Skocz do zawartości

Problemy z lodówką - gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa hobby 495 i kłopot z lodówka.

Lodówka przestała chłodzić na gazie.

Pytanie :

 

1. czy to sie często zdarza i czy to moze być kwestia konserwacji czy może jednak coś się zepsuło ( zawór ) ?

2. Co mogło się zepsuć ?

3. Jęsli to kwestia konserwacji to co nalezy zrobić ?

4. Czy w przypadku naprawy lub konserwacji laik z pomoca wskazówek z forum jest w stanie pradzić sobie z naprawa/konserwacją ?

5. Czy ewentulane elementy (głównie chodzi o zawór) które trzeba będzie wymienić są w miarę uniwersalne czy jednak do każdego modelu lodówki inne ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Temat był poruszany już wielokrotnie na forum. Jeżeli przyczepa długo stała, to mógł się rozwarstwić czynnik chłodzący. Najprostszym sposobem naprawy jest zapiąć budkę i pojeździć trochę po dziurach żeby się to wszystko wymieszało. Drugim powodem może być źle wypoziomowana przyczepka. Trzecim i chyba nie możliwym do naprawy jest rozszczelnienie i wyparowanie chłodziwa. Wtedy to jż tylko nowa (używana) lodówka. To tyle co ja mogę podpowiedzieć, może inni koledzy coś jeszcze wymyślą. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorro, piszesz o zaworze - skąd pewność ze zepsuł się zawór?

Najczęstszą przyczyną nie zapalania na gaz, to brak iskry - zobacz w wziernik czy podczas pstrykania widać iskrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorro, zacznij od archiwum forum - problem był już poruszany - proponuję również trafniej nadawać temat postu :D:ok:.

 

Zacznijmy od tego: czy lodówka nie chłodzi mimo tego że płomień się pali. Czy może masz problem z palnikiem lodówki - nie zapala się? Jeśli nie masz płomienia to pytanie czy masz iskrę.

Jeśli z palnikiem lodówki wszystko jest ok, to powiedź czy jesteś w 100% pewny że na 230V lub 12V lodówka chłodzi.

 

O który zawór Ci chodzi :D ?

 

 

2. Co mogło się zepsuć ?

Sorry Zorro, nie mogłem się powstrzymać żeby nie odpowiedzieć:

Lodówka się mogła zepsuć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno , zanim lodówka zacznie chłodzić to musi trochę potrwać.

Czasem po półgodzinie zaczyna działać.

Mi kiedyś się przytkała dysza , płomień był , ale taki słaby ,że lodówka nie działała , a w okienku było widać mały płomyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynność sprawdź czy masz gaz

 

:bukiet: ale w butli Dareczku czy amoniak w układzie ... :hop1:

 

Koledzy dobrze prawią po kolei wszystko ...a zaczynaj od podstaw .... i tego co najłatwiej sprawdzić :

1. czy chodzi na 220V - układ z czynnikiem jeden 3 rodzaje jego grzania

2. jeśli chodzi na 220V - czy masz gaz w butli

3. jeśli masz czy jest iskra ....

4. jeśli jest czy zawór podaje gaz ... hmmm najprościej "poniuchać" kratkę ... ale zachowaj ostrożność !!!! hahah i nie wąchaj palac akurat papierosa.....

5. jeśli nie podaje gazu ...zostaje czyszczenie palnika - trudny dostęp niestety :mlot: - można spróbować przedmuchać kompresorem

5. jeśli odpala i gaśnie po puszczeniu pokrętła gazu masz problem z termoparą i podtrzymaniem zasilania gazu ....

 

OSTROŻNIE Z GAZEM !!!!! - jak ktoś nie ma doświadczenia i świadomości tego co robi albo np. wymiana kranu jest wyzwaniem ... lepiej nie ruszać tylko np umówić się z ARCADARKA ... :lol:

 

PS

 

cześć :hmm: cieplusio Dareczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZGADZAM SIĘ TOBĄ W 100% :mlot:

przywitanie to podstawa :hop1:

 

szkoda ze tym razem tego zabraklo chociaz moze nie - to taki niby tag "you" tylko ze w jedna strone :lol:

 

proponuje wykasowac moje posty - ja tu w sumie nie jestem od uczenia kultury :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wiesz Widelcu troszkę mi głupio bo nowy tu jestem ..... więc ugryzę się w język .... zarejestrowałem się wczoraj na waszym forum ..... a do odpowiedzi w tym temacie bez wcześniejszego powitania szanowny kolego skłoniło mnie to , iż dojrzałem wpis przyjaciela .... który udzielił się w tym temacie .....

Co myslę o Twojej reakcji napisałem w powitaniu .... i również nie nazwałem tego dosłownie .... przesadziłeś troszkę ale masz piwko .... :bukiet:

 

Zgadzam się co do jednego :

proponuje wykasowac moje posty - ja tu w sumie nie jestem od uczenia kultury :hop1:

.... Zdecydowanie nie jesteś..... :mlot:

 

Przepraszam bo było nie było to off top .... ale nie ja zacząłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany już wielokrotnie na forum. Jeżeli przyczepa długo stała, to mógł się rozwarstwić czynnik chłodzący. Najprostszym sposobem naprawy jest zapiąć budkę i pojeździć trochę po dziurach żeby się to wszystko wymieszało. Drugim powodem może być źle wypoziomowana przyczepka. Trzecim i chyba nie możliwym do naprawy jest rozszczelnienie i wyparowanie chłodziwa. Wtedy to jż tylko nowa (używana) lodówka. To tyle co ja mogę podpowiedzieć, może inni koledzy coś jeszcze wymyślą. :ok:

 

Raczej była długo używana niż dłużej stała.

