Skocz do zawartości

Internet mobilny


przyczepowiec

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam w Erze ale w Playu zdaje się jest taniej i to dużo taniej. Na telefon w Playu to bym się chyba nie zdecydwał ale na net owszem jak tylko umowami się skończy

A mapa zasięgu jest porównywalna.

najlepiej dokladnie sprawdzić na mapach zasięgu na stronach operatorów czy w miejscu gdzie jedziesz jest zasięg i jakie szubkości w chodzą w rachybę

a wogóle to ja bym kupił na allegro modem na usb albo pcimcia (jeżeli takie złącze jest w lapku) a ie kombinował przez telefon.

Już to przerabiałem i jest to uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już to przerabiałem i jest to uciążliwe

Jeśli jesteś na kempingu po za dużą aglomeracją nie ma to znaczenia , czy łączysz się z modemu na łączu pcimcia ( jak to napisałeś :piwko: ) , czy z przez telefon transfer taki sam i jeśli z neta korzystasz sporadycznie właśnie na kempingu - to modem uważam za zbyteczny .

Stwierdziłem to bo mam modem w iplusie i łącze się również poprzez telefon dla porównania i jest tak samo . Zmienia się to na duże lepiej gdy zwiększa się zasięg i masz 3G transfer szybki , lub EDGE , ale zazwyczaj na kempingu łapiesz GPRS .

Koleżanka chce sporadycznie korzystać z mobilnego neta, właśnie na wyjazdach, więc nie ma potrzeby kupować modemu , skoro na telefonie będzie tak samo.

Oczywiście sytuacja się zmienia, gdy na stałe chcemy korzystać z mobilnego neta i jest 3G , wtedy zdecydowanie modem, do tego dochodzi stała opłata , całoroczna.

 

Przykładowy zasięg dla Plusa http://www.iplus.pl/indywidualni-zasieg.html ( podobnie jest w innych sieciach) jak widać lepszy transfer można uzyskać w niewielu miejscach Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chodziło o to podłaczanie telefony, wymiana kart sim bo jak będzie się korzystało z netu na abonamencie telefonicznym a nie przez BC albo podobny to może to odbić nam sie czkawką przy wysokim rachunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbić nam sie czkawką przy wysokim rachunku

 

 

zanim kupiłem modem , korzystałem z łącza po telefonie płaci się za ilość ściągniętych bajtów , gdy popierasz stronę ze wszystkim fotkami tych bajtów sporo - zmieniasz ustawienia - rachunki przychodziły wyższe - to prawda, ale na pewno mniej jakbym miał miał opłacać całoroczny abonament.

Jest to na pewno bardziej opłacalne gdy się z mobilnego korzysta sporadycznie , gdy częściej to już nie, więc tu jest sprawa do indywidualnego rozpatrzenia ile i gdzie będzie się chciało korzystać z mobilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJoe, i tak też zrobiłem :piwko: , co prawda pewnie karta SIM już nie ważna , ale wykupię w kwietniu , będzie mi pewnie służyć do października.

Tu masz rację :piwko: jest to bezpieczniejsze dla kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opiszę moje wyjście awaryjne w czasie wojny mialem telefon samsung S 55 i do tego kartę "sim data" nie wiem czy można jeszcze coś takiego kupić i doladowywalem jak byla potrzeba. Z laptokiem lączylem się przez bluta i to dzialalo i cenowo też jakoś bylo, tylko transfer slaby ale pocztę czy pogode można bylo sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie ważne jaki telefon, zawsze może pełnić rolę modemu do internetu. Oczywiście prędkość będzie adekwatna do wyposażenia telefonu. GPRS daje 56 k, natomiast 3G daje 1MB. Im lepszy telefon z modemem tym oczywiście lepiej. Z laptopem, może być tez palmtop, łączymy się po takim łączu jaki ma dany sprzęt. Może być bluetooth, podczerwień, usb itp. z tym, że po obu stronach musi być to samo. Osobiście wyznałem trochę inną zasadę. Kupujemy modem lub telefon bez simlocka. Kupujemy starter w takim operatorze w jakim nam pasuje, wkładamy do urządzenia i mamy internet. Na dzień dzisiejszy Play jest bezkonkurencyjny. Oczywiście modem jest bardziej komfortowy, ale niestety około 300,- zł. Kolejne zalety. Jesteśmy w Chorwacji, Rumunii, we Włoszech, Francji itp. kupujemy starter ichniejszego kraju, wkładamy do modemu i mamy internet w podobnych pieniądzach jak w Polsce. Idziemy dalej. Instalujemy dowolny program do gadania przez internet i mamy całkiem tanio rozmowy telefoniczne do Polski. Aha świetny tez jest patent jeśli używamy telefonu ze starterem danego kraju do rozmów, wtedy oczywiście najlepiej jak z kraju dzwonią do nas, najlepiej znowu z jakiegoś skeypa. Tak naprawdę zagraniczny internet, jak i telefonowanie nie musi być dużo, lub w ogóle droższe niż w kraju.

Aha jeszcze ważna informacja, jeśli telefon robi za modem poprzez sprzęgnięcie z laptopem to trzeba w ustawieniach modemu w laptopie ustawić numer danego operatora, oraz hasła. Są dostępne na stronach operatorów.

 

Tu jest trochę na ten temat :

 

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś potrzebował to mam karte na pcmcia z antenką zewnętrzną (taka jak do gsm w samochodzie ) karta pracowała w orange ,umowa się skończyła i karta leży w szafie !!!! oddam za symboliczne 50 zł :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.