Skocz do zawartości

Internet mobilny


przyczepowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra , napiszę o co mi chodzi :

 

1. Mam laptopa

2. Kupuję kartę startową bluconect za 25 zł.

3. Wkładam tę kartę do Noki 2760 która ma Bluetooth

4. Uruchamiam połączenie Bluetooth

 

 

I co ? Będę miała internet ? Czy coś trzeba jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przyczepowiec, jeśli internet z komórki nie potrzeba nic kupować, jeśli komórka ma funkcje modemu podłączasz pod laptopa i łączysz się z netem przy czym transfer max 56 kbt , więc nie najlepszy.

Natomiast jeśli chcesz lepszy transfer kupujesz modem i abonament na internet.

Z praktyki wiem, że ten lepszy transfer to w większych aglomeracjach miejskich, natomiast będąc na wielu kempingach z dala od tych aglomeracji transfer jest taki jak z komórki.

Jeśli chodzi o ceny nie wiem jak w Erze, ja mam plusie musisz się zorientować w salonie Ery czy na jej stronie , zazwyczaj wychodzi drożej z komórki.

I teraz musisz wziąć pod uwagę gdzie chcesz korzystać z mobilnego neta, wziąć pod uwagę cenę i zdecydować się jak używać ten mobilny net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirku , ale mnie nie chodzi o internet w telefonie , tylko w komputerze

 

Ten blueconnect to karta do telefonu , ale cena 0,03 zł za 100kb

 

Tylko jak to podłączyć , nie chcę modemu , bo przy modemie jest roczny abonament a przy karcie jak w telefonie na kartę , potrzebuję tego neta tylko na 2 , 3 tygodnie na campingu

 

Link do strony : http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/blueconnect_komputer/bc_starter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że w tych telefonach na kartę też musisz utrzymywać ważność konta? O ile pamiętam, to po 3 miesiącach, kiedy konto jest nieważne, to je blokują. Ale nie mam 100% pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że w tych telefonach na kartę też musisz utrzymywać ważność konta? O ile pamiętam, to po 3 miesiącach, kiedy konto jest nieważne, to je blokują. Ale nie mam 100% pewności

 

Tak , tylko co mi zależy ? Płacę 25 zł. i mam 25 zł. na te 3 tygodnie , potem starter do kosza na śmieci i tyle ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepowiec, no to mnie nie zrozumiałaś podłączasz telefon pod laptopa i masz neta w laptopie, o ile telefon ma funkcję modemu , a ten model, który masz pewnie taką funkcje posiada.

I w tym wypadku nie masz rocznego abonamentu płacisz tylko, za ilość bitów odebranych.

 

W tym wypadku telefon działa jak modem , nie musisz go kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , a muszę mieć kabel USB czy Bluetooth wystarczy ?

 

No i trzeba byłoby kupić tę kartę żeby płacić 3 grosze za 100 kb

 

Możecie sprawdzić czy ten telefon ma ten modem ?

 

 

Nokia 2760 - Dane / multimedia

Bluetooth: tak

Dyktafon: nie

EDGE: tak

GPRS: tak

HSCSD: nie

IRDA: nie

Java: tak

MP3: nie

Obsługa USB: tak

Przeglądarka xHTML: nie

Radio FM: tak

Radio FM - RDS: nie

SyncML: nie

Transmisja danych i faksów: nie

WAP: tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz z telefon w komplecie powinna być płyta CD z oprogramowaniem, instalujesz program z tej płyty .

W komplecie powinien być kabel łączący telefon z laptopem - łączysz te dwa urządzenia ( pewnie to będzie US B) i łączysz się z netem.

Cen nie znam nie mam telefonu w Erze , znajdziesz je na stronie Ery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.