Skocz do zawartości

Koła,felgi,opony.


Sowa_77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Szukałem po necie jakichś opon ale kurcze nic nie mogę znaleźć. Myślałem przykładowo o Dębicy ze sprawdzonym bierznikiem (i dobrymi opiniami) D-124 i literką "C". Niestety jest produkowana tylko w rozmiarze 14". Jeśli więc znacie jakieś niezłe oponki wzmocnione występujące w rozmiarze około 175/65 R13 i w dobrej cenie to prosiłbym o podanie namiarów.

 

Na http://opony.interia.pl/ znajdziesz kilkanaście typów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Fakycznie można znaleźć kilkanaście typów ale to wszystko raczej droższe modele. Nie znacie może jakichś tańszych ale sprawdzonych? Myślę, że krajowe opony są całkiem niezłej jakości i zawsze były w atrakcyjnych cenach. Nie ma już nic wzmocnionego na felgach 13"? Łącznie z zapasem przyjdzie mi nabyć 3 szt. więc robią się koszty, do tego montaż i wyważenie. Nie chcę "wynalazków" - akurat przypadkiem spaceruję sobie kilka razy w miesiącu po fabryce Bridgestone`a w Poznaniu i widzę, że produkcja opon to nie takie sobie hop. Blisko czy daleko wschodnie fabryki mają raczej stare technologie (i maszyny) a więc i inną jakość. Tylko EU!

 

W sprawie felgi podjadę do jakiegoś gumiarza, powien rozpoznać bez problemu. Felga ma oznaczenia FS 4,5Jx13A-H2 04-91. Mam nadzieję (po dacie produkcji), że będzie to bezdentkowa.

 

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją przyczepę kupiłem z oponami 175 R 13C NANKANG Taiwan które spisują się znakomicie - takie są moje spostrzeżenia. Oponę na zapasówkę Made in Indonesia polecił mi oponiarz z firmy LINCER (znany zakład na Wybrzeżu). Wiadomo, że na Dalekim Wschodzie nikt nie opracowuje modeli opon. Produkują je fabryki przeniesione z Europy lub ze Stanów i chyba dobrze skoro są dostępne również u nas. Nie twierdzę, że są to opony wyczynowe ale dla naszych celów sprawdzają się.

Najlepsze francuskie perfumy produkuje Indonezja z napisem Made in France... Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak,

na Kumho w mojej nexii nie dało się jeździć, wielu właścicieli Daewoo wkrótce po zakupie zakładało najtańsze polskie. Jest pokusa zaoszczędzenia, ale naprawdę nie warto.

 

Handluję częściami samochodowymi i wiem, że praktyką jest produkcja na wschodzie, niestety jakość jest wiadomo jaka. Opon też to dotyczy. Znaczy towar wyższej jakości musi więcej kosztować, bo nie jest z Tajwanu, Korei, Chin, Indonezji...

 

Moje info pochodzi nie od sprzedawcy Lincera tylko od tych co Lincera zaopatrują :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wszystkie dalekowschodnie oponki są kiepskie. NIekiedy w testach w gazetach wypadają całkiem nieźle. Np. taka yokohama - całkiem nieźle wypadła i niegdyś w taty ibizie śmiało wyjeździła 4 sezony i ponad 100tys.km.

 

Niemniej również słyszałem o oponach... których nawet do roweru bym nie założył :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

affa ja się całkowicie z Tobą zgadzam ale wyrażam swoje spostrzeżenia które mogą się różnić mimo posiadanej podobnej wiedzy na dany temat. W latach sześćdziesiątych produkt Made in Hong Kong był tyle samo wart co obecnie Made in China. Teraz wyrób z Hong Kongu spełnia bardzo wysokie wymagania i myślę, że wyroby innych krajów Dalekiego Wschodu też podnoszą swoje poprzeczki jakości coraz wyżej. O Japonii i Korei Płd nie wypowiadam się bo jakość wyrobów z tych krajów jest ogólnie znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

affa, masz zupelna racje co do opon z dalekiego wschodu.. ostatnio mialem nieprzyjemnosc zlapania kapcia w ciagniczku (do trawy) i oponiarze juz z daleka krzyczeli jak mnie zobaczyli ze tego sie nie naprawian, nie lata.. po prostu kleje nie trzymaja sie tych opon made ich china korea itp.. w moim przypadku rozwiazaniem bylo zalozenie detki.. ale nie wyobrazam sobie co by bylo w przypadku samochodu czy przyczepy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11,

Ale Yokohama to chyba made in Japan

 

No wiem, że japan, ale czy to nie daleki wschód? Chyba, że nie o to tu chodziło...

 

dodam jeszcze tylko tyle, że nawet made in china wypadały lepiej od nalewek - to podobno dopiero jest zgroza :swieca: Miałem nalewki niegdyś w niewiadówce. Po 3 wyjazdach zaczęła się rozwarstwiać. A jakie Wy macie spostrzeżenia z nalewkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11' date='

. A jakie Wy macie spostrzeżenia z nalewkami?[/quote']

Ja mam podobne jak Ty , ale ja sobie chwale ( chwaliłem ) opony koreańskie KUMHO- przejechałem na nich z racji ze mam jeszcze Daewoo Tico od nowości 55 tys km i zeby nie to że poprostu sie zurzyły to pewnie bym jeszcze śmigał ze 10 tysiączków , miały dobra przyczepnośc na mokrym asfalcie :swieca: . te same opony były zakładane do espero i wiem z racji tego ze auto odkupiłem od mojego wujka , który jezdził na nich równie długo , bo poprostu nic sie z nimi nie działo , przed sprzedaz załorzył nowe Kormoranki , i teraz powiem szczerze , ze równiez dobrze sie na nich jeżdzi :? .

 

takowe moje zdanie jest :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.