Skocz do zawartości

Prawo jazdy w Czechach i na Słowacji


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem jednego wątku, który dotyczy podróżowania z przyczepą przez Czechy i Słowację dlatego zakładam nowy. Jeśli admin postanowi połączyć ten wątek z innym nie będę miał nic przeciwko temu.

 

Nasz kolega kubryk1 zadał sobie trud napisania do ambasad Czech i Słowacji o pisemne wyjaśnienia w sprawie holowania przyczep w tych krajach przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii B. Odpowiedzi, które dostał zamieszczam ( oczywiście za zgodą kubryka1 ) w celu nie tylko przeczytania ale również wydrukowania i posiadania "pod ręką" w samochodzie w przypadku kontroli drogowej w Czechach i na Słowacji.

przepisy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnie tematu zastanawia mnie jak wygląda sprawa prawka nagminnie robionego przez Polaków za marne grosze na Ukrainie.

Prawko robimy na Ukrainie , a papier wyrabiamy w Polsce.

Takie prawko jakie ma własności prawne.

Polskie czy Ukraińskie przepisy. :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś pisał w tej sprawie do ambasady chorwacji? Już sam nie wiem czy mogę bezpiecznie jechać na wakację do Chorwacji mają za sobą przyczepką 1000kg i posiadając tylko kat. B. Przynajmniej przez Czechy i Słowację sprawa jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

old

Już sam nie wiem czy mogę bezpiecznie jechać na wakację do Chorwacji mają za sobą przyczepką 1000kg i posiadając tylko kat. B.

Możesz jechać śmiało. W Chorwacji policjanci są normalni i przepisy o ruchu drogowym traktują normalnie. Kłopoty są tylko w krajach j.w. oraz w Rosji i często w Serbii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji policjanci są normalni i przepisy o ruchu drogowym traktują normalnie

 

Różnie z tym jest - jeżdżę od 10 lat w tamte rejony, ale bez ogona dotychczas, więc jakieś doświadczenie mam. Dobrze by było, podobnie jak w przypadku czech i słowacji, mieć argument w postaci wyciągu z ich przepisów drogowych. Dodatkowo dla tych co jadą w kierunku Dubrovnika przydałaby się informacja jak to wygląda w BiH bo trzeba kawałek przez nich przejechać. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby założenie osobnego wątku poświęconemu tego rodzaju informacjom z podziałem na państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś kto ma władzę założy zupełnie osobny kącik zatytyłowany np. przepisy drogowe lub coś w tym stylu, a wewnątrz niech będzie struktura związana z konkretnym krajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś pisał w tej sprawie do ambasady chorwacji? Już sam nie wiem czy mogę bezpiecznie jechać na wakację do Chorwacji mają za sobą przyczepką 1000kg i posiadając tylko kat. B. Przynajmniej przez Czechy i Słowację sprawa jest jasna.

 

W ubiegłym roku byłem w Chorwacji i na Węgrzech. W tamtą stronę jedna kontrola drogowa policyjno-celna od razu po wjeżdzie na Węgry zakończyła się :D W drodze powrotnej, jeszcze w Chorwacji parking przy autostradzie nawiedziła tamtejsza drogówka, sprawdzili dokumenty i ostrzegli przed korkiem do tunelu Mala Kapela. Obie kontrole odbyły sie w przyjaznej atmosferze :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś pisał w tej sprawie do ambasady chorwacji? Już sam nie wiem czy mogę bezpiecznie jechać na wakację do Chorwacji mają za sobą przyczepką 1000kg i posiadając tylko kat. B. Przynajmniej przez Czechy i Słowację sprawa jest jasna.

 

Poprosiłem kubryka1 o dalszą pomoc i napisanie do innych ambasad listów z prośbą o wyłożenie "czarno na białym" z dołączeniem odpowiednich przepisów drogowych dotyczących ruchu z przyczepą w danym kraju. Czekamy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe co o tym dalej myslec....

wybieramy sie w tym roku do Chorwacji i czytam o tych problemach w Słowacji na róznych forach i klops co tu robic....wg tego pisemka wszystko jest ok a jak sie trafi jakis upierdliwiec co moze zrobic????

mandat czy...?

jeden wielki bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.