Po dziurach jeździłem na maksa i niestety właśnie wtedy objawiła się awaria. Zrobiłem traskę E78 po Rumunii.

┼╣le wypoziomowana przyczepa - a czym się to mierzy ? Poziomica ?

 

Czy rozszczelelnienie i wyparowanie chłodziwa może być możliwe jeśli lodówka chodzi na prądzie ?

 

[ Dodano: Wto 09 Lut, 2010 19:39 ]

Zorro, piszesz o zaworze - skąd pewność ze zepsuł się zawór?

Najczęstszą przyczyną nie zapalania na gaz, to brak iskry - zobacz w wziernik czy podczas pstrykania widać iskrę.

 

Zawór - po konsultacji zaocznej z campertravel.

 

Iskra jest, gaza plai , tylko chłodu nie ma w lodówce.

 

[ Dodano: Wto 09 Lut, 2010 19:42 ]

Zorro, zacznij od archiwum forum - problem był już poruszany - proponuję również trafniej nadawać temat postu :hehe::ok: .

 

Zacznijmy od tego: czy lodówka nie chłodzi mimo tego że płomień się pali. Czy może masz problem z palnikiem lodówki - nie zapala się? Jeśli nie masz płomienia to pytanie czy masz iskrę.

Jeśli z palnikiem lodówki wszystko jest ok, to powiedź czy jesteś w 100% pewny że na 230V lub 12V lodówka chłodzi.

 

O który zawór Ci chodzi :jump: ?

 

 

2. Co mogło się zepsuć ?

Sorry Zorro, nie mogłem się powstrzymać żeby nie odpowiedzieć:

Lodówka się mogła zepsuć :ok: .

 

Zajebista odpowiedź.

Rozumiem ze czasami na forum zdarzaja się głupie pytania i możecie w uzasadniony sposób podejrzewać że moje jest takie samo ale

ja naprawdę już trochę nakombinowałem się z tą lodówką i sprawdziłem wszystkie opcje

przeszukałem tez archiwum i nie znalazłem odpowiedzi mnie satysfakcjonującej

więc rozpocząłem ten wątek.

 

Ja tez nie wiem który zawór. Przyczępę wraz z lodówka zostawiłem w Grecji.

I zastanawiam się czy wyłożyć kase na zakup jakiś sprzętów w Polsce i próbować tam naprawy we własnym zakresie czy raczej olać temat i poszukać serwisu na miejscu a może nawet całej lodówki do wymiany.

 

[ Dodano: Wto 09 Lut, 2010 19:45 ]

I jeszcze jedno , zanim lodówka zacznie chłodzić to musi trochę potrwać.

Czasem po półgodzinie zaczyna działać.

Mi kiedyś się przytkała dysza , płomień był , ale taki słaby ,że lodówka nie działała , a w okienku było widać mały płomyk.

 

No i co w takim wypadku ? coś czyściłeś ?

- to może być i u mnie.

W sumie przetargałem przyczepę po niezłych terenie i zakurzenie łącznie z zachlapaniem jest możliwe.

 

A propos jaki jest planowy czas życia takiej lodówki ? ( ile godzin pracy )

 

[ Dodano: Wto 09 Lut, 2010 19:49 ]

czynność sprawdź czy masz gaz

 

;) ale w butli Dareczku czy amoniak w układzie ... :)

 

Koledzy dobrze prawią po kolei wszystko ...a zaczynaj od podstaw .... i tego co najłatwiej sprawdzić :

1. czy chodzi na 220V - układ z czynnikiem jeden 3 rodzaje jego grzania

2. jeśli chodzi na 220V - czy masz gaz w butli

3. jeśli masz czy jest iskra ....

4. jeśli jest czy zawór podaje gaz ... hmmm najprościej "poniuchać" kratkę ... ale zachowaj ostrożność !!!! hahah i nie wąchaj palac akurat papierosa.....

5. jeśli nie podaje gazu ...zostaje czyszczenie palnika - trudny dostęp niestety :) - można spróbować przedmuchać kompresorem

5. jeśli odpala i gaśnie po puszczeniu pokrętła gazu masz problem z termoparą i podtrzymaniem zasilania gazu ....

 

OSTROŻNIE Z GAZEM !!!!! - jak ktoś nie ma doświadczenia i świadomości tego co robi albo np. wymiana kranu jest wyzwaniem ... lepiej nie ruszać tylko np umówić się z ARCADARKA ... ;)

 

PS

 

cześć ;) cieplusio Dareczku

 

1. działa

2. jest

3. jest

4. no i wracam do tego zaworu - właśnie podobno ten zawór ma być zepsuty. Poniuchać nie mogę bo nie mam przyczepy w kraju. Ale hipotetycznie jakby poniuchał i nie byłoby zpachu gazu, trzeba było wymienić ten zawór to pytanie czy jako laik, z pomocą forum jestem w stanie dokonać tego dzieła zniszczenia :-) , czyli naprawić.

5. nie gaśnie. Czyszczenia napewno spóbuje. Czy mógłbyś może wkleić jakieś zdjęcia - jak wygląda zawór i gdzie go szukać, i jak wygląda palnik i gdzie go szukać.

 

Czy ARCADARKA robi na wyjeździe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.