Skocz do zawartości

Przygotowuje się do wyjazdu po Europie.


Mundi20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca przygotowuje się do wyjazdu po Europie.

Termin wyjazdu: koniec maja, początek czerwca

Na wyjazd ma jechać 4-5 osób

Na początku planowaliśmy pojechać "szeroko" tzn. POLSKA-CZECHY-AUSTRIA-WŁOCHY-FRANCJA-HISZPANIA-FRANCJA-BELGIA-HOLANDIA-NIEMCY-POLSKA.

Lecz niestety po wstępnych obliczeniach jako że wyjazd ma planowo trwać 10 dni a nie więcej niż 12 zostaliśmy zmuszeni skrócić tą trase i teraz wygląda tak POLSKA-CZECHY-AUSTRIA-WŁOCHY-FRANCJA-HISZPANIA i z powrotem do Polski tą samą drogą wyszło dużo mniej km.

Po wstępnych obliczeniach wyszło że 2000 zł od osoby powinno starczyć.

w tą cene wliczyłem wszystko (paliwo, jedzienie, campingi, opłaty za autostrady).

I teraz moje pytanie????

Tu zwracam się do osób bardziej doświadczonych ode mnie w tym temacie, Czy 10 dni to wystarczająca ilość czasu na tą trase, czy 2 tys. od osby (razem 4-5osó:jump: szacunkowo wystarczy na ta podróż??

A wspomne jeszcze że mamy zamiar wypożyczyć przyczepę campingową, z tego co się zorientowałem koszt wypożyczenia takiej przyczepy wynosi od 50 do 100zł za dobe w sezonie.

I kolejne pytanie????

Czy ta przyczepa musi mieć jakieś zezwolenie żeby jeździła po za granicami Polski?

I jeszcze chciałem sie upewnić czy dobrze zrozumiałem przepisy odnośnie wagi przyczepy, ponieważ posiadamy prawo jazdy kategorii B od lat 2, więc przyczepa musi ważyć do 750kg a samochód razem z przyczepą nie więcej niż 3,5 t czy to prawda??

Czekam na opinie i porady z waszej strony !

Pozdrawiam :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I jeszcze chciałem sie upewnić czy dobrze zrozumiałem przepisy odnośnie wagi przyczepy, ponieważ posiadamy prawo jazdy kategorii B od lat 2, więc przyczepa musi ważyć do 750kg a samochód razem z przyczepą nie więcej niż 3,5 t czy to prawda??

 

 

http://www.motofakty.pl/artykul/kategoria_b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Przede wszystkim poczytaj forum tu naprawdę wiele odpowiedzi znajdziesz.

Wracając do tematu, to myślę że zrobić Hiszpanię w 10 dni to raczej nie odpoczniesz. Zastanów się czy nie lepiej gdzieś bliżej tym bardziej że i załoga spora, odległość znaczna czyli typowa obiazdówka większość czasu w fotelu samochodu, mało czasu na zwiedzanie, upierdliwość przy składaniu i rozkładaniu "domku". Do obliczeń nie powinieneś przyjmować większej prędkości przelotowej jak 50km/h.

Przyczepa może być cięższa niż 750kg ale zestaw do 3,5t (ewentualnie pojazd do 3,5t plus przyczepa do 750kg)

Jeszcze raz polecam poczytaj to forum a wiele Ci się rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo jazdy kategorii B od lat 2

 

Pojeździłbym troszeczkę po kraju z przyczepą . Jeżeli nie masz doświadczenia taka trasa tylko będzie udręką . Ważna jest sama jazda ale też spakowanie przyczepy , obsługa urządzeń . Musisz wiedzieć jak odpalić ogrzewanie i lodówkę . Piszesz że przyczepa z wypożyczalni - kurcze taka trasa a co z jej stanem technicznym ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wyjazd to ma być jakiś rajd na przejechanie tylko tej trasy ?

Odległość (nie wiem dokładnie skąd dokąd ) to jakieś 3 tyś km.

Zakładając codzienną jazdę to 300 km dziennie przy średniej prędkości 50 km/h wychodzi 6 godzin dziennie spędzonych w samochodzie. To czysto teoretyczne wyliczenia, a jeżeli zdarzy Ci się korek na autostradzie ? Po za tym wybierasz się przez Czechy, Austrię i Włochy a tam masz góry i to nie małe. 5 osób z przyczepką i bagażem dla 5 osób. Hm.

Czas na znalezienie kempingu plus czas na rozbicie się itd.

