Skocz do zawartości

Wyspa Bornholm.


Rekomendowane odpowiedzi

Opisywałem już to miejsce na forum klubu Kompas,ale jeszcze raz się powtórzę.

 

 

Byłem w tym roku,co prawda nie z przyczepą bo jej jeszcze nie miałem,ale z namiotem w miejscowości Dueodde.

Super miejsce szczególnie na wycieczki rowerowe.Wspaniałe trasy na rower(ścieżki specjalnie dla rowerów) przktycznie po całej wyspie, a rowerzyści traktowani są jak "święte krowy"

Wyspa jest niewielka około 130 km linii brzegowej ale za to mnóstwo atrakcji, od piaszczystych plaż po skaliste wybrzeża.

 

Po tygodniowym pobycie na campingu nie mogłem wyjść z podziwu nad organizacją duńskich pól namiotowych i całego zaplecza kuchennego i sanitarnego.

 

Fakt, że cena jak na nasze możliwości nie była niska,ale około 72 złote za 2 osoby,namiot i samochód (z tego co wiem jest to cena parceli,więc za przyczepę byłoby tyle samo)to nie jest tak strasznie w porównaniu z kwaterami na naszym wybrzeżu.

Był to jeden z najdroższych campingów na wyspie(rodzinne sanitariaty,place zabaw dla dzieci,basen internet,kuchnia na 12 stanowisk itp.Wszystko do dyspozycji.w cenie-pełen komfort),a jeżeli pojedzie się z przyczepą to dochodzi jedynie cena podłączenia prądu do przyczepy około 12pln.

 

Z resztą na wyspie jest kilkanaście campingów w różnych cenach i różnych standardach, wiele jest tzw. tanich pól namiotowych za 7Pln. za osobę!!!!!!!

Nie wiem jednak czy przyjmują tam przyczepy.

Są to prywatne gospodarstwa jedynie z kranem z zimną wodą i sławojką

ale niektóre w naprawdę pięknych miejscach.

Duńczycy to tak mili ludzie, że na pewno można by się dogadać.

 

Do mankamentów takiej wycieczki należy jednak cena za prom ze Świnoujścia.

Za auto z 5osobami i ponad 6m długości około 1300złotych w obydwie strony.

 

Kilka zdjęć z wyspy w albumie.

 

Wrażenia naprawdę wspaniałe.

Z resztą szczegóły są tutaj.

 

http://www.bornholm.modos.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bardzo ciekawe! Jak z pogodą? W jakich miesiącach polecasz wyprawę? Możesz polecić jakieś przewodniki? Cena za prom z takim zestawem i 5 osób w obie strony, to chyba nie tragedia. Samochód z przyczepą plus dwie osoby, tak, jak w moim przypadku wypadnie na pewno trochę gorzej. Ale cóż się nie robi dla atrakcyjnych przygód! Zapamiętam i w razie potrzeby pociągnę Ciebie jeszcze za język.

Fil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy przez tydzień w sierpniu od 5 do 12.W kraju padał deszcz a tam było słońce i od 25-30 stopni.Pogoda po prostu wyśmienita.Z resztą na wyspę mówią Majorka Północy chyba nie bez powodu)

Planując wyprawę korzystałem ze stronki i forum którego link podałem w poście jak i przewodnika Marcina Jakubowskiego.

Na miejscu w informacji turystycznej dostaniesz darmowe mapy,przewodniki i foldery w języku polskim za darmo.

Poza tym pogodę można sprawdzić na bieżąco w kilku miejscowościach:

 

http://www.bornholm.modos.pl/cms/bornholm_pogoda_na_bornholmie.

 

Na miejsce można dotrzeć ze Świnoujścia lub z niemieckiego Sasnitz(nawet prom wychodzi trochę taniej niż z Polski)

Jeden tydzień to akurat wystarczający czas na zwiedzenie wszystkich atrakcji na wyspie.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pią 22 Gru, 2006 08:41 ]

hpim4373hc1.th.jpg

 

[ Dodano: Pią 22 Gru, 2006 08:45 ]

hpim4386aq1.th.jpg

 

hpim4409xq9.th.jpg

 

hpim4411yi3.jpg

 

p8110166va6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To prawda.Tanio nie jest.Ale jedzenie możesz zabrać ze sobą.

Moim zdaniem naprawdę warto zobaczyć to miejsce.A odnośnie przyczepy to płynąc ze Świnoujścia jest to o około 200złotych (tylko) więcej niż samym autem.

Patrząc takimi kategoriami to z przyczepą (a nawet bez)nigdzie się nie "opłaca" jechać.

 

Ale nie o koszty przecież w tej zabawie zwiedzaniu i podróżach chodzi.

Patrząc takimi kategoriami najlepiej siedzieć w domu i nie wydawać forsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem latem na Bornholmie ale tylko 2 dni "przejazdem". Wyspa bardzo ładna. W sam raz na tygodniowe zwiedzanie (prom do Świnoujścia tylko w soboty). Ceny to osobna rzecz, ale

"napoje" zdecydowanie tańsze niż w Szwecji. Przejazd z przyczepą faktycznie drogi - jak liczyłem to ok. 700 zł w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak pojedziesz na tydzień to zwiedzisz spokojnie całą wyspę, na krócej się nie opłaca ze względy na cenę promu.

Odnośnie miejsca ja polecam

http://www.dueodde-camp.dk/

Cena może nie najniższa, ale super standard.

No i jest to jedna z niewielu miejscowości gdzie masz piaszczystą bardzo szeroką plażę.

 

Jak będziesz się przemieszczał samochodem w każde miejsce dotrzesz praktycznie w 20-30 minut

 

Spójrz na to forum i stronkę.

http://www.bornholm.modos.pl

 

Warto kupić przewodnik polecany na tej stronce.Do nabycia w biurach podróży PTTK.

 

Kilka zdjęć jest w albumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Heja, odgrzeje kluchy z zeszlego roku...

Jutro organizuje sobie z familiją jedno dniową wycieczke na Bornholm.

Start z Ustki o 6:20, wiec musze wstać ok 3:30 aby dojechać z Łeby na czas, w Nexo planowane przycumowanie ok 10:45, wypłynięcie z Nexo o 17:00, zobaczymy co przyniesie dzień, i czy dam się skusić na przyszłośc na dłuższy pobyt na tej wyspie. :hop1: Wygląda to obiecująco :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się o formie spędzenia urlopu na Bornholmie to polecam: proszę wejść na Wyprawa na Bornholm 2018. Jest sporo zdjęć i opisów karawaningowców, którzy odwiedzili wyspę. Mój wyjazd z przyczepą miał miejsce w 1993 r. Płynęłam ze Świnoujścia promem PŻB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.