Skocz do zawartości

Olza - ośrodek wypoczynkowy


dzidzka40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Wszystkch .ja chce polecic osrodek w OLZIE niedaleko przejscia granicznego Chałupki-Bohumin.Bylem tam latem 2009 (ja,Basiunia i nasz Łoker)jesteśmy oczarowani tym miejscem.podaje link do stronki ośrodka.Pozdrawiamy.

http://olza.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Kurcze! bylismy dwie kwaterki od Was,ależ z nas gapy - piwko napewno mieliscie zimne :ok:

Notbook nam padł /nie doładowany iplus/ i nie odczytaliśmy tej jakże istotnej informacji :ok:

Następnym razem to my zapraszamy na piwko - może we wrześniu w Brennej :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam przez 20 lat jeździliśmy na Olzę ,kiedyś było cicho i spokojnie a teraz głośno wyspać się nie można nie mówiąc o ubikacjach bardzo brudne szczególnie po imprezach ,które nigdy sie nie kończą .Kiedyś bawili się tylko w weekendy a teraz każdego dnia.I przestaliśmy tam jeździć ,za dużo wiary.Pozdrawiam http://olza.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam.

Ośrodek Olza odwiedziłem na rozpoczęcie sezonu 2013r. Wszystko co mogę powiedzieć o tym ośrodku to :PORAŻKA. Szkoda mi nerwów więc wymienię w skrócie czego spodziewać się w ośrodku: Zniszczone wnętrze domku, problemy z prądem (często go nie ma), brudne otoczenie domku (śmieci, wymioty, odchody), chamskie towarzystwo (właściciel nie przywiązuje wagi komu wynajmuje), awantury wśród lokatorów domków, brak reakcji właścicieli, brak ciszy nocnej (goście mogą hałasować ile chcą i obrażać, atakować innych gości- na urlopie można dostać lanie). Na pewno to nie miejsce dla rodzin, ani tych którzy chcą odpocząć. My byliśmy w 2 pary (przedział wiekowy 26-28) i już nie mogliśmy wytrzymać chorej atmosfery między domkami. W każdym domku inna muza puszczana na full- można oszaleć- mieliśmy dość. Szkoda czasu i pieniędzy na to miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Ja byłem w tym roku na Olzie ale nie na polu namiotowym tylko w domkach. Śliczne, prawie nowe, czyściutkie domki. Obsługa miła, ceny przyjemne ( albo przyzwoite :] ). Bałem się co tam zastanę bo przeczytałem poprzednią opinię i mogę z całego serca polecić ten Ośrodek. Jestem przekonany, że w przyszłości właśnie tam wrócę. Czego można się spodziewać. Jeżeli leje to wyjeżdżamy z Ośrodka w pobliżu kilka basenów, ja zaliczyłem Gorzyce, Bogumin i Racibórz. Bardzo fajna wycieczka do Ostrawy, zaliczyłem ZOO i stary rynek. Gdzieś tam jest jakiś park miniatur, ale do niego nie dojechałem. Jak jest pogoda to na miejscu plaża, plac zabaw, wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków. Właściciel ( swoją drogą miły i Mega pulchny Pan ) twierdził, że jeszcze w tym roku będzie wypożyczalnia rowerów. Grają w piątki i soboty, można potańczyć pod namiotem. Typowa - nie miejska, nie wiejska - zabawa podmiejska :yay:. Polecam rybkę w Smażalni - pozdrowionka dla obsługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W 2018 byłem tam 2 razy w okresie wakacyjnym.

Moja subiektywna opinia:

Nie ma rezerwacji, po przyjeździe najczęściej nie ma z kim rozmawiać. Trzeba odbyć krótki spacerek albo pytając zlokalizować pole kempingowe. Jeśli jest miejsce to stajesz, jeśli nie ma to odwrót. Zazwyczaj jest. Tego samego dnia albo następnego ktoś Cię nawiedzi i upomni się o zapłatę.

Pozytywy: Dookoła woda będąca nieregularnym zbiornikiem pożwirowym. Bardzo fajnie zorganizowana plaża: piasek, dużo miejsca, palmy, ratownicy, wydzielony sektor do kąpieli, rowerki wodne. Obok napoje, piwo, gastronomia.

Minusy: Plaża zatłoczona. Brak organizacji i obsługi pola kempingowego. Do prądu każdy podłącza się jak chce, wolna amerykanka, zdarza się, że ktoś odłączy całą przyczepę, żeby sobie podłączyć czajnik bezprzewodowy i zagrzać wodę na kawkę ... Szarą wodę spuszcza się do muszli klozetowej. Wodę czerpie się z kranu umywalki. Toalety i prysznice wspólne dla pola kempingowego i plażowiczów (ja i moja rodzina chodziliśmy na górę, na toalety i prysznice dla domków).

Najgorsze są "dyskoteki" i "imprezowicze". A konkretnie to, że pijani dyskotekowicze zachodzą na pole kempingowe, rzygają, rzucają butelki, puszki, resztki jedzenia, bluzgi i nawoływania ... podobnie imprezowicze, którzy mogą obok Ciebie rozbić się kamperem albo namiotem i dopóki nie są pijani to ok., potem to samo co z dyskotekowiczami. Rano to Ty będziesz skazany na przywracanie porządku = sprzątanie, zasypywanie wymiocin ...

Nie piszę o głośniejszej muzyce, śpiewach itp ... bo to na krótkich, weekendowych wypadach jestem w stanie znieść.

Miejsce nie kwalifikuje się do dłuższego wypoczynku. Chwilę można z braku laku wytrzymać.

P.S. w moim przypadku miałem remont w mieszkaniu i gdzieś niedaleko musiałem uciec. Za szybko tam nie wrócę.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z rodzinką już w domu. W sobotę 4 maja wróciliśmy. Wszystkie sprzęty suche. 

Po "przeprowadzce" (ucieczce) od ekipy kamperów (pijani od rana, muzyka na maxa, dzieci samopas) na inne miejsce kempingu było naprawdę super. 

To znaczy "super", poznaliśmy zaje fajną ekipę z Oświęcimia, było ognisko, naprawy mojej cepki i miłe rozmowy. Rodzinki takie jak moja, luz blues i odpoczynek. 

Ośrodek wypoczynkowy Olza ma dość niepasującą nazwę, bo powinien się nazywać "Olza - róbta co chceta".

 

Tak tylko na marginesie napiszę, że sąsiedzi z kamperów puszczali drona, a lotnisko było dalej od nich a bliżej mojej cepki. Więc w końcu wpakowali go w locie na środkową szybę przyczepy... (to przeważyło za ucieczką). Przewidywałem to, lecz ileż można takim ludziom zwracać uwagi. Lekkomyślnie założyłem że może uderzy dalej - w ich kampery, a nie moją przyczepę. I du...p.

Kiedy wyszedłem nawet nie zwracałem uwagi, część była kompletnie pijana, cześć tylko odrobinę.... Na moje pytanie "co wy robicie" usłyszałem że zaraz poprawią. 

Olza to piękny kawałek polski. Unikajcie jednak kamperów z 1980 roku z rej. SR. Wtedy powinno się tam Wam udać spędzić miły czas. Pamiętajcie obowiązkowo wziąć coś dmuchanego do pływania. 

pozdrawiam

kev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.