Reasumując albo nie będzie czasu na zwiedzanie i odpoczynek albo nie dojedziecie tam gdzie planowaliście. Ewentualnie przy jeździe non stop ( zmiana kierowców ) dojedziecie do Hiszpanii i będziecie mieć kilka dni dla siebie. Ale o wypoczynku to raczej nie ma co myśleć.

Moim zdaniem za mało czasu na tak daleki wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę oczywiście powodzenia w tym przedsięwzięciu ale nie bardzo jestem przekonany, czy dasz radę. Mnie przejechanie odcinka Częstochowa - Blanes w Hiszpanii z przyczepą zajęło trzy dni w jedna stronę. Fakt, jadąc na południe trafilem na blokadę ringu pod Paryżem przez cięzarówki i "kwitłem" tam 8 godz. Twoja trasa będzie nie tylko uciążliwa ze względdu na przyczepę ale też droga: jadąc np. przez Włochy do Hiszpanii musisz wiedzieć, że płacisz za przejazd przez każdy tunel a jest ich sporo. Nie wspomnę, że autostrady we Francji czy Hiszpanii do tanich nie należą. O ryzyku z jazdą przyczepą z wypożyczalni już wyżej wspominano. Zwrócę Ci tylko uwagę na brak doświadczenia w holowaniu przyczepy a sama jazda z nią znacznie spowalnia tempo. W/g mnie porywasz się na wyczyn a nie na wypoczynek i zwiedzanie. Spróbuj skrócić trasę a przyczepę zamienić na namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze" porywasz sie z motyka na ksieżyc". Zastanawiałes sie może nad Kamperem koszt wynajmu zaczyna sie od 150 zł. ale jazda przyjemniejsza (mniejszy stres) i koszty nizsze na autostradach

 

 

ale to jest tylko moja sugestia zrobisz jak uważasz

 

powodzenia :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundi20, Jak już ktoś wcześniej napisał średnia prędkość to 50 km/h - nawet gdyby przyjąć, że 50 km/h tylko w terenie zabudowanym, miasta, miasteczka, wsie, jakieś objazdy a zwiększyć do 7-75 k/h na autostradach i drogach szybkiego ruchu to w dziesięć dni do Hiszpanii i z powrotem to albo nie zajedziesz, albo zajedziesz tylko po to by się dobrze wyspać ( nic nie wspominałeś ile aut, ilu kierowców ?? )

Druga rzecz, miejsca postojowe po drodze, jeśli we Francji to módl się tylko by nikt Was nie okradł, nie napadł. Nawet na parkingach przy autostradach, firmowych stacjach benzynowych takie wypadki są zdarzają, a już nie wspomnę jazdę drogami lokalnymi czy tzw "nacjonalkami" dla oszczędzenia euro za przejazd autostradami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi! na jakiej podstawie twierdzisz, że we Francji jest tak niebezpiecznie? Byłeś tam? Okradli Cię? Ja przez ostatnie kilka lat spędzam w tym kraju po 3 tygodnie z namiotem, jeżdżąc po najbardziej "dzikich" częściach (ale i po centrach)tego kraju, zostawiam samochód na odludnych uliczkach (nie lubie płacic za parkowanie) i - odpukac- nigdy mnie nic złego nie spotkało i nie znam nikogo komu by sie tam cos stało. Myślę, że ZUPEŁNIE BEZPODSTAWNIE SIEJESZ DEFETYZM, PO CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUPEŁNIE BEZPODSTAWNIE SIEJESZ DEFETYZM, PO CO

 

kolego! piszę to na podstawie doświadczeń, których także doświadczyłem a poza tym nie krzycz !!!

 

[ Dodano: Pią 15 Sty, 2010 21:12 ]

i tutaj też kolego poczytaj;

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=536&postdays=0&postorder=asc&highlight=kradzie%BF&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, akurat Twój odsyłacz potwierdza moje uwagi - jeeśli gdzies CZASEM, WYJATKOWO coś komus ukradli to nie upowaznia Cie do generalizowania, że np. Francja to kraj złodziei i bandytów. Krzywdzisz ten naród! jesli mam obawy co do mojego dobytku to tylko u nas w Polsce albo jesli w poblizu mnie stoja polscy gastarbaiterzy. Tak miałe we Francji - cały camping ich, pijackie spiewy a własciwie ryki do rana no bo panowie Polacy sie bawia a inni.... a co to ich obchodzi. Jedź spokojnie do Francji, polecam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.