostawialiśmy fotele ,zabawki,parasolki na zewnątrz nic nam nie zniknęło-raczej to zawsze wszyscy chowają wszystko przed polakami niestety :hehe:

Jeżeli chodzi o drogi to też nie polecam podróżowania przez miasteczka wąskie uliczki,jednokierunkowe zakorkowane i tak naprawdę nic nie zobaczysz :hehe:

Najgorzej do tej pory było w piątki wtedy faktycznie też są korki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej do tej pory było w piątki wtedy faktycznie też są korki

Do marketów na promocje większość tłumnie się wybiera i "miastowi" na wieś do domów po jajka i inna wałówkę jadą... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też wybieramy się tego lata do Włoch.

Planujemy wyjechać 26 czerwca z Piaseczna i wracać na 11 lipca - orientacyjne kierunki Wenecja, Rzym, Toskania i powrót do Polski.

Jedziemy z 2 córkami (3 lata i 1/2 roku).

Pojedziemy sami I raz z przyczepą, ale nie I raz do Włoch.

Bardzo chętnie podłaczymy się do kogoś, bo co 4 głowy to nie 2.

Może ktoś zechce nas przygarnąć? Jeżeli nie może spotkamy się na trasie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krepo

Nasze terminy nieco się od siebie różnia a jest to różnica 2-dniowa także moję plany są nieco wyżej opisane ale są podobne do waszych choć konfiguracja nieco inne ale tez chcemy Toskanie zaliczyć no i może Rzym także możemy się umówić gdzieś na miejscu i kontynuować razem jeżeli będzie nam wspólnie odpowiadać! co prawda my zostajemy trochę dłużej ale to nie problem!napisz jak widzicie wasze terminy i gdzie i ile? OK

Pozostałym znowu dziękuję za

wszystkie porady!!!!!!!!! cO DO BEZPIECZEŃSTWA TO JESTEM SPOKOJNIEJSZY :hehe:

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie wyjazdu a właściwie przejazdu do Włoch przez Czechy i Austrię. Próbowałem roziwać swoje wątpliwości, ale nic nie znalazłem, stąd to pytanie.

Czy jadąc przez w.w. kraje kupujecie winietę tylko na samochód, nawet jadąc z przyczepą, czy, niestety, ze względu na posiadanie przyczepy trzeba jej koszt policzyć x 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Austrii to tez doszukałem się jasnego opisu:

 

http://abc.onet.pl/2029,1064816,,austria,kontent.html

 

ale Czechy to nadal niejasna interpretacja:

 

http://abc.onet.pl/2029,1064812,,czechy,kontent.html.

 

W sumie mój zestaw, podobnie jak zresztą większości z nas nie przekroczy 3,5T.

 

Czy ktoś może to doprecyzować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.