Skocz do zawartości

Turawa- Camping!


turawik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zawsze mozna postawic przyczepki nad srebrnym... na weekend to starczy pradu z akumulatora, jesli pogoda dopisze to ogniskiem bedzie mozna poswiecic...

 

p.s.: nie rozumiem o co ten zgrzyt... nikt nikogo do niczego nie zmusza, jak ktos lubi jezdzic nad wode i zbierac probki do analizy... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie "pare lat temu" :ok: czy nie warto jechać zobaczyc jak jest teraz? maja koledzy po 20km i skoczą zobaczyć to w czym ten problem i narzekania? :D niech jada i napisza jak jest teraz i wtedy będzie można powiedzieć czy warto jechać czy nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu proponuje sklecic spotkanie w Osowcu... a do turawy bedzie sie spacerowalo po piwko :D

 

btw... jak ktos lubi male akweny wodne... Biestrzynnik :ok: rowniez niedaleko turawy

foto001.jpg

 

panowie...ugadamy sie na rekonesans, pojedziemy do turawy, osowca biestrynnika... zobaczymy, pomyslimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło. Wszystko co piszecie o kwitnięciu jeziora i smrodzie to prawda. Ale dlatego Wirek zaproponował termin majowy aby tego uniknąć. Kąpiele w maju raczej odpadają (szczególnie po tej zimie) nie wiem choćby jaka czysta woda była. Co do odległości do przyjazdu to jak zwykle -jak co komu pasuje. Pewnie, że ktoś ponad 300 km nie będzie jechać na 2 dni. Kto ma bliżej zdecyduje sam. Co do krytykantów (nie konstruktywnych) jak wszędzie są bo to najwygodniejsza pozycja. Jeśli ktoś ma ochotę ruszyć się z domu (nie wiem w jak pięknej okolicy by mieszkał) w celach integracyjnych bo o to w tym głownie chodzi :ok: to po co mu przeszkadzać?

Dla miłośników rowerów można zaproponować dwie wycieczki: jedna dookoła Jeziora Dużego, myślę, że nieco ponad 20 km i nad Jezioro Srebrne ok. 12 km w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzioklb, byłem nad srebrnym piękne czyste jeziorko w lesie , problem jedynie by podłączyć się do 230V chyba, że jakieś przedłużacze.

Też gdzieś mam fotki w ubiegłego roku poszukam wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło. Wszystko co piszecie o kwitnięciu jeziora i smrodzie to prawda.

 

 

Ale nie w maju! Szczególnie po takiej zimie wegetacja napewno będzie opóźniona. Poza tym nikt nie umawiał się na pływanie w jeziorze - poza 420-tką - a na spotkanie przy ognisku i "wymianę doświadczeń". A trasy rowerowe są tam zupełnie przyzwoite. Ja pojadę napewno, chociażby przez sentyment, który wiąże mnie z tą okolicą.

 

Parafrazując Bareję MALKONTENTOM MÓWIMY STANOWCZE NIE! Na przekór Wam i tak tam pojedziemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwitnięcia wody, to każdy otwarty zbiornik przechodzi ten etap w cyklu wegetacyjnym, a stopień zależy od zasobności pokarmów rozpuszczonych w wodzie. Nawet jeziora I kl czystości kwitną, owszem w tym przypadku raczej nie mówi się o nieprzyjemnym zapachu bo rozpad gnilny glonów i sinic jest mały, przy zbiornikach o wysokim stężeniu nawozów jest na tyle intensywny że potrafi zabrać cały tlen z wody i następuje wtedy bardzo gwałtowny a wręcz lawinowy proces obumierania i gnicia organizmów tlenowych, w tym przede wszystkim ryb. Wówczas również nie zaleca się wchodzenia do wody ze względu na toksyny wytworzone głównie przez sinice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwitnięcia wody

Nie jest to spowodowane małym natlenieniem wody.

Rok temu , woda była cała zielona , a ciała nie szło tak łatwo z zielonego koloru umyć.

Wtedy straż pływała wielkimi łodziami i rozrzucała wodę na wszystkie strony. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż pływała aby natlenić. Aby równowaga biologiczna wróciła do normy brakowało tlenu, tzw przyducha powstaje właśnie w wyniku nadmiernego rozwoju sinic a nie glonów. Tu działa wiele czynników, w tym pogodowych, nawet ciśnienie atmosferyczne nie tylko temperatura czy słońce. Nie jedna praca naukowa powstała na ten temat warto poszperać w sieci i dla własnej ciekawości poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.